adaçayı yağı

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve yaxgxxixzxixm tarafından 10 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

10 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : yaxgxxixzxixm
  1. yaxgxxixzxixm

yaxgxxixzxixm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar merhaba.doktorumuz gaz için elma yağı ile masaj önerdi.aktar elma yağı yerine adaçayı yağınında aynı işlevi gördüğünü söylemiş.bu konuda bilgisi olan varmı?

2. 10 Temmuz 2008
  3. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    tatlım ikisi de aynı şey zaten
    benim bebeğim de acaip gazlıydı
    neler denedik neler
    ama adaçayı(acı elma)yağı hiçbir işe yaramadı

4. 10 Temmuz 2008
  5. Viola

Viola Yiğitim bitanem.. Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Canım,üzerinde adaçaylı acı elma yağı yazar.aktarlarda bilir zaten.ayaklarının altına ve göbeğine sür.ben faydasını gördüm..

6. 10 Temmuz 2008
  7. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ikiside aynı zaten adaçayı parantez içinde acı elma yazıyo benim aldığım yağda

8. 31 Aralık 2009
  9. ogretmenim

ogretmenim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    tekrar konu acmak istemedim.kullandiniz mi işe yarayıp yaramadiigini merak ettim.aktardan almiş eşim ama bosu bosuna da kullanmak istemiyorum.benim bebek ıkınıyor ama yapamıyor kakasını ya da gazını cıkartamıyor:KK43:((25gunluk henuz

10. 4 Ocak 2010
  11. neslihang

neslihang Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ah yavrum kıyamam ben ona:)allah bağışlasın sağlıklı sıhhatli büyütün inşallah kakasını hiç yapamıyosun poposuna bebe yağıyla masaj yapın kulak çubuğuyla yada çok zorda kalırsanız gliserinli fitiller var ondan kullanın yarım

12. 4 Ocak 2010
  13. pikolata78

pikolata78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    827
    Ödül Puanları:
    113
    geçmiş olsun bennim oğluşta da aynı problem vardı. nerdeyse piyasadaki her gaz ilacını kullandım bu yağda dahil fakat fayda görmedim. eczane de yapılan bir karışı ilaçtan fayda gördüm doktorumuza danışıp yaptırdık istersen özelden karışımı yazayaım doktorunuza danışın derim ama bebişin çok küçük şöyle bir 40 günlük olmasını bekle derim.

14. 6 Ocak 2010
  15. dilek38

dilek38 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben şöyle bişey duydum ne kadar doğru bilmiyorum. çocuğa 1 tatlı kaşığı kadar zeytın yağı içirirsen kakasını kolaylıkla yapıyormuş. ama daha iyi bilenlere sormak lazım

16. 10 Ocak 2010
  17. beryal

beryal rabbimMELEKLERİMİ yolladı Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    153
    canlarım 3 aydır gaz sorunuyla boğuşan ve perişan olan biri olarak size en güzel tavsiyem minik hindistan cevizi denen muskat cevizi...
    yapılışı: 2 muskat cevizini 1 tatlı kaşığı toz şekerle havan da dövün.bebeğin emziğine bu tozu batırın bebeğe verin .yada çay kaşığının ucuyla tozdan alıp biraz anne sütü damlatıp bebeğe verin...
    günde 4 kez yapın .çok faydalı.

18. 11 Ocak 2010
  19. gorkem06

gorkem06 dumadumadum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bu yağların hiçbir işe yaradığını sanmıyorum.biz de güvenilir ve doktor onayı alması şartıyla neler denedik neler. Ama gazlı çocuğun durumu 2+2=4 misali sabittir. Gazlıysa çekeceksiniz 6 dediler.en az 5 ay çektik hakikaten.cocuk hareketlenene kadar biraz sabır. Ama onu biraz rahatlatmak için -geçici de olsa- banyo yaptıgı su sıcaklıgında suyu kovaya koyup bebegi içine koymak ya da karnına yine ılık su torbası koymak. biraz olsun gevşetiyor bunlar. o anlık aglamasını bagırmasını kesiyor. Yine de umarım sen bizim bulamadıgımız bir çözüm bulup kolay atlatırsın bu süreci. Allah sağlık versin arkadaşım.