adet gecikmesi

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve ceylin33 tarafından 13 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

13 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : ceylin33
  1. ceylin33

ceylin33 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    slm doktor hanım ben 3 aylık evliyim ve adetimde düzensizlikler oluyor en son 7 nisanda başladı ve 5 gün sürdü. bu arada hamile olma ihtimalim yok eşim korunuyor.bunun sebebi nedir dr. gittiğimde bana farlutal adında 4 günlük ilaç verdi onun üzerine nisan ayında oldum şuanda olmam gerekiyordu ama gecikti yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşk ederim.

2. 13 Mayıs 2010
  3. smmmgulyeter

smmmgulyeter Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    muayene oldun mu cnm

4. 13 Mayıs 2010
  5. cirkin_ordek

cirkin_ordek Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    hiç aksamamasına rağmen benimki bir ay gecikti ben ne yapmalıyım ? diyet yapıyordum şuan bıraktım ondan olabilir mi ?

6. 14 Mayıs 2010
  7. ceylin33

ceylin33 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    oldum ama dr.kesin bişey söylemiyor gebelik testi yaptı negatif çıktı hamile değilsin deyip farlutal adında adet söktürücü yazdı net bi cevap alamadım sanırım özele gitmek gerekiyor ilgilenmeleri için....

8. 15 Mayıs 2010
  9. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam adet gecikmesinin altında başka nedenler olabilir. Bence ultrason muayene bulgularınız normal ise adetin3. Günü hormon testleriniz bakılabilir. Tek sefer tekrarlayan adet düzensizliklerinde çok endişelenmemek gerekir.

10. 15 Mayıs 2010
  11. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    diyetiniz ve fazla kilo kaybınız oldu ise etkilemiş olabilir ama tekrarlaması durumunda muayeneye gitmenizi öneririm.

12. 15 Mayıs 2010
  13. krizantem20

krizantem20 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bır kac aydır bendede duzensızlık gecıkme vardı hormon testı yaptırdım prolaktınım yuksek cıktı sımdı ılac kullanıyorum ama degerım 33 cıkmıs bu kadar bır yukseklıkle gecıkme veya cocuk sahıbı olamama gıbı durumlar yaartırmı bılemıyorum?

14. 15 Mayıs 2010
  15. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam tek başına prl yüksekli ciddi adet düzensizlikleri yapmaz. gene de düzeltilmesi gerekir düşüklere de neden olabileceğinden. ama detaylı adetin 3. günü testleriniz ve ultrasonunz yapılmalı ve prl düzeyinizi normalken adet düzeninizin nasıl olduğunun izlenmesidir. sevgiler.

16. 15 Mayıs 2010
  17. Ruuhi

Ruuhi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    merhaba size bazi sorularim olucak vakit ayirip cvp verirseniz cok mutlu olucam cunku burda doktorlarin tatilini bayraminin bitmesini bekliyorum icim icimi yiyerek siddetli adet agrisi adet geckmesi ve kabizlik sikayet yasamaya basladim evlilikten 5 ay sonra isvicrede yasiyorum acilden gittim doktora burda doktor ultrason ile bakti kist yok dedi fakat bana endometrose hastaligindan suphelendi fakat 2 ay sonraya randevu verdi cocuk sahibi olmak istiyorum ama kalamioyorum burda okudum hayit otunu onun kapsulunu aldim kulllanmaya basladim fakat bundan baska suan elimden gelen baska birsey yok bana yardimci olursaniz cok sevinirim tesekkur ederim simdiden benneyaptımkibenneyaptımki

18. 16 Mayıs 2010
  19. ceylin33

ceylin33 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    dr hanım uzun süredir tekrarlıyor düzensizlik gittiğim dr.lar açıklayıcı bişeyler söylemedi.yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim en kısa zamanda iyi bir dr. a gideceğim.