adet gününü beklemeden hamilelik için dikkat edilmesi gerekenler

Konusu 'Hamilelik Belirtileri' forumundadır ve ofline tarafından 4 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

4 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : ofline
  1. ofline

ofline Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    arkadaşlar
    benim regl 26sında oldu bu ay itibariyle bebek düşünüyoruz.denemelere başlıycaz.
    size sormam gereken adet gününden öncede dikkat etmemiz gereken şeyler var mı.
    yoksa normal yaşantımıza devam edip gün geçtikten sonra mı daha dikkatli olmalıyız.
    mesela bu deneme aşamalarında ağır kaldırmak çok hareketli olmak sigara içmek vs.dikkat etmek gerekiyor mu.
    eğer gerekiyorsa mesela denedik olmadı olana kadar sadece adet döneminde rahat davranabilcez.eğer öyleyse zor valla.biri beni aydınlatsın.
    benim daha önce kürtajsız düşük olmuştu o pek planlı olmadığı için bilemediğimden çok hareketli davranmıştım.
    adet gününden öncesi süreç nasıl ilerleyecek acaba.

2. 4 Ağustos 2010
  3. kahvekolik

kahvekolik Ya Hafiz! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bunu bende merak ediyorum. birde spor meselesini eklemek istiyorum müsadenle. acaba zararı olur mu?

4. 4 Ağustos 2010
  5. ofline

ofline Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    evet evet kesinlikle spor da önemli.
    ben bi yerde okumuştum.adet günü geçmeden önce yapılanlar bebeği pek etkilemezmiş,
    yani yüce rabbim adet geçikmesini de bir sinyal olarak verirmiş işte şimdi dikkat etmen gerekiyor diye,
    evet bence bu konuda kesin bilgilerle aydınlatılmamız gerekiyo.

6. 4 Ağustos 2010
  7. kahvekolik

kahvekolik Ya Hafiz! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    yüryüşü hep öneriyorlar da hamileliğin hangi döneminde?
    bir de kondisyon aletiyle çalışıyorum ben, sakıncası olur mu acaba?
    olacaksa mecbur çalışmalara başlarken bırakmam gerekecek sporu.
    neden kimse cevap yazmamış ki :KK43:
    bikaç hafta sonra kontrole gidicem dr uma sorup yazarım buraya.

8. 4 Ağustos 2010
  9. pinks

pinks Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    bence bir zararı olmaz..hamile kaldığınızı anladığınızda dr a sorarsınız...ama hamilelik şüpheli ise ağır kaldırmanın falan zararı olmaz..mesela bizde deniyoruz...adetime 7 gün var..bişeye dikkat etmiyorum...sigara içmemek olabilir tabi

10. 4 Ağustos 2010
  11. CiLeKLi...

CiLeKLi... Sana emanetiz... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    valla pek de adet gunune kadar pek hamile degilmişim gibi davranıyorum. benim bildigim de adet oncesi olanlar gebeligi cok etkilemiyor. sigara kullanıyorum ama ogrendigim anda kesicem. agır zaten normalde de cok kaldırmam. spor olarak yuruyus bandı kullanıyorum onu da yapıyorum. sadece İLAÇ kullanımına biraz ozen gostermek gerekiyor diye dusunuyorum. cunku bazı ilaçların erken gebeliklerde de buyuk riski olabiliyor. antibiyotik gibi falan. gerçi ablam bilmeden antibiyotik ignesi olmustu ama cok sukur birsey olmadı.

12. 6 Ağustos 2010
  13. ofline

ofline Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    mesela silgeçle yerleri silerken silgeci sıktığımız zaman bastırıyoruz ya bele bi yüklenme oluyo
    bu zararlı mıdır.adetten önce ve hamilelikte

14. 6 Ağustos 2010
  15. deryapo

deryapo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    eeeee ben ne yapayım ozaman kıssslar şimdi bebek çalışmalrımız başladı ama ben tenis,yüzme ve pilates antrenörlüğü yapıyorum spor zarar vermezde dengeyi iyi tutturmak lazım

16. 7 Ağustos 2010
  17. cevizlikek

cevizlikek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    Allah koruyor bence ama bu sitede okumuştum msaj kemeri takan bi arkadas bebeği düşürmüştü hamile olmadıgını bilmeden...benc ecok sallayan sporlar yapılmamalı..ağır ilaç içilmemeli ve röntgen falan cektirilmemeli..

18. 9 Ağustos 2010
  19. love_honey

love_honey Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    41
    arkadaşlar tabi sigara ilaç falan dikkat etmek lazım.ama çok da üstüne düşülmemeli bence eğer varsa allah korur zaten neleri duyuyoruz hiçbirşey olmamış bebeğe..çok değişik birşey bu eğer bizim için vakti geldiyse o bebek zaten direniyor herşeye..rabbim hepimize hayırlı zamanda hayırlı ve sağlıklı evlatlara sahip olmayı nasip etsin..