Adet geciktirici??

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve Lina tarafından 2 Kasım 2008 başlatılmıştır.

2 Kasım 2008
    Konu Sahibi : Lina
  1. Lina

Lina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bayanlar yardıma ihtiyacım var ;adet geciktirici haplar kanama başladıktan sonra içilirse kanamayı durdururmu deneyen varmı ???

2. 3 Kasım 2008
  3. seyma88

seyma88 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Bildiğim kdrıyla durdurmaz.Ben bi gün içmeyi unutmuştum sonrasında kanamam oldu ayn gün içtim ama bi fayda etmedi kanama dvm etti anlayacağın.Ama yine de kesin olarak bilmiyorum...

4. 3 Kasım 2008
  5. EU1

EU1 Guest

Canım halk arasında adet kanaması olarak bilinen kanama progesteron geri çekilme kanamasıdır. Menstrüel siklusun 2. yarısında salgılanan progesteron hormonunun kan düzeylerinin düşmesi kaynaklı adet kanaması olur. Progesteron içerikli ilaçlar, beklenen adet kanamasından EN GEÇ ÜÇ GÜN ÖNCE başlanır ve geciktirilmek istenen sürece devam ettirilirse progesteron düzeyleri yüksek kalacağından progesteron çekilme kanaması yani adet olmaz. Adet kanamasına üç günden daha az süre kaldığında ilacın adeti geciktirme olasılığı düşüktür. Yani adet kanaması başladıktan sonra alacağın ilaç hiçbir fayda sağlamaz. :CüvCüv:

6. 3 Kasım 2008
  7. addicted

addicted Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    birinci gununde denedim evet durdurdu bende sasırmıstım..hıc beklemıyordum cunku..