Adet Geciktirme

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve elfide tarafından 28 Mart 2008 başlatılmıştır.

28 Mart 2008
    Konu Sahibi : elfide
  1. elfide

elfide Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar Nisan ayında 15 günlüğüne umreye gideceğim. Gideceğim tarih 7-15 Nisan arası gününü diyanet bildirecek. Yalnız bir sorunum var Bu ay adet tarihim 28 mart olmasına rağmen 25 martta hastalandım. Benim adet tarihim muhtemelen önümüzdeki ay 22Mart olacak ve ben orada adet olmak istemiyorum. Doğum kontrol hapına mı başlamalıyım sizce??

Aslında annem adetine 1 gün kala yada adet olacağın gün 2 tane doğum kontrol hapı içersen anında keser diyor. Ama bu seferde şu an olmuyo ama yaaa orda hamile kalırsam bebeğe zarar verirse diye korkuyorum.

2. 28 Mart 2008
  3. zynp.ZEYNEP

zynp.ZEYNEP KOKOŞ BERRA 'M Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım adet geciktirici haplar avr eczaneden istiyosun veriyorlar .. gerçi biraz hormon yüklüyolar ama mecbur kalınca kullanılıyo.. ben bir kere kullanmıştım etkili oldu.. istiyorsan onlardan kullanmanı tavsiye ederim

4. 28 Mart 2008
  5. elfide

elfide Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    önümüzdeki ay hamilelik filan olduysa nasıl olacak??
    Zararı olmazmı?

6. 28 Mart 2008
  7. ayzen

ayzen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende kullandım eczaneden almıştım doğum kontrol hapı kullanmadım ama sonraki adetim çok sancılı geçti doğum kontrol hapı kullan hem daha az hormon almış olursun

8. 28 Mart 2008
  9. asperger

asperger Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sevgili elfide aynı sorun bende de var... inşallah biz de pazar günü umre yolcusuyuz.. ben geciktirici kullanmaya başladım ancak kasıklarımda ağrı var...bir de az önce karbonat testi yaptım o da kabardı...aaaaa kafam çok karışık ya hamileysem....ilaç kullandığım her ay bir kabus oluyor ya hamileysem ve bebeğim zarar görürse...fisfisfis

10. 28 Mart 2008
  11. gelincik_01

gelincik_01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım ilköncelikle hayırlı yolculuklar dilerim allah inşallah bizede nasip eder canım oraları görmeyi. adet geciktiricide kullanabilirsin doğum kontrol hapıda ama bunlar bebek varsa zarar verir canım bence sen hiç bişey kullanmadan bi k.doğum doktoruyla görüş. en iyisini doktor bilir canım.

12. 28 Mart 2008
  13. cocostar

cocostar azimli,sabırlı,kararlı Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    umreye gidecek tüm arkadaşlar yolunuz açık olsun bizler için de ço kdualar edin orda. gitmede önce kan testi yaptırıp hamilelik olup olmadığını görürseniz hapları daha rahat kullanabilirsiniz bence.

14. 28 Mart 2008
  15. elfide

elfide Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Karbonat testine güvenme bende adetim yaklaşınca yaptım kabardı..

Umreye diyanetle gidiyosan belki oralarda karşılaşırız. Hangi turla gideceksin? Tanışmak isterim.

16. 28 Mart 2008
  17. nisa77

nisa77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    ayyyyyyyyyyyy çoookk güzell rabbim kabul eylesin umrenizi.bize de dua edin noluurr.inşallah sağlıcakla gider dönersiniz.annem gittiğinde onlara diyanetten vermişlerdi orda adet olmasınlar diye...hayırlı yolculuklar darısı başımıza inşallah

18. 28 Mart 2008
  19. elfide

elfide Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    İnşallah dua ederim. Sizlerde bizlere dua edin. Allah isteyen herkese nasip etsin çok heyecanlıyım..