Açma işleminde zarar görmüş saçları tedavi yöntemi

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve lolalucy tarafından 1 Mart 2010 başlatılmıştır.

1 Mart 2010
    Konu Sahibi : lolalucy
  1. lolalucy

lolalucy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    459
    Ödül Puanları:
    188
    kızlar kuaförlerimiz.com adresinde bulduğum bir yazı. ilginizi çekeceğini düşündüm. özellikle evde saçlarını kendi açan arkadaşlar için...

1 röfle yaptınız uclarda ufak kopmalar oluyor
    2 acma işlemi yaptınız sacın dokusu bozuldu
    3 actıgınız veya röfle yapıgınız sacta fön yaparken ufak kopmalarmı oluyor kırılmalarmı oluyor fön yaptıgınız fırca kırılan saclarlamı dolu
    bunu yüzde yetmiş önleyen yöntem röfleyi yıkadınız yıkamanın hemen sonrasında
    tasın icerisinde 4..5 adet limon tuzu atıp ılık suda eritip saca cila yapar gibi uygulayıp 5 dakikayla 10 dakilka arası bekletin durulayın cilasını yapın ve sactaki parlaklıgı fön yaparken kopmadıgını kırılmadıgını göreceksiniz bazı arkadaşlarımıza cok ilkel gele bilir yöntem deneyin sonucu görün kararınızı öyle verin bilen arkadaşlarımızda olabilr bu yöntemi saygılarımla KUAFÖR ERGÜL

2. 1 Mart 2010
  3. naturelle

naturelle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben türlü bitki yağlarını denedim ama hiç biri Mayonez (kendiniz de yapabilirsiniz) kadar işe yaramadı sanki. aklinialirimsmile

Yukarda bahsi geçen yöntemi deneyenler de yazsın lütfen. Elma sirkesi gibi bir şey herhalde ama kokusuzu bayanssulusmile

4. 1 Mart 2010
  5. sunset

sunset Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    en iyisi zeytin yağı ve yumurta beyazı karışımı yapıyorum saçlarım yumuşacık oluyor.daha yoğun ve gür görünüyor.istenirse içine a,b ve e vitaminleri kapsülleri konabilir.birde banyoda iken saçı ıslatmadan şampuanlayın yıkayın 2 defa şampuanlamak yeterli fazla şampuanlanırsa yapılan işlem bir işe yaramaz.yumurta sayesinde saça protein uygulanır:içelim:

6. 1 Mart 2010
  7. firuze112

firuze112 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    323
    Ödül Puanları:
    148
    canım bence limon olayı saçma. yani asit bence saça zarar verir diye düşünüyrm ben yasakkelime

8. 3 Mart 2010
  9. gulsah84

gulsah84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    206
    Ödül Puanları:
    123
    ayyyyyyy

10. 4 Mart 2010
  11. lolalucy

lolalucy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    459
    Ödül Puanları:
    188
    canım ama sirke dökülür saça parlaklık ve canlılık versin diye ya. o da asit. vallaha anlamadım ben ama denemeyi düşünüyorum. şimdilerde saçımın rengini açmayı düşünüyorum. sonrasında deneyeceğim.

12. 4 Mart 2010
  13. nimesaybycn

nimesaybycn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    743
    Ödül Puanları:
    153
    ayy burası tam bana göre.cuma günü sacımı actırdım uçları yıprandı haliyle.canım deneyince yaz buraya olur mu merak ettim ben de.