açmak ne mümkün

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve fiko tarafından 2 Kasım 2008 başlatılmıştır.

2 Kasım 2008
    Konu Sahibi : fiko
  1. fiko

fiko deniz'in annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm kızlar.bebeğim 6 ayını geçti.ek gıdalara erken başladım.ama gün geçtikçe işim dahada zorlaşıyor.bebeğim kaşık görünce ağzını sımsıkı kapatıyor.gülerken bile açmadan gülüyor.hiçbirşey yemek istemiyor.benimde gönlüm razı gelmiyor aç durmasına zorluyorum ama çığlıkları sormayın.ne yapmam lazım şaşırdım.aç bıraksam eminim çok mutlu olacak.benimle aynı durumda olan veya bu durumu atlatanlar varmı yardım edin bir akıl verin lütfensenağlama

2. 2 Kasım 2008
  3. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    aylardır benim kızımda aynı valla önceden gülerken verirdim kaşığı şimdi onuda öğrendi ağzını açmadan gülüyor baby tv reklam karşısında dalınca kaşıkla ağzını aralayıp bırakıyordum ağzına ama 1 haftadır oda işe yaramıyor. sofrada kalabalıla ağzına bir iki lokma sokuyorum onunla yaşıyor .

bazen kaşıkla değil elimle verdiğimi yiyor ama çok az. en azından bir iki lokma yiyor diye avunuyorum.
    meyve yemez muhallebi yemez. sadece yoğurt ve sebze püresi yerdi bugünlerde onuda yemez oldu.
    mamalrda 3 noya geçtik onlarında kıvamı ve tadı farklı onlarıda istemiyor

delirmek üzereyim

4. 2 Kasım 2008
  5. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım benım kızım suyu cok sevıyor bır kasık sebze corbası yada muhallebı bır kasık su verıyorum arada kafası karısıyor sanırım bır ıkı kasık yıyor reklam sevmıyor denedım ama karsısında yemedı ama dıs zamanı oluyor ıstahsızlık bebegının dısı cıkıyor olabılır dr bıze zorlamayın olur demıstı ama ac kalmasınada gonlumuz razı olmuyor kı

6. 3 Kasım 2008
  7. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Sormayın delireceğim. Ben ek gıdalara 4 sylıkken başladım. sadece meyve suyu veriyordum bir kaç çay kaşığı. Yazın ne kadar rahattım alıyordu. Şimdi kaşığı görür görmez ağzını tıkıyor ve dili ile barikat yapıyor. Doktorum çok sık emzirme yemekten tiksinir dedi. Şimdi 4 saatte bir emziriyorum ama yine yemiyor yine yemiyor. Bütün markaların kahvaltılıklarını aldım, çorba ve muhallebilerini aldım hani benimkini yemiyor belki hazırları diye . Yine yemiyor yine yemiyor. Ama ekmeğe bayılıyor. Ver ekmeyi kemirsin ondan mutlusu yok. Delireceğim. Ağlama krizlerim tutuyor.

8. 3 Kasım 2008
  9. mehtapbaygus

mehtapbaygus Guest

7 aylık bebeğin 4 saat bence normal az değilki doyuyordur belki benim bebeğim 3 ay 4 günlük doktorum 4 saat acıkmaz demişti eğer doyarsa.

10. 3 Kasım 2008
  11. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar ayni sizin gibiydi durumumek gidaya 5.5 gectim agzini kitlerdi emmek disinda bisey istemezdi lutfen gaddar demeyin ama bir gun ac biraktim zaten istedigi falanda yoktu ama aksam uzeri basladi mizilti ve gorseniz o yemedigi pureyi nasil yaladi yuttu birkac kez daha bunu yaptim simdi gorseniz ne verseniz yiiyor hemde buyuk insan gibi ogle aksam mamalari yogurt esliginde sabah mamasi taze meyva suyu ile birlikte verilcek 3ana 3ara ogun yiyor ben denerim diyorsaniz yapin acikicak acikmak direncini kiricaktir

12. 3 Kasım 2008
  13. crescentmoon

crescentmoon ¢яєѕ¢єηт Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    yok valla gaddar falan demem çünkü benimde diyeceğim oydu.
    bırakın aç kalsın siz ona yalvarana kadar o size yalvarsın :lepi:
    kesinlikle gaddarlık değil,çözüm bu. tecrübeyle sabittir a.s

14. 3 Kasım 2008
  15. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    bu aç bırakmak bizde işe yaramamıştı aksine bebişim hasta olmadığı halde zayıfladı. her bebek aynı olmayabiliyor. birde yemek yemedikçe yemeyi de unutuyorlar. çok çok az da olsa birşeyler yerse midesi çalıştıkça daha kolay acıkıyor.
    bende iştahsızlık yüzünden neler çektim. ek gıdaya erken başladığım için böyle olmuş diyor doktorlar onun haricinde kahvaltısını çok veriyormuşum onu yarıya indirdim, pek içiremesemde vitamin etkili oldu mamada sma promil gold biraz iştahımızı açtı. bizi reklamlar oyalıyordu ama iyice tv.ye dalıp gidince korktum seyrettirmiyorum.

16. 3 Kasım 2008
  17. alize_13

alize_13 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bizde de aynı dert var daha ilk kaşıktan ağzında tutuyo bazende ağlamaktan helak oluyo yemek yemicem diye önlüğü çıkarınca sanki ağlayan o değil birden keyfi yerine geliyo sinir oluyorum
    aç bıraktığımda da sürekli emmek istiyo
    artık fazla zorlamıyorum öle böle büyüyecek ne yapayım

18. 4 Kasım 2008
  19. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bügünlerde bizimki de öyle .biz de ek gıdaya erken geçtiğimiz için katı kaka problemi dahil herşey yaşıyoruz.muzu kestik rahatladı biraz sükür.
    ben pazara gidelim şarkısını söylemeden yediremiyorum.yada hazırladıgım şeyin yanına ekstardan kandırıcı birşey.bu önceleri domatesti,azıcık suyunu sıkıp başka küçük bir kaba kaoyuyordum,bir ondan bir ondan.simdi hurma,ve bu sabah da danone ile kandırdım biraz yedi.hazırlıyorum kaselerden birkaç kaşık alınmış gerisi çöpe gidiyor.