Adet öncesi psikolojim

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve busonolsun14 tarafından 12 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    12 Ekim 2008
    Konu Sahibi : busonolsun14
  1. busonolsun14

busonolsun14 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merabalar,adet olmama yakın bir zamanda bütün hey heylerim tepemde diyebilirm.ben genel olarak sakin bi yapıya sahibim.ama adet zamanı ama olmama az bi zaman kala gergin bi ruh haline geçiyorum.herşey kafamda büyüyo.herkese herşeye kızıyorum içten içe.bazen en sevdiğim insanlar için bile kötü düşünüyorum,saçma sapan şeylere takılıyorum.kendime gelince de pişmanlık hissedeyorum niye öyle düşündüm diye.hatta bugünde aynı şeyi yaşadım ve olunca kurtuluyorum o ruh halinden.etrafımda birileri varsa gerginliğimi yansıtıyorum ve sonra üzülüyorum.bu arada adet düzensizliğimde yok çok şükür genel olarak düzenli.adet dönemi bu tip streslerin olabileceğini biliyorum ama ne yapabilirim.çünkü o ruh hali hiç bana göre değil.kötükedihüso

2. 13 Ekim 2008
  3. - SwééT -

- SwééT - ~ Rengarenk ~ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    malesef bi'çok bayanın sorunu bu. ben de nasibimi alıyorum pms döneminden.
    ben bu dönemler kendimi çok yalnız hissederim ve alıngan olur herşeye ağlarım.
    aşırı bir duygusallık baş gösterir..
    şuan mesela pms dönemindeyim ve durduk yere, sebepsiz yarım saattir ağlıyorum :KK43:
    kadın olmak çok zor.. regl dönemi ağrıları ayrı bir dert, pms dönemi ayrı bir dert..
    her ay çekmek zorundayız.. ben tedavisi ya da bir çözümü yok diye biliyorum. ama eğer varsa ve bilen birileri paylaşırsa çok mutlu olurum.
    insanları kırmaktan, herşeye alınmaktan, sebepsiz ağlamaktan bıktım :çok üzgünüm:

4. 13 Ekim 2008
  5. filizim

filizim Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Aynı sorun bendede var günüm yaklaşınca deli gibi oluyorum sinirden noluyo bana diyorum...

6. 16 Ekim 2008
  7. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Premenstrual Syndrom (PMS) ile ilgili desteği jinekologunuzdan almalısınız. Kullanacağınız bir hormon preparatı işinizi kolaylaştırabilir. Eğer jinekologunuz bu konuda size herhangi bir hormon preperatı önermiyorsa, o günleri mümkün olduğunca stresli ortamlardan uzakta geçirmeyi deneyin. PMS birçok kadına hayatı zorlaştırır maalesef. Gevşeme egzersizleri, yoga, ılık banyo yapabilecekleriniz arasında. Kafein ve teinden uzak durmak da önemli.
    Sağlıkla,
    Dr. Meltem Kavcar Sırmalı
    www.onlineterapist.com

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.