adalat crono yardımm

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve txuxliiinnn tarafından 14 Kasım 2008 başlatılmıştır.

14 Kasım 2008
    Konu Sahibi : txuxliiinnn
  1. txuxliiinnn

txuxliiinnn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    32 haftalıgım.ve 26 haftalıktan berı adalat crono 30 mg kullanıyorum.rahımde kasılmalarım var.bu bır kalp ılacı kasılma ıcınde kullanılılıyor sanırım.ama bu ılac benı endıselendırıyor.bu kadar uzun kullanmak bu ılacı bır sorun olmazmı.bebegıme bır zararı olurmu dıye korkuyorum.sonucta kalp ılacı.
    bu ılacı kullanan varmı.kullanıpta dogum yapmıs olan varmı.varsa lutfen yazsın bebegıme zararı olur dıye korkuyorum.:çok üzgünüm:

2. 14 Kasım 2008
  3. simlamutlu

simlamutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    Canım bende kasılmalar için 21. haftalıkken adalata başladım şu an 30 haftalığım hala kullanıyorum adalat kullanan olmasada nidilat kullanan çok var oda zaten muadili.Yanlız benim kasılmalarımı geçirmedi adalat hala bir faydası oluyormu diyede düşünmeden edemiyorum arada.

4. 14 Kasım 2008
  5. txuxliiinnn

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sımlacım benım kasılmalarım bazzen oluyor oda cok yorulursam.gercı kasılma denen benım yasadıklarımsa.karnımda bır toparlanma falan degıl benımkı.rahım ıcınde garıp bır yanma hareket gıbı garıp bır sızı.senınkı nasıl oluyor.ayrıca rahım agzında bır acılma yok.
    sabah aksam kullaıyorum.sen kactane alıyorsun.

6. 14 Kasım 2008
  7. simlamutlu

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    Benimde sızıyla başlıyor karnım sertleşiyor 30-40 sn sonra yumuşuyor tekrar kasılma işde o.Yok bendede rahim ağzı uzunluğunda bir kısalma olmadıki ben günde 20 kere kasıldığım oluyor artık okadar alışdımki 10 haftadır kasıla kasıla yaşıyorum.Bende günde 2 kere alıyorum yani ilacı kullanmasam bu seferde erken doğum yapacağım diye korkacağım mecburen kullanıyorum bir fayda sağlıyormu orasını allah bilir belki 34. haftayı bitirrirsem bırakırım ozaman.

8. 14 Kasım 2008
  9. txuxliiinnn

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım aynen bendde hem korkuorum bır yandan bebekte bır sey yapar bu ılac dıye.hemde bırakırsam cok kasılırım dıye korkuyom bu seferde bırsey olur sebeb olur dıye.ılacı yazdırırken saglık ocagındakı dr her seferınde cok kullanma bu ılacı dıyo sınırımı bozuyor.suphe yaratıyor.herhalde drumun bır bıldıgı vardır.

10. 15 Kasım 2008
  11. txuxliiinnn

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    esım artık dalga gecıyo bızım hatun bılgısayar gıbı kasılıyor arada dıyor....gecsede su gunler sag salım dogursak ha kasılcam derken dogru durust carsıya almam gerekenler ııcın bıle cıkamıyorum

12. 15 Kasım 2008
  13. simlamutlu

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    Aman sağlık ocağındaki doktora ne bakıyorsun banada yazdırmaya gittiğimde fazla kullanma demişdi acaba biz aynı yerleremi gidiyoruz:) sonuçda burda pratisyen hekimin söylediğinden çok kendi doktorumunkine inanırım erken doğumun getireceği tehlikeler daha fazla allaha emanet yapacak birşey yok.

14. 26 Kasım 2008
  15. canoluk

canoluk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar öyle bir yarama parmak bastınız ki anlatamam.bende 25. haftamdayım 20. haftamdan bu yana korka korka kullanıyorum adalatı.çok korkuyorum acaba bebeğime zararı var mı diye.2 dr ye danıştım bana dedikleri faydası zararından fazla olduğu için kullanmak zorundayız dedi. bende rahim ağzı yetmezliğide var 2 cm açıklık var mecburen kullanıyorum.

16. 30 Kasım 2008
  17. txuxliiinnn

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canolukcum bende her seferınde dra soruyorum.yurtdısında bıle hep bu ılac kullanılıyo dıyor.hep verıyoruz dıyor.vardır bır bıldıgı koca prof.ınsallah sagsalım vaktınde alırız kucagımıza bebıslerımızı

18. 30 Kasım 2008
  19. simlamutlu

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    Kızlar benim bildiğim prepardanda nidilattanda daha azmış yan etkileri mesela preparla kıyaslanınca anne ve bebek üzerindeki yan etkilerinin daha az olduğunu yabancı bir sitede okumuşdum tabiki içindeki etken maddeden bahsedilerek yazılmışdı direk ilaç adı verilmemişdi.