Acimasiz

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve Gxuxlsxuxm Sultan tarafından 9 Mart 2009 başlatılmıştır.

9 Mart 2009
    Konu Sahibi : Gxuxlsxuxm Sultan
  1. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Ben neden bu kadar gaddar oldum?? Ben neden bu kadar acimasiz oldum??

Zaman zaman sizde soruyormusunuz kendinize bunu?

Disardaki ayagi ciplak dilenci cocuga....afrikadaki ac insanlara...40 yilik yabancilara icimiz parcalaniyorken..en yakinimizda bulunanlara olan acimasizligmiz ne kadar tuhaf degilmi?:çok üzgünüm:

Bir laf vardirya söyleyene degil söyletene bak diye....bazi cok dogru...hicbir insan kendi kendine böyle olmaz aslinda ...insani bu duruma getiren sebebler vardir...:nazar:

Yedigin kaziklar....gördügün nankörlükler...kullanilan iyi niyetin...verdigin degerin karsiligni görememe...bunlar yüregimizi katilastiriyor...acimasiz oluyoruz....yeri geldimi kardesimizi annemizi babamizi bile gözümüz görmüyor...:nazar:

Efendimize (s.a.v.) birgün bir adam gelmis....Ya Muhammed benim bir akrabam var bana hep kötülük ediyor ben ne yapayim demis?? Efendimiz sen iylik yap diye buyurmus...birkac gün sonra o sahis tekrar gelmis...Ya Muhammed ben iylik yapiyorum fakat o yine kötülük yapiyor diye yakinmis...Efendimiz Sen yine iylik yap demis....adam yine gelmis...Ya Muhammed ben ondan yine kötülük görüyorum ne yapayim demis....Efendimiz "bundan sonra görüsme diye buyurmus....a.s

Görüyoruzki dinimizde bile hayatimiza ve bize zarar verenlere bir yerde müsade etmememiz gerekiyor....:kahve:

2. 9 Mart 2009
  3. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Kendi adıma konuşmam gerekirse; kendimi gaddar olarak görmüyorum değilim de zaten..

Uzakta olanlara üzüldüğüm gibi, dibimdekileri de hiçbir zaman görmemezlikten gelemem..

Belki de kötü insanlara denk gelmedim fazlaca, bu yüzden hayat bana kazık atmadı henüz, nankör olarak nitelendirebileceğim insan yok çevremde, iyi niyetim kullanılması da zaman zaman olabilecek en yüksek ihtimalli konu belki ama insan ilişkilerinde en baştan mesafeli ve temkinli bir yapım olduğu için, çok fazla da yanılmadım..

Hayat, hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın:)))

4. 9 Mart 2009
  5. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    Göz acımasızlığın ürünüdür, ve acımasızlık arttıkca daha zor görür iyiliği, çünkü etrafta kötülük çoktur.

Acımasızlığın artması gözün keskinliğini arttırır ancak görülebilecek iyi şeyleri azaltır diye düşünnelerdenim canım...

Zaman, yaşam şartları, olaylar acımasız olmaya sadece bireyin kendini düşünmesine sebep bir yerde...

Ama ne olursa olsun içimizdeki vicdan yaşadıkça bu duyguların bastırılması gerektiğine inanıyorum...

6. 9 Mart 2009
  7. Gxuxlsxuxm Sultan

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Amin:Saruboceq:....sanslisin denizim...rabbim insallah böylelerinle karsilastirmaz...:nazar:

8. 9 Mart 2009
  9. rzme

rzme öpmeye kıyamadığım..... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    ben evet bende bazen kendimi neden böyleyim ben bu kadar kötü huylumuyum diyorum...
    ama sonra arkamı dönüp baktığımda iyiki böle yapmışım diyorum çünkü yaptığım iyiliklerinde karşılığında kötülük görüyorum....
    peygamber efendimiz ne kadar güzel söylemiş o zaman onlagörüşme diye...
    bize zarar getiren nankör insanlarla görüşmemek daha hayırlı demekki....:nazar:

10. 9 Mart 2009
  11. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.397
    Ödül Puanları:
    563
    Yedigin kaziklar....gördügün nankörlükler...kullanilan iyi niyetin...verdigin degerin karsiligni görememe...bunlar yüregimizi katilastiriyor...acimasiz oluyoruz....yeri geldimi kardesimizi annemizi babamizi bile gözümüz görmüyor...
    bunları yaşadım.ama asla acımasız olmadım tam tersi,pekçok şeye dahada duyarlı yaklaştım.
    .....

12. 9 Mart 2009
  13. arzuca9432

arzuca9432 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Hayatta bazen gerçekten gaddar yada

kendi tabirimle egoist olmak lazım

gerektiğini düşünüyorum ve genelde

uyguluyorum.Ben üzüleceğime karşımdaki
    üzülsün diyorum.

14. 9 Mart 2009
  15. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ben de bazen acımasız, (gaddar biraz ağır olur duyarsız, umursamaz diyelim) olduğumu farkediyorum
    ama hakedene karşı
    hayat acımasız zaten, insanlar da gün geçtikçe gaddarlaşıyor
    kendimizi bir şekilde korumamız gerekiyor bence
    artık iyi niyetli insanların el üstünde tutulduğu değil, tepesine binildiği bir devirde yaşıyoruz malesef

16. 9 Mart 2009
  17. Gxuxlsxuxm Sultan

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Bende....hep duyarli yaklastim sürekli ilimli olmak istedim insanlara...fakat bir yerde tikaniyor insan...dedigim gibi disarda veya tv.de gördügüm bir kadina bir cocuga icim sizliyorken cevremdekilere olan duyarsizligim hatta bazi yerde acimasizligim beni ürkütüyor...ben böyle degildim ya diyorum!! ama iste yasadiklarimizin sonucu galiba..:nazar:

Dogru söylüyorsun...fakat kötü olan nedir füsfüscüm biliyormusun...insan bir zaman sonra herkesi böyle saniyor...kendini insanlardan soyutluyor...biri sana iyi niyetli yaklassa bile art niyet düsünmeye basliyorsun...iste bu ince cizgiyi koruyabilmek cok zor:nazar:

18. 9 Mart 2009
  19. Ally

Ally Vadideki Zambak Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    acıdıkça acınacak hale düşmekten artık acısamda acımamayı öğrendim (sadece kazık yediğim kişilere).......... şunu anladım ki hayatta kimse için kendini üzmeye değmez sonuçta herkes önce kendini düşünüyo önce can sonra canan..... değişmiycek insanlara acımaya affetmeye değmez ne halleri varsa görsünler :nazar: