Adet Dönemine Yakın Ne Gibi Sıkıntılar Yaşıyorsunuz?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve iremre80 tarafından 23 Nisan 2008 başlatılmıştır.

23 Nisan 2008
    Konu Sahibi : iremre80
  1. iremre80

iremre80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb arkadaşlar ben adet dönemine yakın çok gergin olurum ikincisi karnım şişer ama bazı zamanlardada boğazımı böyle biri sıkıyor gibi olur sizdede böyle sıkıntılar yani nefes alamama yada biri boğazınızı sıkıyor içerde bişeyler geziniyor yani boğazda v.s oluyormu çok merak ediyorum kafama çok takıyorum diyemi geçmek bilmiyor acaba .fikirlerinizi yazarsanız çok rahatlayacam şimdiden tşk iyiki varsınız:enbuyukkk:

2. 23 Nisan 2008
  3. sinem'is

sinem'is Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim de karnımşeşer kilo alırım (yani şişkinlik) asabi olurum herşeye cırlarım belide kasıklarımda ağrılar başlar bide bacaklarımda ve de çok ağrılı adet dönemi geçiririm

4. 23 Nisan 2008
  5. Alice in Wonderland

Alice in Wonderland Bir bebek yuttum sanki ... Üye

Beğenildi:
    1.329
    Ödül Puanları:
    238
    bende midemde gaz olur kasıklarım özelliklede belim agrıdan kopar ,herşeye aglarım,tatlı krizine girerim herkese sataşırım,kendimi aynada hiç beğenmem...sokağa çıkıp gezmek istemem hayattan soğurum o derece yani şuandaki gibi olamadım hala kafayı yicem yaaaaaaaaaaaaaaa

6. 24 Nisan 2008
  7. aleynamesis

aleynamesis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    229
    Ödül Puanları:
    153
    bende de karnımda ve göğüslerimde şişlik asabilik,gerginlik,kötümserlik,sürekli ağlamaklı olurum ,evden çıkmak istemem senağlama

8. 24 Nisan 2008
  9. eldeniz

eldeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    benzer septomları bende bir zamanlar yaşıyordum...
    ama artık hiç kalmadı...doktorlar sorunumu kökten çözdüler...regl olmuyorum artık...:KK70:

10. 24 Nisan 2008
  11. XOXzgxuxrCe

XOXzgxuxrCe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de önceleri çok gergin olurdum ama bir kaç yıldır kendimi kontrol altına aldım.Sevdiğimi kırmak istemediğimden:)
    Adet öncesi karnımda şişlik olur ,tatlıya düşkünlük,çok yeme isteği, depresyonun kıyılarında gezerim.:)
    Çirkinleştiğimi hissederim:)Aşırı sancı olur.Üşüme olur.Uyku bastırır. Bazen göğüslerde ağrı olur.

12. 24 Nisan 2008
  13. shoksheker

shoksheker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    hemen hemen hepsi bende de olur eşimle kavga etmek için yer ararım o derece yani ama doktorum bitkisel bir ilaç verdi 6 ay kullanmam gerekiyormuş bu adet öncesi durumlar için 1 ay oldu kullanmaya başlayalı etkisini görmeye başladım daha hafif geçiyor o dönemler artık

14. 24 Nisan 2008
  15. iremre80

iremre80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb canım hepsi oluyor derken boğazında Ağrı felan oluyormu yani boğazını biri sıkıyomuş gibi benim her ay deilde bazı zamanlarda oluyor bu beni korkutuyor da onun için sorim dedim acaba hormonlarla ilgili bişeymidir. ilacının ismini verebilirmisin şimdiden saol

16. 24 Nisan 2008
  17. melek82

melek82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    benim de karnım ağrır, şişkinlik olur , göğüslerim ince ince sızılar. adetimin ilk günü veya ikinci günü kasık ağrım felaket olur ama o günün sonunda geçer. bende tatşı ve çikolatayı çok abartıyorum ve depresyon olayı tabikii. hatta eşim şöle der: anlaşıldı bu ayki periyodik tartışmalarımız başladı yine. ..

18. 20 Ağustos 2011
  19. kedi06

kedi06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Regl öncesi sendromla ilgili nette bulduğum bir kaç şey paylaşmak istedim
    Birçok kadın için PMS’e dair bulgu ve belirtiler rahatsız edici olup adet döneminizde istenmeyen bir bölümdür. PMS in en sık görülen fiziki ve duygusal bulgu ve belirtiler arasında şunlar bulunmaktadır:

• Sıvı toplanması nedeniyle kilo artışı

• Karında gergin şişkinlik

• Memelerde hassasiyet

• Gerilim veya endişe

• Kederli ruh hali

• Ağlama nöbetleri

• Ruh halinde değişkenlik ve sinirlilik ya da öfke

• İştahta değişiklik ve yeme isteği

• Eklem veya adale ağrısı

• Baş ağrısı

• Yorgunluk