Adetime 1 hafta kala yumurtluyorum. Çoook geç. normal mi?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve benkibele tarafından 15 Şubat 2008 başlatılmıştır.

15 Şubat 2008
    Konu Sahibi : benkibele
  1. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaslar ABD de yasıyorum. 2 sene de TR ye donemeyecez. Buraya gelmeden once dedim ki nasıl olsa orada bosum. Cocuk yapayım. Gelmeden iyice muayene oldum. saglıklısın dedi doktor. Bu ay da dahil 3 aydır deniyoruz. Son 2 aydır da sıcaklık olcumu ile yumurta takibi yapıyorum. bu ay ayrıca ovulasyon belirleme testlerinden de aldım.

Ama sorun su. gecen ay 24. gunde yumurtlayıp 34. gunde adet oldum. 9 gun var arada.

bu ay da 24. gun oldu halen yumurtlama yok. testler 24-36 saatlik bir ongoru de yaptıgı icin 25 ve 26. gun bile yumurtlamayabilirim.(sıcaklık da yukselmedi) kasıklarım o kadar sis ki sanki o bolgede surekli gaz varmıs gibi hissediyorum. hafif bir agrı var bir sag yumurtalıgımda, bir sol yumurtalıgımda.

bir de aklıma yazın muayene yapan doktorun dedigi geldi. ultrason ile baktı dedi ki tam su anda folikul olusmus durumda (12 mm imis). ben o zaman tabi bilmiyorum folikul ne zaman olusur ne zaman catlar. yoksa sorardım 28 gunumdeyim simdiye coktan catlaması gerekmez miydi diye. simdi hesap ediyorum o gun 28. gundu ve ben o ay 37. gun adet oldum. o gun yumurtlama olsa bile arada 8 gun var.

yani ben anlamadım herkeste 14 gun olan luteral faz bende neden bu kadar kısa. bu normal olabilir mi?

bu sekilde olan arkadaslar sorunlarını ne sekilde cozduler. yurtdısında oldugm icin doktora gidemiyorum. burada maasını bırak gel.

Lutfen benzzer arkadaslar benimle paylassın.

2. 15 Şubat 2008
  3. EU1

EU1 Guest

kibelecim bende senin gibiydim ama 34 gun suruyodu 20.gun ovulasyonda gostermişti sonra 35.gun regl oldum ama arada 14 gun var. gecen ayda oyle hesapladım 19.gunumde doktora gitmiştim genel muayene icin yumurta varmı dedim var ama daha olgunlaşmamıs dedi ve ben 1 hafta sonra adet gordum 28.gunumde yani. kafam karıştı vs buay adacayı içtim reglimin 10.gunune kadar ve ısımı olctum resmen 15.gun yumurtladım canım. onceki aylarda hep 34-35 suruyordu. Birde 35ten fazla surmesi problem yani sen 37 yazmıssın ya olmaması gerek. en fazla 35 gun olması gerek. Muhtemelen senin yumurtalar yeterli olgunluga gelmeden adetle gidiyor. Bence yumurta takibi yaptır yada duzensizlik nedeniyle doktora gorun. ben dokroruma 34 gunde oluyorum demiştim onda 35e kadar normal demişti. Bir araştır istersen

4. 15 Şubat 2008
  5. EU1

EU1 Guest

Luteal faz 14-12 arası olması gerek diye biliyorum yanılmıyorsam. arkadaslar bilgi verirler canım

6. 15 Şubat 2008
  7. benkibele

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar yok mu bu konuda problemi olup, cozmus oln ya da doktoruna sormus olan? yurtdısındayım soracak kimsem yok:KK43:

8. 15 Şubat 2008
  9. benkibele

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    canım bir sey daha soracagım. adacayını ne kadar ictin ve hangi yonteml hazırladın?

10. 15 Şubat 2008
  11. simlamutlu

simlamutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    ya arkadaşlar herkesin yumurtlaması adet döngüsüne göre değişir korkulacak birşey yok bunda bende 23 günde bir adet olduğumdan 10. gün civarı yumurtluyorum.O 14 gün demeleri 28 günde bir adet olanlar için ayrıcada insanın yumurtlamadığı aylar olabiliyormuş.

12. 15 Şubat 2008
  13. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Bazen yumurta çatlamadan adetle atılabiliyormuş.Bu konuda duyduklarım.Bazılarının hemen adet öncesinde bazılarının da adetten hemen sonra bile yumurtlayabildiği.Var böyle şeyler ama normal mi bilmiyorum.
    Adaçayını bende kullanıyorum.Adetimin3.gününde felan başlayıp bi 10 gün bende içiyorum.
    Demliyorum ben çay gibi,bi kaç tutam demliğe koyup.Kaynatmayı pek önermiyorlar bitklerde.En iyisi demlemek.Günse 2 kupadan fazla içmeyelim yine de kızlar.Herşeyin fazlası olduğu gibi adaçayının da fazlası zararlıdır.
    Yumurtaların gelişiminde çok faydalı.Neden 10 gün içtiğime gelince.Döllenme olursa adaçayı tehlikeli oluyor.Yani döllenmeye kadar içtin içtin, bi dahaki adete kadar içme bi daha.
    Yumurta,süt,yoğurt gibi hayvansal ürünler de yumurtalar üzerinde faydalı.Ben sütü tercih ediyorum.Faydalı oluyor.İyi gelişiyor yumurtalar.

Bi sonuç alırsan adet döngünle ilgili haberimiz olsun.

14. 16 Şubat 2008
  15. Rockwell

Rockwell I Rock :)) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canim bende senin gibi abd'de yasiyorum ve cok iyi anliyorum seni. ayni sorun bende de var. Normalde herkes adet olduktan 10 gun sonra falan yumurtluyor dolayisiyla hamile kalmalari daha kolaylasiyor ama benimkide 2 adet arasi 34 gun falan o yuzden hep ay sonlarinda oluyor yumurtlama. ovulusyon testini bende bu ay deniyecegim. birbirimizi haberdar edelim. burada doktorlar cok pahali zaten gitsenden turk doktorlar gibi ilgilenmiyorlar. hangi eyalettesiniz?

16. 16 Şubat 2008
  17. EU1

EU1 Guest

arkadaslar yumurtlama adet tarıhınızden 14 gun once gerceklesır. dolayısıyla adet dongunuz ne kadarsa 14 gun cıkartıp oyle buluyosunuz. mesela 35 gunde bır adet goren bır kısı 35-14=21. gun yumurtlama gerceklesır. 28 gunde bır adet goren kısı ıse 28-14=14. gun gerceklesır. tabı bunu hesaplayabılmek ıcın adet dongunuzun duzenlı olması lazım.

18. 16 Şubat 2008
  19. benkibele

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    Rockwell, ben Massachusett'teyim. Boston'dayız. ben once CVSde satılan ovulasyon belirleme setlerinden almıstım. cok pahalı geldi acıkcası. ebaydan siparis ettim bu sefer.2-3 hafta buluyor gelmesi. ona gore siparis et. Bugun 26. gunumdeyim deniyorum tık yok. sıcaklık da yukselmedi.

ben burada adacayı da bulamıyorum. taze adacayı aldım. dunyanın parası uttu 2 dal sey. toz seklinde vardı ondan aldım. bakalım adacayı sebep olur da Allah'ım cabucak bizi anne yapar insallah.
    Siz hangi eyalettesiniz?