adet gecikmesinin sebeplerini bilen varmıııı ***??

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve ikra_ tarafından 23 Eylül 2008 başlatılmıştır.

23 Eylül 2008
    Konu Sahibi : ikra_
  1. ikra_

ikra_ Guest

selam hanımlar ... gebe olduğumu düşünüodum ama yaptığım iki testte negatif çıktı gerçi kan testini gecikmeden fortel isimli testide 1 gün gecikmeyle yaptım acaba adet gecikmesinin başka sebebi olabilirmi diye düşünüorummm fikri olan tüm bayanlardan cevap bekliorum :roflol:

2. 23 Eylül 2008
  3. zephyrr_

zephyrr_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    sende bendensın anlasılan :)testler negatıf ama regl yok ortada ...gunlerdır ınternette arastırıyorum bende şimdi arkadaslar ac karnına testı tekrar uygulamamı olmazsa kan testı yaptırmamı tavsıye ettıler .. adet gecıkmesını mevsımler psıkolojık vss bır suru nedenı varda tabı en basta gebelık..
    benım hıc gecıkmem yada duzensızlıgım olmadıgı ıcın bu ay 14 unde olmam gerekıyodu nerdeyse hala yok benımde

4. 23 Eylül 2008
  5. zeynep215

zeynep215 edep ya Hu!!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    sterse bağlı olarak adet geckmesi çok görülüyor canım ayrıca iklim etkenide çok büyük sıcak havalar adeti çok öne çekerken soğuk havalar bazen geciktirebiliyor herşey olabilir Rabbim gönlüne göre versin arkadaşım a.s.

6. 23 Eylül 2008
  7. ikra_

ikra_ Guest

ayyy amiiinnnnnnnnnnn ... ay tek stresim buara bebek arzusu ... bnmde hiç gecikmez adetim gününde inanılmaz sancılarla gelir hepimize ALLAH nasibbb etsin bgn artık testler yüzümü güldürünce doktora gitmeye karar verdim dua edin bana .. umarım müjdeli haberi verebilriimmmm :KK43:

8. 23 Eylül 2008
  9. zynp.ZEYNEP

zynp.ZEYNEP KOKOŞ BERRA 'M Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bende adetiin hiç şaştığını bilmem ama geçen sene 40. gün adet oldum....sebebide stresti bayanlar...stres hava değişimi mevsim değişimi bunlara hep sebep oluyo...bebek sahibi olmaya çalışmak bile çok stresli bi iş...en iyisi biraz daha relax olabilmek...

10. 23 Eylül 2008
  11. aabeyazmelek

aabeyazmelek YA HAY YA HALIK Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    evet ama nasıl napabilirki kendimizi düşünmeden alamıyoruz biraz daha rahat olsak iyi olacak ama nekadarda kendimi başka seylere versem olmuyor yapamıyorum düşünmeden arkadaşlar kıst de adeti geçiktiriyor benim 15 gelmedi doktora gittim kıst oluşmuş engelleyen oydu...

12. 23 Şubat 2009
  13. angel17

angel17 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ayın 14 de adet olmam gerekiyordu tam 9 gün geçti ve bende hiç bi şey yok offffffff çok sıkıntı yaptım niye olmuyo

14. 24 Şubat 2009
  15. adti

adti Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sitresden yada o ay herhangi bir ilaç kullandıysanız gayet normal gecikmesi

16. 27 Şubat 2009
  17. SurcuLisan

SurcuLisan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende senin gibiyim.normalde şu yaşıma kadar asla gecikme yaşamadım.geçen yaz gonaphene ile hamile kalmayı denedim ama başaramadım.bu ay uzun bi aradan sonra ilk defa klomen+pregnyl kullandım.yumurtam da çatlamıştı oysaki..17 şubatta olmam gerekiyodu hala beklemedeyim.stresten olabilir dicem de çok da rahattım oysaki..
    benim doktorum gecikme için bi neden olmadıgını ve tıbbi olarak martın 17-20 sine kadar beklememiz gerektiğini söyledi.neden beklememiz gerektiğini bilmesem de bekliyoruz işte :)bende de gebelik çıkmıyo kanda idrarda vs. vs..

18. 4 Mart 2009
  19. smhsmh

smhsmh Kaan'ım Allaha Emanetsin Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    bıktım artık hep düzensiz adet olmaktan
    kafayı yiycem yaaa:eek:klava: :eek:klava: