Adet düzensizliği ve tüylenme sorunu olanlar,fsh hormonu yüksekliği olanlar..buyrun..

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve lacivertyaz tarafından 7 Ocak 2009 başlatılmıştır.

7 Ocak 2009
    Konu Sahibi : lacivertyaz
  1. lacivertyaz

lacivertyaz Guest

arkadaşlar bugün ibrahim saraçoğlu'nun kitabını aldım ve birkaç şeyi sizinle paylaşmak istiyorum..
    adet düzensizliği ve tüylenmeye karşı 3-4 gr.(yaklaşık bir tutam)kurutulmuş testere dişli arslanpençesi kaynamakta olan bir bardak klorsuz suya atılır.kısık ateşte 5 dk. kaynatmaya devam edilir.daha sonra soğumaya bırakılır,ılıyınca süzülür.1 ay boyunca hergün 1 su bardağı içilir.bir hafta aradan sonra kür tekrar uygulanır ve sonlandırılır.kürün en uygun zamanı sabah kahvaltısından 2 saat sonra veya öğleden sonra aç karnına içilmelidir..hihoyyyt
    FSH HORMONU YÜKSEKLİĞİNE KARŞI ise aynı şeklide kürü hazırlayıp bir ay boyunca kahvaltıdan 2 saat sonra vede akşam yemeğinden 2 saat sonra içilir..her defasında taze hazırlanması şarttır.1 aydan sonra 1 hafta ara verilir,bir hafta aradan sonra kür tekrar uygulanır ve sonlandırılır:lepi:
    (kaynak:prof.dr.ibrahim adnan saraçoğlu tıbbi bitkiler rehberi kitabından)

2. 10 Mayıs 2012
    Konu Sahibi : lacivertyaz
  3. mimoza2008

mimoza2008 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ben o kürü uyguladım ama pek bi faydasını görmedim tabi kişiden kişiye değişir