Adet düzensizliği yaşayanların paylaşım alanı...

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve Brave Capricorn tarafından 10 Eylül 2008 başlatılmıştır.

10 Eylül 2008
    Konu Sahibi : Brave Capricorn
  1. Brave Capricorn

Brave Capricorn Şöyle yapsaydım böyle olmayacaktı diye bir şey yok Üye

Beğenildi:
    1.955
    Ödül Puanları:
    238
    Arkadaşlar dün çok kötü fenalaştım işyerinde. Bu yaşıma kadar ilk defa reglm gecikti.senağlama 5-6 gün....Bu zamana kadar çok düzenli gününden önce olurdum. Kaç gündür kendimi iyi hissetmiyorum dün sabahtan başlayan şiddetli baş ağrısı mide bulantısı oldu Akşam üzeri izin alıp eve gittim eve adım atmamla baş ağrım şiddetini arttırdı ve söylemesi ayıp midemi boşalttım. Ölücem sandım o an çünkü böyle bişey hiç yaşamamıştım. Saçımı başımı yoldum baş ağrımdan sonra ilaç aldım biraz iyi oldum. saat 10 a kadar uyumuşum . Kendime geldim bugün ama hala regl olmadım elim ayağım uyuşuyor şimdi.. Yarın büyük ihtimal doktora gidicem. Aslında bugünde giderdim ama korkuyorum . ve bugünde olmadım regl. Böyle bir durum yaşayan varmı başağrısı mide bulantısı gibi ... Bilmiyorum arkadaşlar ya hiç böyle bir sorun yaşamamıştım çok düzenli adet gören biriyim ben neden böyle oldu korkuyorum artık . Yarın cesaretimi toplayım gidicem doktora..:sm_confused:

2. 10 Eylül 2008
  3. EU1

EU1 Guest

Gecmis olsun!!!!!!!!!!
    hamilelik gibi bisey soz konusu olabilir mi?? peki !!!
    bunlar onun belirtiside ondan sordumm.....

4. 10 Eylül 2008
  5. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    bana da hamileleik belirtileri gibi geldi, ama onu dışında regliniz düzenliymiş, geciktiğinden hormonlarla ilgili bir durum da olabilir.

6. 10 Eylül 2008
  7. EU3

EU3 Guest

Ben her ay o baş ağrısını mide bulantısını ve istifrar etme faaliyetini sektirmeden yaşarım korkulu rüyamdır regl olmak sırf bunları yaşamamak içinde,artık menopaza girmek istiyorum çünkü 32 yaşındayım ve 13 yaşımdan beri aynı şekilde her ay her ay bu şekilde regl olmak artık bana ölüm gibi geliyor.
    regl olamamanın nedeni kafana bişey takmış olabilirsin,tutukluk yapmıştır bu her kadının başına geliyor normal bişey sadece sen ilk defa yaşadığın için anormal geliyor sana
    adet görememende yuurtalıklarının parçalanmamıştır,parçalnamakta zorluk çekiyordur bütün mesele bu
    geçmiş olsun

8. 10 Eylül 2008
  9. Brave Capricorn

Beğenildi:
    1.955
    Ödül Puanları:
    238
    Hayır hamile olmam imkansız...a.s boşandım bekarım ve hiçbir birlikteliğim yok. Kafayı yicem yaaa arkadaşlarrr kist tümör falanmı var acaba senağlama

10. 10 Eylül 2008
  11. EU1

EU1 Guest

canım mantar yada iltihapta olabilir.Bi yerden(deniz vs)mikrop kaçmış,üşütmüşte olabilirsin.Bende üşüttüğümde böyle zorlu oluyor.Ağrıyı hissettiğim an hemen bi ağrı kesici alıyorum kesiyor,Ama biraz geciktirirsen almayı hiçbi faydası olmuyor:tomato:

12. 10 Eylül 2008
  13. fenerbahcemine84

fenerbahcemine84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    canım migren faln olmasın?
    çok geçmiş olsun.
    rabbim şifasız dert vermesina.s.

Etooezgi bunu beğendi.
  14. 10 Eylül 2008
  15. Brave Capricorn

Beğenildi:
    1.955
    Ödül Puanları:
    238
    Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Migren gibi bir ağrıydı evet ama sinüzütde var bende. Ama bu olayın adet dönemime gelmesi beni korkuttu. Neydi o hiçbaşıma gelmedi.:çok üzgünüm: Her ay yaşayan arkadaşlara allah şifa versin. Korktum herşeyin başı sağlıkmış umarım regl olurum olursam hiç sevinmediğim kadar sevinicem heralde:eek:

k-aa-ardelen ve -banu- bunu beğendi.
  16. 10 Eylül 2008
  17. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Bence doktora bugün gidin. Hatta hala başınız ağrıyorsa acilden gidin.
    Sizi telaşlandırmak için söylemiyorum ama hiç olmazsa içiniz rahat etsin. Başağrısıyla birlikte mide bulantısı basit bir grip de olabilir ama ani yükselen tansiyon filan da olabilir. Bana pek iyi gelmedi belirtiler.
    Bize de haber verin, merak ederiz.

18. 10 Eylül 2008
  19. liliyana

liliyana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benimde regl dönemimde şiddetli baş ağrısı ve mide bulantıları oluyor üstelik hastalanmadan 2-3 gün öncesinden.Seninki strese bağlı bir gecikme olabilir bir ilişkin yoksa korkmanada gerek yok hiçbirimiz meryem ana değiliz...