Adet düzensizliği spiralden kaynaklı olabilir mi?

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve zeytin gxoxzlxux tarafından 28 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    28 Mart 2010
    Konu Sahibi : zeytin gxoxzlxux
  1. zeytin gxoxzlxux

zeytin gxoxzlxux Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    evliyim 1 çocuk annesiyim 3 yıldır spiral kullanıyorum...adet düzensizliği yaptığını biliyorum....son 6 aya kadar falan hep erken gelen kanamalarım vardı ama 6 aydır normal oluyodum ayda 1 sefer 8 gün şimdi ise gecikiyo ocakta 11 gün şubatta 6 gün şimdi ise 7 gün geciktim ve hala kanamam yok bu spiralden kaynaklı olabilir mi yoksa başka bi rahatsızlık mıdır....lütfen yardım edin...
    bide kafama takılan bi soruyu sormak istiyorum size spiralin koruma şekli nedir

yeni duyduğum bir bilgiye göre her ay döllenme oluyomuş fakat canlanmadan spiral bunu dışarı atıyomuş yani çocuğu düşürüyomuşş bu doğru mu?

uzun oldu biliyorum kusura bakmayın...
    şimdiden sağolun a.s.

2. 28 Mart 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba spiral rahim içinde bebeğin tutunacağı yeri bozarak doğum kontrolü sağlar bu her ay döllenme oluyor ve düşük yapıyorsunuz demek değildir, bazen spirale rağmen gebelikler olabileceğini unutmayınız ve adet gecikmeleri durumunda uyanık olup mutlaka doktora başvurunuz. spiralle dışgebelik ihtimali de bir parça yükselebilir. kanama miktarında artma ve kasık ağrısı gibi şiayetlere yol açabilir. spiralinizin yerinde olup olmadığını muayeneden sonra anlayabilirsiniz. kayma yapan spirallerin koruma etkinlikleri kaybolabilir.

4. 29 Mart 2010
  5. zeytin gxoxzlxux

zeytin gxoxzlxux Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    çok saolun cevabınız için a.s.

6. 29 Mart 2010
  7. eleyna

eleyna çok şükürrr Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    doktor hanım ben sıze mesaj atmısdım lutfen yardımınıza ıhtıyacım var. donermısınız bana??

8. 29 Mart 2010
  9. eleyna

eleyna çok şükürrr Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben bı ıgne kullanıyorum aylık deposilin 1 2 sımdı bebek ısdıyorum kullandıgım
    ignenin bi etkisi olurmu cevabınızı beklıyorum tesekurler..

10. 29 Mart 2010
  11. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    selam sorularınıza atlamadan cevap veriyorum ama sizinkini tekrar yazar mısınız?eğer soru aylık kullandığınız antibiyortik ile ilgiliyse kullanmaya devam edebilirsiniz. bebek isteğinde bir olumsuzluk yaratmaz. sevgiler.gebe kaldığında doktorunla tedavini tekrar planlaman gerekebilir.

12. 29 Mart 2010
  13. eleyna

eleyna çok şükürrr Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    doktor hanım ben ıgneyle alakalıydı sagolun.cevapladınız ıcın ben kanuyusmazlıgından kaybetmısdım 2 bucuk aylık hamıleydım kurtajla alındı bebegım kucukken gecırdıgım romatızma hala devam edıyormus onun ıcın kullanmam lazımmıs sımdı bende bebek ısdıyorum yan etkısı olurmu korktum yanı bı sorun olmaz ıgneyle demı?

14. 30 Mart 2010
  15. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    hayır sorun olmaz unlar penisilin grubu ilaçlardır ama dediğim gibi hamile kaldığında gideceğin doktorla tedavi planınızı yaparsınız.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.