adaçayı kullanımının zararı

Konusu 'Bitkisel Kürler - Şifa Reçeteleri' forumundadır ve gulsun37 tarafından 10 Eylül 2009 başlatılmıştır.

10 Eylül 2009
    Konu Sahibi : gulsun37
  1. gulsun37

gulsun37 Guest

slm. adaçayı içiyorum ben düzenli olarak adet dönemimde hamilelikte istiyorum acaba zararı varmıdır sizce internette ibrahimsaraçoglunun yazısını okudum kullanmayın falan diye başka sitelerdede faydasından bahsediliyor.tşk ettim cevaplarınız için simdiden bayanlar...
  2. 10 Eylül 2009
  3. izmir_35

izmir_35 ♥...taboo...♥ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    adet döneminde adaçayı kullanınca ağrılar mı azalıyo?
  4. 10 Eylül 2009
  5. EvCadisi

EvCadisi Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    adaçayı hakkında pek iyi şeyler duymamıştım ben ama...bilmem ki:sinifsinif:
  6. 10 Eylül 2009
  7. royem

royem kavgamin-cicegi Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    adacayi zararli degil ki,tam tersine cok faydali...hormonlari duzenleyici ve adet soktirucu ozelligi var ayrica bagirsak gazinada iyi geliyor...ben kullaniyorum...dikkat edilmesi gereken nokta ise gebe kalindigin andan itibaren kullanilmamasi...malum adet sokturucu ozelligi old.icin dusuk ihtimali doguyor...ama bu butun bitkiler ve butun bitkisel kurler icin gecerli...eger bitkisel bisey kullniyorsaniz..hamile kaldiginizi hissettiginiz halde icmemelisiniz...ben boyle biliyorum....ama adacayi gercekten faydali...surekli kullanilrsa faydasini gosteriyor....ama adacayini 3-4 dik demleyip sonra hemen yapraklari gerii cekmelisiniz...zararli madde salgiliyormus diye biliyorum....bir de cok aci oluyor....
  8. 11 Eylül 2009
  9. deryaberil

deryaberil beril Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba..poŞet Çay olan adaÇaylarından ıÇmek aynı etkıyı gÖsterır mı ? Yoksa ıllakı aktarlardan alınan bıtkı Şeklınde mı olması gerekıyor???
  10. 11 Eylül 2009
  11. eda

eda Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım adaçayının hiçbir zararı yok adeti düzenleyerek rahatlamayı sağlıyor.tıkalı kanalları açarak hormonları düzenliyor bilginize...:kahve:
  12. 11 Eylül 2009
  13. denizkxixzxixl

denizkxixzxixl o bir bücür cadı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de adaçayı içerek hamilekaldım. yumurta kalitem düşüktü. ben asdetimin ilk gününden itibaren 14 gün boyunca günde 1 kupa adaçayı içtim. poşet adaçayı olmaz. özellikle 3-4 dal şeklinde olan adaçayı yaprakları kaynamış bir kupa suyun içine atılıp ağzı kapatılarak 5 dk. demlenip sonra süzülerek içilecek. kesinlikle kaynatılmayacak bu şekilde hazırlanması çok önemli. kesinlikle poşet çay kullanmayın ve dal şeklindeki adaçayını kaynayan suya atmayın, kaynatmayın. aynı 14 gün boyunca her sabah bir tatlı kaşığı çörekotu bal tarçın karışımından yedim. önce allahın izniyle yaptığım ilk ay hamile kaldım. umarım sizin de işinize yarar.
  14. 11 Eylül 2009
  15. deryaberil

deryaberil beril Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    denizkızıl tavsiyelerini dikkate alıcam. ben şimdilik bebek çalışmasını erteledim:) biraz sıkıntılarımız var onlardan arınmamız gerek . ben yumurta gelişimim olmuyor ve haliyle adetim düzensiz. onun için içsem işe yararmı dersin??
    maydonoz suyu içtim kisti eritir aar dediler gerçi 2 gün içtim ama işe yaramamış:KK43:yumurtam çatlamamıştı kistim de duruyordu...
  16. 11 Eylül 2009
  17. gulsun37

gulsun37 Guest

dogal yapraklı adaçayı dağlardan toplanmış ben kaynamış suya atıp içiyodum evet çok faydası var ama düşük tehlikesi yapmıyomuş..
  18. 11 Eylül 2009
  19. deryaberil

deryaberil beril Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaa neden böyle...maydonoz suyuna da aynı şeyi dediler. bebek olmadığından eminsen iç yoksa bebeği bile düşürür deiler. ben elimde ultrason cihazı labaratuvarın kağısında mı yatcam . her dakka test yaptıramam ki ????