adet öncesi lekelenme ne anlama gelir?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve yova tarafından 23 Aralık 2009 başlatılmıştır.

23 Aralık 2009
    Konu Sahibi : yova
  1. yova

yova Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar merhaba..

benim adetlerimden iki gün önce bir lekelenme oluyor 2 gün hiç bir şey yok,sonra adetim başlıyor..birde hiç yumurtlama belirtisi görmüyorum ben..hani o yumurta kıvamındaki akıntı falan yani..yok...bunlar ne anlama gelir bilgisi olan varmıdır acaba?:sm_confused:

2. 23 Aralık 2009
  3. silagul

silagul yorgun savaşçı Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    sende ria varsa olabilir.bende ria varken oluyordu aynen dediğin gibi. çıkarttırdıktan sonra yok öyle bişey.

4. 23 Aralık 2009
  5. yova

yova Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım ria ne bilmiyorum ama herhangi bir şey yok bende..sanırım spiral falan demek istedin..öyle bir şey yok...:sm_confused:

6. 23 Aralık 2009
  7. AYBUKE067

AYBUKE067 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aynısı bende de oluyor ama hiç umursamamıştım bir hastalık belirtisi mi acaba?

8. 23 Aralık 2009
  9. AYSEECE

AYSEECE Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar ya benimde her ayın adetin 14. günü ara kanamam oluyor bikaç gün az bişey geliyor. günde bir ped bile batmaz okadar az yani. bilgisi olan varmı. tamda yumurtlama günüm

10. 24 Aralık 2009
  11. sorgunlu66

sorgunlu66 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar aynı şey bende de oluyor.beklenen adet tarihim 25 yada 26 sı fakat bugün sabah yine acık kahverengi aakıntı geldi kesıldi.adet gününe kadar bişey yok,adet günü yine kahverengi olarak başlıyo sonra normalleşiyo. nedir bu durum arkadaşlar bende 4 aydır falan oluyo.

12. 28 Aralık 2009
  13. yova

yova Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım internetten araştırdığım kadarıya progesteron hormonu düşüklüğünde olan bir şeymiş..bu durumda galiba yumurtlama işlevinde bir problem var demek..(yanlışım varsa düzeltiniz)..ben yarın hormon testi yaptırıcam adetimin 2. günü.sana buradan sonuçları ve neden olduğunu doktordan bilgi alıp öğrenicem ve bildiricem..eğer progesteron eksikliği ise duphaston denen ilaçla hormon desteği sağlanıp düzeliyormuş okuduklarıma göre..inşallah basit bir şeydir..sevgiler..

14. 28 Aralık 2009
  15. sorgunlu66

sorgunlu66 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    teşekkür ederim canım merakla bekliyorum.

16. 28 Aralık 2009
  17. okyanus39

okyanus39 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba korkmayın değerli arkadaşım gayet sağlıklı bir bayansınız demekki rahim ile ilgil
    i bir sorun yok ama yinede bir simir testi aldırın bunu her sağllıklı kadın senede 1 sefer mutlaka yaptırmalı

18. 28 Aralık 2009
  19. ifsumnadial

ifsumnadial Rütbem Yok:) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    ayni olay bu ay bendede oldu cok hafif acik kahverengi lekelenmem oldu ve kesildi 2 gün sonra adet oldum oda 1 gün sürdü ertesi günde yine kahve lekelenmeler oldu ve tamamen bitti bu ay ben hic bisey anlamadim adetimden ama fazlada kafa yormadim illaki hormonal biseydir:) gelidya sonucta...