adet azalması ve gebe kalamama

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve violette tarafından 26 Mart 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    26 Mart 2009
    Konu Sahibi : violette
  1. violette

violette zor bir yola çıkıyorum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba hocam.30 yaşındayım ve yaklaşık7-8 aydır gebe kalmaya çalışıyorum.birkaç ay önce hormon tahlilleri yapıldı LH-3.18 FSH-6.60 PROLAKTİN-22.83 çıktı.doktorum ultrasonlada baktı yumurtalıklarda az tembellik var dedi ama ilaç vermedi.daha sonra başka doktora gittim geçtiğimiz günlerde tekrar tahlil yapıldı bu kez LH-4.49 FSH-5.35 PROLAKTİN-14.24 TSH-2.021 çıktı.bu kez adetin 14.gunu gelmemı söyledı doktor ve ultrasonla yumurtlamaya baktı.rahim kalınlaşmış herşey normal dedi.aslında ben her ikisinede adet azalması sebebiyle gitmiştim.şimdi adet miktarım hala az ve 3 gün sürüyor.sebebi ne olabilir gebe de kalamıyorum üstelik.nasıl bir yol izlemeliyiz bundan sonra hocam.yaşımdan dolayı tedirginim.çok teşekkür ederim.

2. 27 Mart 2009
  3. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba violette,

Size önerim, eşinizin bir tüp bebek merkezinin androloji laboratuarında Kruger kriterlerine göre sperm sayı, hareket ve morfoloji incelemesinin yapılmasını sağlayınız. Elde edeceğiniz sonuca göre sizi yönlendirebilirim. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
    Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

4. 30 Mart 2009
  5. violette

violette zor bir yola çıkıyorum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim hocam.bende sorun yok gibi gözüküyor doğru mu anladım acaba bilmiyorum ama doktorumda eşimden test istedi.O testten sonra sizden tekrar yardım isteyebilirim.iyi çalışmalar.

6. 1 Nisan 2009
  7. gulcan_20

gulcan_20 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam benimde hormon testim yapıldı biraz hormon bozuklugu var dedi doktorum ilaç verdi ama adetim çok az ve gene düzensiz geliyor çocuk sahibi olamıyorum yaşım 29 vede bu ag çok az adet görüyorum ilacımın ismini yazayım da yardım edin ne olur Trisequens bu ilacı 3 ay oldu kullanıyorum bana altı ay kullan dedi ne olur allah rızası için yardım edin

8. 3 Nisan 2009
  9. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba gulcan_20,

Göndermiş olduğunuz hormon düzeyleriniz normal. Sizde polikistik over dediğimiz bir durum olabilir, buna bağlı adet düzensizlikleri yaşıyor olabilirsiniz. Bunun da kesin tanısı için ultrason eşliğinde muayenenizin yapılması uygun olacaktır. Ancak, çocuk sahibi olamamanız konusunda da ayrıntılı bir inceleme yapılması gerektiğini düşünüyorum. Sizin tüplerinizin ve rahminizin durumunu ortaya koyan bir rahim filminizin çekilmesini ve eşinizin Kruger kriterlerine göre sperm sayı, hareket ve morfolojisinin incelenmesini sağlayınız. Sonuçlar üzerinden size yardımcı olmaya çalışırım. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
    Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi