Adet öncesi lekelenme

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve loveli tarafından 6 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    6 Ocak 2009
    Konu Sahibi : loveli
  1. loveli

loveli Rabbim koru yavrularımı Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    213
    fisfisfismerhaba sorum adet öncesi yaşadığım lekelenmeler adetime 10 gün kala lekelenme yaşıyorum bu yumurtaların kalitesiz olduğunu mu gösterir nasıl bir yol izlemeliyim

2. 7 Ocak 2009
  3. nemida

nemida Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Benim de 1 gün önceden lekelenmeler başlar oldu, yumurtalar kalitesizmi oluyor demekmiş bu... :uhm:

4. 7 Ocak 2009
  5. violette

violette zor bir yola çıkıyorum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aynı sorunu bende yasıyorum.zaman zaman 10-12 gun oncesınde ara kanamam oluyor.bir kaç damla halinde.6-7 aydır gebede kalamadım.bizi bilgilendirirseniz seviniriz.teşekkürler.

6. 7 Ocak 2009
  7. tubus

tubus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende de aynı sorun var sebeb bu muymuş

8. 7 Ocak 2009
  9. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Hepinize Merhaba,

Umarım forumumuz hepiniz için faydalı olur. Sorularınız için teşekkür ediyoruz öncelikle.

Adet öncesi lekelenmeler yumurtlamaya bağlı olabilir. Bununla ilgili hormonal düzensizlikler olabilir. Bu düzensizliklerle ilgili bir jinekoloğa başvurmanız gerekebilir.
    Sağlıklı günler dileriz.

10. 7 Ocak 2009
  11. zeyhat

zeyhat sonunda oldu :) Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba benim reglim çok düzenlidir ve 28 günde bir olurdum. Geçen nisan ayında septum nedeniyle laparoskopi ve histeroskopi oldum. Ameliyatatn sonrada reglim düzenli geldi fakat bir kaç ay sonra aniden bir yumurtalık kisti oluştu ve iç kanama yaparak patladı o dönemdede hormonlrım ve reglim düzenliydi. Fakat 2 ay önce reglim 15 gün gecikti bu ayda 5 gün gecikti. Bende her regl öncesi ufak siyah dokular gelirdi ve ardından 6 saate reglim başlar ve kesilirdi. Fakat bu ay aralıksız 1,5 gün sadece kahve lekelerle o doku gibi şeyler geldi. Sonra bir gün tamamen herşey bitti ardından tekrar başladı bir gün bile sürmeden kahve kırmızı şekilde sürdü aynı gün bitti. Normalde 5 6 gün çok yoğun bir şekild hasta olurdum iki aydır bunla karşılaşıyorum 26 yaşındayım acaba erken menopoazamı giriyorum.

Son düzenleme: 7 Ocak 2009
  12. 8 Ocak 2009
  13. loveli

loveli Rabbim koru yavrularımı Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    213
    benim adetlerim düzenli mesela ayın şu tarihinde adet olacağım desem oluyorum yani kırmızı olarak ama ondan önce 10 gün kahverengi lekelenme oluyor burada bir dr demiştim o bana öyle demişti ondan sonra gitmedim ben de hamile kalmaya çalışıyorum bir eksilik var ama hangisi hangi hormon östrojen olabilir ben önceden doğum kontrol hapı kullandım ondan olmuş olabilir mi evlenmeden önce lekelnme 3 gün olurdu dr normal birşey olmaz demişti ama bu sefer uzunn oluyor hakkımızda hayırlısı olsun bilgi edinen yazsın olur mu

14. 8 Ocak 2009
  15. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba,

Adetinizin 3.günü mutlaka bölgenizdeki jinekoloğa giderek hormon tahlilleri yaptırılmalısın, bununla birlikte olduğunuz ameliyatın etkisini araştırmak amacıyla rahim filmi de çekilmesinde fayda vardır.
    Saygılarımla,

Son düzenleyen: Moderatör: 17 Ocak 2009
  16. 8 Ocak 2009
  17. kuka

kuka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Merhaba! Bana hidrosalpenks var demislerdi once baya buyuk dediler sonra kuculmus gibi dediler ben tamamiyla kendiliginden bundan kurtulabilirmiyim yoksa kuculmesi mumkun degil mi? Bu durumda tek care tup alinmasi mi gerekir yoksa baska caresi var mi? tesekkur ederim!

denizyagmur bunu beğendi.
  18. 8 Ocak 2009
  19. zeyhat

zeyhat sonunda oldu :) Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    İlginiz için çok teşekkür ederim. Bana ameliyat bittikten sonra baygınken rahme ilaç yollayarak bakıldığını tüplerimin açık olduğu ve artık rahmin tamamen boş olduğu söylendi. Bu regl düzensizliğin acaba operasyonla alaksı varmıdır? Birde rahim anomalisi olan kişilerde rahim ağzı yetmezliği yada kısalması dah çok görülüyormuş ve diğer insanlara göre gebe kalmak daha zor oluyormuş diye bazı sitelerde okudum doğruluk payı varmıdır?

Ardı ardına çok soru soruyorum kusura bakmayın ama çok merak ettiğim bişey var. Ameliat sonrası kontrolümde doktorum yumurtalıklarmın takviyeye ihtiyacı olduğunu ve yumurtalık takibi ve ilaç kullanmam gerektiğini söyledi. Böyle bir şey ameliyatta analaşılırmı? Ve benim reglim o zaman gayet düzgündü.

Tekrar çok teşekkür ederim.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.