Acun Ilcal demi ki...

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve Krdi tarafından 11 Şubat 2008 başlatılmıştır.

11 Şubat 2008
    Konu Sahibi : Krdi
  1. Krdi

Krdi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Acun Ilıcalı demiş ki;

Acun Ilıcalı'dan tartışılacak açıklama. Kadınların çalışmasını istemediğini söyleyen Ilıcalı " Ben bayanların çalışmasını istemiyorum. Eşimin de çalışmasını istemiyorum, bunun sebebi de şu; bayanların kendine has özellikleri var. Bu özellikler ne mesela, duygusal olurlar, masum olurlar. İşkolik bayanlar da bu özelliklerin yıprandığını görüyoruz, işine adadıysa kendini evini ihmal ediyor. Sonuç itibariyle erkeğe de zarar veriyor" dedi.

Sizce de öyle mi, katılıyor musunuz yoksa 'Yok canım ne alaka hem feminenim hem de çalışan kadın. Asla yıpranmıyorum' mu diyorsunuz?

2. 11 Şubat 2008
  3. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    herkes kendi işini yapsın acun efendi bırak sosyal mesaj vermeyi :icecream:
    şimdi yoğunum şu fuar işlerini bi halledeyim bi kaç bişi söylicem

mesaj editlenecektir şakkıdı

4. 11 Şubat 2008
  5. mavrulam

mavrulam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    807
    Ödül Puanları:
    153
    bence bir bakıma haklı çünkü kadınların hem çalışıp hem ev ile ilgilenmesi gerçekten zor ve herşeyi yapmaya çalışırken kadınkendine zaman ayıramıyor ve illa ki bir tarafı ihmal ediyor.....

6. 11 Şubat 2008
  7. * KapRiS *

* KapRiS * Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Haklılık payı var tabiki..

8. 11 Şubat 2008
  9. Krdi

Krdi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Ben sormuşum ama fikrimi de söyleyeyim,
    Ben buna katılıyorum. Çalışan evli ve çocuklu bir bayan olarak. Eğer izin günlerimde eşimize, çocuğumuza daha şefkatli, yemek pişirmeye daha istekli oluyorsak ne kadar inkar edersek edelim çalışma hayatının bizi yıprattığı gerçeği yüzümüze vuruyor. Ben bu konuda ne kadar eleştrilsem de maddi olarak çok gerekli olmadıkça kadınların tüm gününü alan işlerde çalışmasına karşıyım. Ama ihtiyacı yok diye boş oturmasına da...
    El becerileri, hobiler, kendi ihtiyacını karşılayacak kadar gelir getiren uğraşlar kadını hem üretken yapar hem de evine uzak kalmadan, yıpranmadan sosyal hayatta yer almasını sağlar.

Uzun lafın kısası kocanız iyi kazanıyorsa oturun evinizde kardeşiiiim:icecream:

10. 11 Şubat 2008
  11. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Adam kendi fikrini söylemiş... :kahve:Yapılan istatistiklere göre; çalışan kadınların, çalışmayan kadınlara göre psikolojik olarak daha çok yıprandığı kanıtlanmıştır zaten..:kahve:

Kendi adıma çalışmaktan gayet memnunun, evde oturamama.s ama çalışan kadınlar için, hayatın biraz hızlı aktığı da bir gerçek...a.s

Hem iş kadını, hem ev kadını, hem iyi bir anne, hem iyi bir eş olayım derken aslında kendi içimizde belki de biraz yıpranıyoruz da farkında mı değiliz.?

Kişiden kişiye değişcek bir durum galiba..Şu an yıprandığımı düşünmüyorum, bakalım yıllar ne gösterecek?CADIARZU

12. 11 Şubat 2008
  13. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    bu kadar zaman çalışıyorum..ne eşimi.ne çocuğumu ne de evimi hiç ihmal etmedim,etmemde..çünkü çalışan kadın planlı yaşıyor hayatını..hafta içi mesai bitimine kadar aynı rutin işler ama eve gelince planlı hayat başlıyor..o zamanda ihmal söz konusu olmuyor en azından kendi ailem için söyleyebilirim..yıpranma denilince de ev hanımları kadar yıpranan varmı ya..robot gibi akşama kadar bence bu durum erkeğe zarar versin..yaniii katılmıyorum arkadaşım...çalışmak çalışmak çalışmak harika birşey yaaa....

14. 11 Şubat 2008
  15. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    bi kaç şirketi olan, şöyle paraya para demiyen yakışıklı genç bi koca bulursam ilk fırsatta basıcam nikahı tatlicadiarzuKötü Kazen
    arada sırada canım sıkıldığında şirkete gider 2 bağirir çağiririm elemanlara deşarj olup eve gelirim :icecream:
    ohh değmeyin keyfime :asigim:tatlicadiarzu

16. 11 Şubat 2008
  17. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    valla ne yalan söyleyeyim ben acuna bazı noktalarda katılıyorum.şöyle ki;:kahve:
    çalışan kadın diğer işlerinide(yemek,çamaşır,bulaşık,çocuk bakmak gibi) çok mükemmel yapmak zorunda değil kabul ediyorum.ama kendisinin ve ailesinin yaşam standartlarını düşürüyorsa(evde artık sıcak yemek pişmiyor,sürekli dondurulmuş gıdalar tüketiliyorsa,çocuğa azda olsa zaman ayırmıyorsa,hatta iş yüzünde çocuk yapmıyorsa,fönlediği saçlarla bir gün fazla işe gidebilmek için eşiyle beraber olmuyorsa,ev ciddi anlamda temizlenmiyorsa,çalışmak kadını agresif ve tahammülsüz yapmışsa,sürekli surat asıyor ve hep bir telaş içindeyse vs....) ya çalışmayı bırakmalı yada kendine çeki düzen vermeli diye düşünüyorum.:1closedeyes:
    erkekler eşlerine ne kadar yardım eselerde yine çekip çeviren toparlayan(toparlaması gereken) kadındır.o yüzden bize çok iş düşüyor.(diye düşünüyorum ben:1ninca:)

18. 11 Şubat 2008
  19. papatya16

papatya16 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    tabiki acun ılıcalının bu konuda haklılık payı var ama bu konu için herkesi aynı kefeye koyamazz herkes aynı değil bi kere.hem kadınlar evde oturup napacak pıs pıss oturup kocasının eline mi bakıcak sanırım erkekler bunu istiyor onlara mahkum olmamızı.vallaha heeç kusura bakmayın hem çalışır hemde evime yeterim allahın izni ile bu bi safsata benceee:enbuyukkk: