Adet öncesi lekelenme....

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve lila5 tarafından 16 Aralık 2009 başlatılmıştır.

16 Aralık 2009
    Konu Sahibi : lila5
  1. lila5

lila5 minik aşkım benim... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar 1 yıldır adet olmama 1 hafta kala kahverengi kırmızı lekelenmelerim oluyor.Adet günüm yaklaştıkça miktarı artıyor ve rengide koyulaşıyorr.ve adetimi sancıyla gününde oluyorum.27 - 28 günde bir adet oluyorum.Bazen adet bitiminde de 4 - 5 gün oluyor bu lekelenmeler.7 aydır korunmuyorum ve hala bebiş yok.Dr gittim 21 gün progesteron değerine bakıldı normal dedi ama bana yinede duphaston diye bir düzenleyici verdi.Ancak şikaytimde hiç bir değişme olmadı.sonra tekrar gittim ilacı bırktırdı.bu defa 1 cmm lik polip var ondan yapar dedi.Gebe kalmaya engel değil dedi ama benim içim rahat değil.Herkeste neden olmuyor bu kanamalar demek ki normal değil ve gebeliği etkiliyor bence.Döllenme olsa bile tam rahme tutunacağı zaman benim kanamalarım ve lekelenmelerim başlıyor.Bu ay başka bir doktora gidicem.Bu problemi olan arkadaşlar buraya...Sizde durum nasıl ne yaptınız....:bbo::bbo:

2. 17 Aralık 2009
  3. lila5

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar aranızda bu tür problemi olanlar yok mu?Yada bu sorunu olupta halleden yokmu?Adet öncesi kanaması , lekelenmeleri gelenler doktor size ne dediı?Bana polip dendi ama ne bileyim kafam çok karışık..Polip mi,hormon mu üffff........Bende bebek istiyorum artık...:KK46:

4. 17 Aralık 2009
  5. milkabeyaz

milkabeyaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    aslında hiç böyle bir sorunum yoktu benim.adetten 1 gün önce küçük lekelenme başlar,ertesi gün de adetim gelirdi.bu ay ilk kez 5 gün öncesinden kahverengi akıntılar başladı...2 cmlik çikolota kistim var,ondan olduğunu düşündüm ben de.neden böyle oldu bilmiyorum.inanılmaz sinir bozucu.sanırım içeride bişeyler yolunda gitmiyor...

6. 18 Aralık 2009
  7. lila5

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Aynen benimde öyleydi 1 yıl öncesine kadar adetim başlamadan 1 veya 2 gün önce çok az kahverengi lekelenme olurdu sonra adetim başlardı.Geçen şubat ayında bebek öncesi genel kontrol olayım dedim.Rahim ağzında yara var dedi doktor ve gebelikte sorun yaşamayayım diye yaramı donma tedavisi yaptırdım.Sanki o tedaviden sonra bu şikayetim başladı.Önce önemsemedim sonra baktım yok eskisi gibi değil 1 hafta önceden başlıyor ve adetin 3.günü 4.günü gibi kanama lekelenme oluyor.Kafaya takmaya başldım.bu süre içinde bu arada bebek te düşünüp olmayınca tam 4kere dr gittim.Çünkü normal değil.Son gidişimde doktor polip dedi.ınanın ondan da emin olamıyorum.ınternette bu olayı bir çok şeye bağlıyorlar...allah yardımcımız olsun ne diyeyim...

8. 18 Aralık 2009
  9. No_PRoMiSeS_BaBy

No_PRoMiSeS_BaBy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    eweT ßu sorun ßendede war ama normaL die iLqiLenmemiştim adet qününden 2-3 qün önce koyu kan qeLio we ßitmesine yakın düzenLi adet oLduqum haLde ama normaL sandıqım içn hiç qözüme ßatmadı ßenmde adet qünLerim çok sancıLı qeçio yataktan kaLkamıorum araştırıcam ßende eqer ßirşeyLer ßuLaßiLirsem payLaşırım

10. 18 Aralık 2009
  11. kayra_kutay

kayra_kutay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende temmuz ayina kadar adetim düzenli geliyordu sonra temmuzda rahim agzinda bi degisiklik var dedi doktor hemen ameliyat olman gerek dedi iki hafta icinde ameliyat oldum ve hastaneden ciktiktan iki gün sonra hastaneden doktor aradi rahimden temizlenen den bi parca test yapmislar ve kanser cikmis, cok sükür simdi sagligim yerinde. diyecegim ondan sonra benim adetim bir hafta kahverengi lekelenme oluyor sonra normal adet görüyorum ve yine 4-5 gün lekelenme oluyor. ve bide cocuk istiyoruz ona bile firsat olmuyor. doktoruma söyledim ameliyatin etkisi vardir diyip gecti bende simdi doktorumu degistirecem ve sogan kürüne basliyacam bakalim düzelecekmi

12. 18 Aralık 2009
  13. alkim

alkim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    benimde böyle bir sorunum var ama benim portakal büyüklügünde miyonum var o sebeb oluyor

14. 13 Şubat 2010
  15. lila5

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Hala devam ediyor bu adet öncesi lekelnmeler?BIktım artık...Bu soruna cevap bulan yok mu?

16. 14 Şubat 2010
  17. nisotum

nisotum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bende de vardı bı donem kızlar d.k.h kullanıyorum bir yıldır ben o bozdu hormonlarımı diye düşündüm galiba o yapmiski bilemiyorum gecti artık normal kadın olmak zor gercekten ben tam doktora gidiyim derken düzene girdi sıkıntı stres enfeksiyon vb de yapıyor bu şikayetleri inşallah sağlığınıza kavusursunuz

18. 14 Şubat 2010
  19. serap_resat

serap_resat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    a.s.benimde aynı problemim var.adetimden bir hafta veya bir kaç gün önce lekelenmeler başlıyor..zaten burdan anlıyorum adet olacağımı.bizde bebek istiyoruz gerçi benim eşimdede problem var ama kendimle ilgili bir problem varmı bilmiyorum..bilmiyorumkismile birde başka problemle uğraşıyorum adetim bittikten bir hafta sonra kanamam oluyor..özel hastane doktoruna gittim..bunun bir rahatsızlık olmadığını söyledi ve yumurtlama kanaması olduğunu söyledi,korkmamam gerktiğini belirtti..tabiki bu beni baya rahatsız ediyor..bel ağrısı,kasık ağrısı,ve kanama.inanın bunlar yüzünden işimle birlikte olamıyorum..vallahi adetim bitiyor sadece bir hafta bana kalıyor..sonra bu yumurtlama kanamasımı nedir o başlıyor.o bittikten sonra adet önce lekelenme başlıyor..bende anlamadım..bir problem yoksa neden bu şekilde oluyor..:1no2: