Adet geciktirici hakkında acil!

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve tu.a.na tarafından 28 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

28 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : tu.a.na
  1. tu.a.na

tu.a.na Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar. adet geciktirici hap kullanıcam primolut n ilacından. yalnız benim kafam karıstı. günde 3 kez yazıyor fakat 24 saati 3 e bölüp mü kullanıcam yoksa sabah oğle akşam olmak uzeremi? yani merak ettğim şey yemek sonrası kullanırsam geceleyin sabahki ilaca kadar gecen sürede hastalanma korkusu. yardmlarınz için şimdiden teşekkürler....

2. 29 Ağustos 2010
  3. GeCe_KuSu

GeCe_KuSu 02.06.2012 Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    selam canım ben çok kullandım o ilaçtan. sabah öğle akşam iç illa 3 e bölmen gerekmeez günleri.düzenli kullandığın sürece adetin gelmez istisnalar hariç ama ben de hiç öyle olmadı. rahatlıkla kullanabilirsin.

4. 29 Ağustos 2010
  5. mavilimYesilim

mavilimYesilim *AşK YaKaLaSıN BiZi* Pro Üye

Beğenildi:
    2.006
    Ödül Puanları:
    238
    ilacın prospektüsünü oku yan etkileri var. şeker hastaları tansiyon hastalı ve kronik baş ağrsı olanlar kullanamaz.
    sağlıklı isen bir sorun olmaz. ilacı günde 2 kere sabah ve akşam 12 saat ara ile kullandım . ilacı bıraktım 3 gün sonra hastalandım. normal adetimi olldum. şu anda da. adet bitiminde 2 hafta sonra tekrar oldum. aynı döngü devam ediyor sadece o ay 1 hafta geçikti sonrası aynı deavm.kaydirigubbakcemile5..

canım bu ilaç senede 1 yada 2 kez kullanılması öneriliyor ona göre kullan. ramazanı hastalanmadan geçiriyim diyorsan yanlış yaparsın.

Son düzenleme: 29 Ağustos 2010
  6. 29 Ağustos 2010
  7. oske.06

oske.06 Afakanlar basıyor :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Bende kullandım bu ılactan
    Sabah,oglen,aksam yemeklerden sonra kullanmıstım bı kac kezde unutmustum ıcmeyı
    bısey olmuyo
    O 12 saatlık arada adet olman zor gıbı

8. 29 Ağustos 2010
  9. mavilimYesilim

mavilimYesilim *AşK YaKaLaSıN BiZi* Pro Üye

Beğenildi:
    2.006
    Ödül Puanları:
    238
    eczacı banada öyle demişti.. 3 kere kullnınca çok gelir gibi geldi bana 2 yetti
    bazısı günde 1 kere almış. bünyeye göre değişir ama 2 kere daha normal. eğer kanama olursa bırakılması gerekirmiş...

10. 29 Ağustos 2010
  11. _HaNDaN_

_HaNDaN_ Allah oL der ve oLur !! Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    148
    ben düğünümde günde 1 defa kullandm reglimden 4-5 gün önce başladm hiç bi sorunm olmadı çk şükür günde 3 defa içmek çok olur bence..bırakncada 2 gün dolmadan reglim başladı.umarm sendede ii etki eder..