Adetim hep düzensizdi ve evlendikten bi ay sonra doktora gittim kistlerim olduğu...

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve haksever tarafından 16 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    16 Mart 2010
    Konu Sahibi : haksever
  1. haksever

haksever ZEYNEP ♡ AYŞE SARE NİN ANNESİ Pro Üye

Beğenildi:
    3.295
    Ödül Puanları:
    238
    meraba ben şuan 21 yaşıma ocakta girdim ve 18 yaşında evlendim.adetim hep düzensizdi ve evlendikten bi ay sonra doktora gittim oda kistlerim olduğunu söyledi çocuk düşünmüyodum bi ay yasmen doğum kontrol ilacını kullandım sonra internette araştırınca çocuk olmuyo die okuyunca yasmeni bıraktım 2ay daha düzenli adet oldum sonra 2buçuk ay adet olmayınca yine doktora gittim doktor hemen ameliyat olman klazım kist yumurta büyüklüğünde dedi hemen en iyi doktoru araştırdım ve özel bi hastaneye gittik doktor muane etti ve senin yaşın daha 19 ne ameliyatı bu kistler hep olacak sen pcolusun dedi ve 2gün sonra adet olursun ve vücuttan atarsın dedi neyse gerçekten adet oldum ve ameliyat olmadım.sonra 3kez klomen ve çatlatma iğnesi denedik bi rer ay arayla olmadı:KK43: sonra bikaç ay ara verdim sonra tekrar doktora başladım ocak ayında kullandım klomenle hamile kaldım ama değerim 28.9du düşük dü yani ve hamile denildiğinin ertesi günü adet oldum ve duramedı düştü:KK43:( gçen ay ara verdik bu ay içinde şuan klomen kullanıyorum pzartesi doktora gidicam bakalım yumurta takibi yapılcak hamile kaldığım ay çatlatma iğnesi olmamıiştım doktorum iğne vermicam 3ay klomen denicaz üst üste dedi bu kadar oldu artık daha kolay olucak dedi.eşimde bi problem yok bende prolaktinim yüksekti98 felandı şimdi düştü ilaç kullanıyorum dostinex haftada bi hapın yarısını içiyorum yetiyor diğer btün hormon testlerim normal bi sorun yok detaylı bi şekilde bakıldı geçenm sene rahim filmide çekindim hiçbi problem yok gayet normal.
    kısacası ben ilaçsız 2buçuk ayda adet olabiliyorum. ilaçla 2-3 tane büyüyen yumurtalar elde edebiliyoruz eşimde bi sorun yok yumurtalarım kendiliğinde çatlıyo peki problem ne neden olmuyo anlamıyorummmmmmmmmmmmmm??????
    bide doktorum devlet 23 yaşından önce aşılamayı karşılamıyo dedi özel hastaneye gidiyorum böle bişi varmı gerçekten
    şimdiden cvplarınız için teşekkür ederim sizce ben ne yapmalıyımmmmmmmmmmmmm lütfen yardım edin

2. 17 Mart 2010
    Konu Sahibi : haksever
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Polikistik Over hastaligi en iyi sonuc aldigimiz sorunlarin basinda gelir.

Gebe kalma sansinizi etkilyecek 4 saatlik seker yukleme test sonucunuzu, kan yaglarinizin seviyesini TSH gibi tiroid test sonucunuzu boyunuza gore kilonuzu degerlendirerek gebe kalma sansinizi arttirmak mumkun olabildigi gibi polikistik over de siklikla karsilasilabilecek dusuk ve gebelige bagli seker yuksekligi ve tansiyon yuksekligi gibi sorunlara onlem olmak mumkun olacaktir.

Bu testleri sonuclarini degerlendirerek size yardimci olabiliriz. Boylece dogal yollarla gebe kalma sansinizi da arttirabiliriz.

Sevgiler

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.