Adaçayı

Konusu 'Baharatlar' forumundadır ve yaren_76 tarafından 29 Haziran 2008 başlatılmıştır.

29 Haziran 2008
    Konu Sahibi : yaren_76
  1. yaren_76

yaren_76 mareşal Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    Adaçayı :
    Ballıbabagillerden kokulu bir bitkidir. Ege bölgesinde, çay yapılan bir aromalı ot. Avrupa ülkelerinin mutfaklarında kızarmış patateslerin, hamurlara koyulan yağların kokulandırılmasında, salamuralarda, etlerin dinlendirilmesinde kullanılır.

2. 2 Eylül 2009
  3. YELENA

YELENA Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    adaçayi içildiğinde tüm bedeni günçlendirir,kalp krizi tehlikesini azaltır ve kkötürümlüklerde çok yararlıdır.Gece terlemesine neden hastalığı iyileştirir ve bu hastalıkla el ele giden aşırı güçsüzlüğe canlandırıcı etkisi sayesinde son verir.Kan temizleyici etkisi vardır.
    uyarılar
    adaçayının aşırı kullanımında kan basıncı (tansiyon)yükselebilir.Dölyatağı(rahim)kaslarını uyardığı için,gebelik sürecende kullanılmaz.Annelerin süt üretimini durdurur.

4. 4 Eylül 2009
  5. pure.love.

pure.love. yine öpmek filan...<3 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ayrıca adaçayı göğüsleri de büyütüyo zemuszemus denenmiş kanıtlanmıştır:lepi::enbuyukkk:

6. 14 Eylül 2009
  7. çikolatagelin

çikolatagelin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    basenleri genişletıyo dıye duymustum doğru mudur

8. 15 Mart 2010
  9. navi

navi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar merhaba bende yeni üyelerdenim ve bizde 2,5 yıldır uğraşmamıza rağmen ikinci bebeğimize sahip olamıyoruz ama sizi bulunca yüreğime su serpildi çok faydalı şeyler konu ediliyor bu adaçayını bende severim şimdide hamile kalmak için etkili olduğunu öğrendim hemen demledim bir fincan allah herkezin muradını versin inşaallah

10. 26 Nisan 2010
  11. royall

royall yaşamak herşeye rağmen Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    adaçayının ter kokusunuda önlediğini okumuştum çayı hazırlayıp soğutup koltuk altlarına sürerek önlüyormuş

12. 7 Mayıs 2010
  13. newness

newness Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hamile bayanların ilk üç ayında adaçayını temkinli kullanmaları gerekir. Doktorunuza danışmadan hiçbir bitkiyi kafanıza göre kullanmayın. En zararsız gibi görünen bitki dahi farklı yaş cinsiyet ve hastalık durumuna sahip kişilerde olumlu etkilerinin yanında olumsuz reaksiyonlara da yol açabiliyor.