Adet Öncesi Gerilim ve çözüm

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve redflame tarafından 14 Ekim 2010 başlatılmıştır.

  14 Ekim 2010
  Konu Sahibi : redflame
 1. redflame

  redflame Aktif Üye Üye

  Katılım:
  10 Ekim 2009
  Mesajlar:
  9
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Adet Öncesi Gerilim


  Adetten hemen önceki günlerde görülen fiziksel belirtilerin tipi ve şiddeti, kadından kadına değişiklik gösterir. Sözgelimi, bazı kadınlar göğüslerinde şişme ve hassasiyet, bazıları da bedenin birçok yerinde, kendilerini hantal hissetmelerine yol açan şişmelerden yakınırlar. Şişme, bedenin su tutmasına bağlıdır. Alınan suyun tümü idrara geçmez, bir bölümü bedendeki hücre ve dokularda toplanır. Bu kilo artışı ile sonuçlarını ve bazı kadınlar adet başlamadan hemen önce 1,5 – 3 kilo kadar alırlar.

  Öteki fiziksel belirtiler ise, sivilce gibi deri sorunları, idrar yolları iltihabına eğilim ve kişinin kendisini genel olarak çökkün hissetmesidir. Ayrıca, sara, astım, migren ve konjuktivit gibi durumlardan yakınan kadınlar, söz konusu rahatsızlıkların bu dönemde daha kötüleştiğini; kontak lens kullanan kadınlar ise, lenslerinin rahatsızlık vermeye başladığını fark edebilirler.
  Bu fiziksel belirtilerden bazılarının nedeni henüz tam olarak anlaşılamamıştır. Bilinen, aderin başlamasıyla birlikte belirtilerin düzeldiği ve bir sonraki adet öncesi dönemde yeniden görüldüğüdür. Ortaya çıkan ruhsal belirtiler de adet başlar başlamaz düzelir.

  Bazı kadınlar, adetten önceki günlerinde sinirli, sıkıntılı, halsiz ve üzgün olabilirler. Ayrıca dikkat toplama güçlüğü ve cinsel ilgide azalma olabilir. Ancak bu sorunlar adet öncesi dönem dışında da ortaya çıkabileceğinden, adet öncesi gerilim teşhisi koymak pek kolay olmayabilir.
  Adet öncesi gerilim bazı ülkelerde, şiddet ya da cinayetle suçlanan kadınların savunmasında kullanılmış ve bu durumun sorumluluk duygusunu azaltması gerekçesi ile birkaç dava beraat ile sonuçlanmıştır. Ancak, adet öncesi gerilimin bu davranışlara yol açıp açmadığı hala tartışma konusudur.

  Yapılan bir dizi araştırma, adet öncesi dönemde kadınlarda cinayet işleme ve saldırgan davranışlar ile intihar girişiminde bulunma olasılığının arttığını göstermiştir. Ancak bu tür çalışmaların çoğu mahkumlar üstünde yapıldığından, adet öncesi gerilimin, suça mı yol açtığını yoksa kadının yakalanmasına mı neden olduğunu anlamak zordur.

  Adet öncesi gerilimin evlilik sorunlarına da yol açtığı ve bazen işin boşanmaya kadar gittiği bilinmektedir. Ancak, adet öncesi gerilimin mi evlilik sorunlarını arttırdığı, yoksa evlilik sorunlarının mu bu durumu şiddetlendirdiği konusunda kesin bir şey söylemek olanaksızdır.
  Alıntı

  Bu ve benzeri şikayetlerinizde esanslarla gelen şifa.....

  Bu ve benzeri şikayetlerinizde esanslarla gelen şifa.....Avrupada ödül üstüne ödül alan esanlarla danışmanlık hizmetimde tüm sorunlara oldugu gibi kadın hastalıkları,rahatlıklar,gerilimler,agrılar,adet sancıları,düzensizlikler vb..bakılmakta itinayla danışmalık hizmetiyle birlikte size özel duyarlılıgınız baz alınarak esans ve danışmanlıgınız verilmektedir..

  Dr Petra Schneider ve Gerhard K Pieroth´ in özenle hazırladığı ve birçok kez birincilik ödülleri kazandığı Kristal ve Esensleri hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Almanca bilgiler Kristallerin ve Esenslerin üzerinde mevcuttur. Türkçe açıklamalarını da biz verecegiz.

  Bedende meydana gelen enerji dengesizliklerini ve negatif enerji blokajlarini çözebilmek için kullanılır, beden-ruh dengesi ni güçlendirmede yardımcı olur. Esens enerji yi aura nıza püskürterek bilek ve boynunuza püskürterek kullanabilirsiniz. Vücudumuzdaki meridyen hatları (bazen akupunktur çizgileri olarak da adlandırılır).İnsanın mükemmel bir şekilde yaşantısını devam ettirmesi ruh-beden dengesini korumasına baglıdır. Bu denge, onun ayakta sağlam durmasını sağlayan çok önemli bir unsurdur. Bu dengenin bozulmasi ile insan, sağlıklı düşünme ve yaşama yetenegini kaybeder. Mükemmel insan, ruhu ve bedeni tam anlamıyla sağlıklı olan insandir. Sağlıklı, huzurlu keyifli bir hayat yaşamınızdan eksik olmasın. Kullanmanın, kişinin inancıyla ilgisi yoktur.Dr. Petra Schneider özenle hazırladığı ve birçok kez birincilik ödülleri kazandiği, Kristal ve Esensleriyle terapi yapmaktayız. LichtWesen® ürünleri temalara göre üretilmiştir.


  Naciye Akbal