Adanalı anne adayları

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve elfida_77 tarafından 7 Nisan 2010 başlatılmıştır.

7 Nisan 2010
    Konu Sahibi : elfida_77
  1. elfida_77

elfida_77 özgü prensesim bizimle Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    adanalı hamişler haydi bu topiğe..deneyimlerimizi paylaşalım..önerilerde bulunalımŞeniz

2. 7 Nisan 2010
  3. elfida_77

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hangi doktora gidiyorsunuz nerede doğum yapmak istiyorsunuz,hangi doğum yöntemini düşünüyorsunuz,bebişlerinize neler hazırladınız:CüvCüv:hepsini merak ediyorum haydi paylaşalım

4. 5 Haziran 2010
  5. erertu

erertu kocacım,oğluşum,ben :) Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    88
    başlık açılalı baya olmuş ama kimse bi şey yazmamış , ilk ben yazayım bari...

doğumuma 45 gün kadar kaldı ama doktorum bebek 1 hafta - 10 gün kadar önden gidiyor dedi..galiba 45 günden önce doğacak oğluşum...

ben başkent hastanesinde Ebru Tarım'a gidiyorum , büyük ihtimalle sezeryan olacağım.ama daha netleşen bi şey yok , zaten oğluşumunda dönmeye niyeti yok gibi, sürekli yan duruyor.bu da beni geceleri çok rahatsız ediyor..

alışverişimizin çogunu tamamladık , bi kaç parça eksik kaldı.bez filan..

bebek odasını da sipariş verdik bu hafta içerisinde gelecek inşallah.

bütün kıyafetlerini , battaniyelerini , ana kucağını , port bebesini , çantasını , alt açma minderini hepsini yıkadım bile şimdiden.Hacışakir'in sabun tozunu aldım ve yumuşatıcı kullanmadım.

hastane çantasını hazırladım , kıyafetlerini de ütüledim.kendi çantamı da hazırladım sayılır,bi kaç parça eksik kaldı..

benim aklıma gelenler bunlar..

Adana'dan başka kimse yok mu kızlar ?:sm_confused:

6. 6 Haziran 2010
  7. elfida_77

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    adana da bir tek ikimiz doğuracaz galiba:))..
    ne güzel tamamlamışsın her şeyi..ben yazın ne giydireceğimi bilemediğim için çok fazla kıyafet almadım.2 hastane çıkışı ve bol bol bady aldım.penye battaniye 3 tane aldım.doğumdan sonra ihtiyaca göre giyecek alırım.çıplak kalmayacak kadar var şimdi nasılsa..geceliğimi falanda aldım bnmde tek eksiğim bebeğin kozmetiği tırnak makası saç fırçası kaldı..
    bu arada yazdıgına da sevındım valla..aramızda 10 gun var..senın deneyımlerıne ihtıyacım olacak..k.i.b.

8. 6 Haziran 2010
  9. erertu

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    88
    ben kıyafet meselesini biraz abartmışım galiba , hem ilk çocuğum olduğu için çok heveslendim kıyafetlere hem de doğumdan hemen sonra yaylaya gideceğimiz için..çünkü yaylada çamaşırlar hemen kurumuyor , eksik bişey olursa hemen şehre inip alma gibi bi şansımız olmayacak..

ben şampuan sebamed aldım , bezi konusunda hala kararsızım..

evet aramızda çok az bi zaman varmış , bebeğin cinsiyeti ne , nerede doğum yapacaksın ?

10. 7 Haziran 2010
  11. elfida_77

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım sen haklısın..yaylada zıbın takımlarını çok rahat giydirebilirsin hem.ben heralde 15 gün falan giydiririm.ve evim çocukistana çok yakın..bu yüzden rahatım..hem çevremden o kadar çok giyecek verdilerki.eltım falan..ve benım üçüncü kızım:kedi:
    ben metroda ferat erola gidiyorum.orda doğum yapmayı düşünüyorum.ama çevremden çok baskı alıyorum.marsa da doğur delımısın dıyolar.1 gece için verme dünya para falan diyen var.marsa da tanıdık dr. var.halamın kızıda hemşiresi.doğuma onlar giriyor.2 numarayı orda yapmıştım. memnun kaldım aslında.sadece özel odaları çok küçük..sedyebile sığmıyor.değişmişmi hiç sormadım.birde spinal istıyorum..yapılıyormu onuda bır sorayım.kordonlarımı bağlatıcam ayrıca...bu detayları görüşüp karar vericem.
    şampuanı bende sebamed düşünüyorum.bezde bir prıma birde molfix aldım.ilk günlerde çok fazla kaka yapar bebekler.hatta her emdiğinde gaz çıkarırken kaka yapıyorlar.yani çiş bile yapmadan kakasını yapıyorlar.malum hemen açıosun.pişmesine fırsat kalmıyor.eğer pişiyorsa ıslak mendile bağlamak lazım. uni nin 100/100 doğal pamuk ve suyla yapılmış ıslak mendıllerı var.paketi 4 lira.tarçın bebe de var kenan evrende.onu öneririm.ayy çok konuştum.
    .bu arada adım deniz canım.

12. 7 Haziran 2010
  13. labaysegul

labaysegul 23/07/2010 Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    mrb kızlar.bende adanalı hamişim ama maallesef adanada değilim.işimden dolayı erzurumdayım.aslında doğuma gelecektim adanyaa ama çok sıcak oyüzden burda doğum yapıcam.allah sağsalim bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip etsin inş..

14. 7 Haziran 2010
  15. erertu

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    88
    benım 5 haftalıkken kanamam olmuştu marsa'da yatmıştım ama oda 4 kişilikti , refakatçilerle filan epey kalabalık olmuştu ve temizliği hiç hoşuma gitmemişti,hatta ağlayarak çıkmıştım hastaneden..şimdi tadilat oldu iyi oldu diyorlar ama bi araştır istersen..yoksa orası tecrübe ve pratiklik açısından Adana'da tektir...

ben ıslak mendil kullanmayacağım pamukla sileceğim diyodum ama uni baby'nin bahsettiğin ıslak mendilini duyunca ondan almaya karar verdim..benim de evim çok yakın kenan evren'e..bir bakayım oraya da..

benim de adım tuba,gercekten cok sevindim tanıştığımıza...

16. 11 Haziran 2010
  17. elfida_77

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba canım..günlerimiz çok yakınmış biribirimize..
    bencede orda kal sen.. çekılmez adana yazın.klıma açsak olmaz.napıcaz bilmem.bakan kişilerde varsa..evin en rahat yer..ve dediğin gibi önemli olan bebişlerimizi sağ salım kucagımıza almak..:Saruboceq:

18. 11 Haziran 2010
  19. elfida_77

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aaa yakınsın demek kenan evrene..belki bir gün tanışmak ta nasip olur.
    ama ben o kadar meşgul biriyim kii.
    en büyük kızım fiziksel ve zihinsel engelli.akşama kadar onunla uğraşıyorum..ama yinede kısmet.
    sende çalısıosun galıba.ayrıldınmı dogum iznine??