Adet sanclar

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve blume23 tarafından 18 Haziran 2008 başlatılmıştır.

18 Haziran 2008
    Konu Sahibi : blume23
  1. blume23

blume23 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle herkeze slm siteye ilk defa bugün girdim ve çok beğendim herşeyi bulabileceğim bir yermiş benim en büyük sorunum adet sancılarım gitmediğim doktor kalmadı hepsi rahmin yumurtalığın tertemiz bişeyin yok deyip ağrı kesici verip yolluyor artık ağrı kesici almakta istemiyorum çünkü yan etkileri baya çok ama her adetimde hastanelik olmaktan bıktım bir fikri olan varsa paylaşırsa sevinirimmm...

2. 18 Haziran 2008
  3. dilara28584

dilara28584 Guest

bu konu daha önce açılmıştı ama ben yne yazayım...
    regli olmadan br iki gün önce suda eryen aspirnlerden için olmadan bir gece öncede iki bardak sıcak su için eğer sancınız hala geçmezse synax ford diye br ağrı kesici var apranax grubundan ama daha az zararlı o çok çabuk keser ağrıyı ...

4. 18 Haziran 2008
  5. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Canım daha önceki doktoruma sormuştum adet olunca sancım oluyo bunun bi tedavisi yokmu diye,oda bana yok dedi.Dogum yapınca geçebilir yada menapoza kadar çekebilirsin dedi.benimde adetlerim çok sancılı oluyo,sancım başladığı an mejezik alıyorum yarım saat sonra sancım kalmıyo...

6. 18 Haziran 2008
  7. deryam76

deryam76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bencede bi tedavisi yok insan usutunce daha cok agriyo

8. 23 Haziran 2008
  9. maviyexsxil

maviyexsxil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bunun bi çaresi yok bence de ayaklarınızı sıcak tutun gerekirse yazın bile evde çorap giyin:KK43:

10. 23 Haziran 2008
  11. loveli

loveli Rabbim koru yavrularımı Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    213
    benim de sancılı geçiyor ben gelmesine yakın yani ağrıyı hissedince içiyorım majezik ayrıca yaz olsa da üzerime en az iki battaniye ayağıma çorap ve karnıma yastık boğazımakadar gömülüyorum ve uyuyorum işten bile izin alıp geldiğim zamanlar oluyor konuşacak halim olmuyor dik bile yürüyemiyorum o derece yani ve gün kalkmıyorum yataktan bu benim yntemim ayrıca kekik çayı o da iyi

12. 23 Haziran 2008
  13. buket-26

buket-26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    323
    Ödül Puanları:
    153
    Bende bi fikir vereyim o zaman arkadaşlar. Benimde çok ağrılı geçiyordu,Ağrı kesici olmadan rahatlayamıyordum novalgin damlayı kullanıyordum. Ama iki aydır adaçayı deniyorum geçen ay ağrı kesici olmadan geçirebildim bana iyi geldi.Adetin üçüncü gününden itibaren sabah akşam birer fincan içtim. Bebek düşünenler onbirinci gün bıraksınlar çünkü hamilelikte düşüğe sebep oluyormuş öğrendiğim kadarıyla. Geçmiş olsun. Umarım sizlerede faydalı olur.

14. 1 Temmuz 2008
  15. blume23

blume23 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım yeni evleneceğini söylüyorsun ben 10 aylık evliyim evlenmeden öncede sancım vardı evlendim dahada fazlalaştı şimdi doktorum federol diye bir fitil yazdı sancım oldunda sabahtan 1 tane alıyorum ve bişeyim kalmıyo ultrasonla muayene olucam diyoun ama ultrasonda tam olarak hepsi çıkmıyo sen yinede ol ama evlendikten sonra alttan baktır çünkü bazı intihaplar ultrasonda görünmü kılcal damarların içinde saklanıyormuş ve bu da ismi tam emin değilim ama endümetris hastalığıymış ben çok korktum öyle olur diye ama şükür değilmiş kadınlık hem güzel hem çok zor yawCADIARZU

16. 1 Temmuz 2008
  17. LayLayLomHop

LayLayLomHop Guest

ben buscopan içiorum eh işte alıo biraz sancıyı majezik kesmedi beni nedense
    bide evlenenler cocugu olanlar yazsa önceden agrısı olupta evlenince gecen varmı

18. 1 Temmuz 2008
  19. ((eslem))

((eslem)) Canım kızım büyüyor Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    yok canım yaa evlendikten sonra geçer lafları palavra
    doğumdan sonra geçer diyenlerde sadece normal doğum için doğru söylüyor olabilirler
    ben henüz çocuk sahibi olmadığım için benimde ağrılarım baya oluyor
    ancak dikkat ettim, hangi ay ceyran, üşütme v.s geçirdiysem o ay ağrım daha şiddetli oluyor, ayakları özellikle çok kollamak gerek, terliksiz gezmeyin mümkünse
    bende majezik içerek rahatlıyorum
    Allah şifalar versin hepimize