Adetime 6gün var SIKINCA göğsümden süt geldi????

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve Sedef35 tarafından 13 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

13 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : Sedef35
  1. Sedef35

Sedef35 Kızım Hoşgeldin Hayatıma Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar merhaba.. acaba aranızda böyle olan varmı merak ettim.. bndan 3ay önce adetin 3.günü yapılan tahlilde prolaktinim yüksek çıktı (normal değer 400 civarıydı benim 540 çıkmıştı) ve dostineks içtim pzt. perş... intden araştırdım ve göğüsten süt gelmesi diye bişi okudum. ama benden hiç öle bişi gelmedi hatta SIKTIM gene gelmedi.. neyse o ayda hamile kalamadım.. yeni bi dr.a başladım 2hafta önce adetsizken test yapıldı ve prolaktin 13 çıktı çok normalmiş.. yinede dr.um perlodel verdi hem prolaktin hemde yumurtlaıklar için. haftada 1kes alıyorum yani 2tane içmiş oldum. dün banyoda göğsüme baktığımda beyazlıklar gördüm ve SIKTIM bi baktım süt gibi. ama SIKINCA oluyo. dr.u aradım prolaktin yükselmiştir dedi ilaç kullancaksın dedi (muhtemelen yeni dr.um olduğu için beni hatırlamadı) dedim zaten içiyorum haftada 1tane. neyse adet olunca gel tekrar testlerini yapalım dedi... şimdi SIKTIM gene bişi yok.. karnım ağrıyo sol kasığımda ara ara iğnelenme var. ve bugün akıntı başladı beyaz şeffaf.. benim bu durumda hamile kalma olasılığım varmıdır yokmudur doktora soramadım bilgisi olan vardır diye size sormak istedim.. böyle bişi başına gelen varsa yada duyan bilgisi olan bana yardımcı olurmusunuz..

2. 13 Mayıs 2008
  3. Missy

Missy CANIM OĞLUM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    canım inş hamişsindir ama gebeliğin ilk haftalarında sıkınca süt gelmesi olabiliyormu bilmiyorum ama mutlaka doktoruna görün derim prolaktin hormonun yükselmiş olabilir.... yardımcı olabilmeyi çok isterdim :1no2: çok bilgim ok bu konudaa.s.

4. 13 Mayıs 2008
  5. asel06

asel06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım umutlandırmak istemem ama ben hamile oldugumu sütüm gelince anlarım süt hormonlarım fazla gelişmiş ama ilaç kullandım diyosun oda yapar umutlanma üzülürsün hayırlıs olsun inşaallah hamişsindir

6. 13 Mayıs 2008
  7. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Çok yalnış bir kanı, süt gelmesi demek prolaktinin yüksek olması demektir buda çoğu zaman yumurtlamayı engeller, siz hamileliğinizin kaçıncı ayında farkediyordunuz hamile olduğunuzu merak ettim.Normal bir erken gebelikte asla ilk haftalar süt gelmez.Ayrıca arkadaşın kullandım dediği ilaç sizin dediğiniz gibi süt yapmaz aksine sütü keser.Ben tecrübeli bir prolaktinimalı olarak yazıyorum.Şayet prolaktin her zaman yumurta gelişimini etkiler diye birşey yoktur ama genelde kalitesiz yumurta üretimine sebep olur.Bu çoğunluktur,fakat istisnalar da vardır.

Ayrıca bazen testte prolaktin seviyesi düşük çıksa dahi süt geliyorsa bu da daha ileri bir tetkik olan big prolaktin seviyesine bakılması gerektiğinin işaretidir.Big prolaktin özel bir testtir her labratuarda yoktur, her dr da anlamaz.Buna kanda gizli prolaktin de denir...Dostinex ile prolaktininiz düşecektir.Bıraktığınızda tekrar yükselme olasılığı %90 dır.

8. 14 Mayıs 2008
  9. Sedef35

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar tşk ederim.. bende çok umutlu değlim zaten.. fakat prolaktinle bile hamile kalanları duydum ve int.deki bi yazıda bunu okudum. bu yüzden acaba dedim :KK43: çok tşk ederim

10. 14 Mayıs 2008
  11. Sedef35

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bridecim dr.un söylemek istediğide belki big prolaktin testidir. adet olunca tekrar yapacağını söyledi belki bunu kasdetti.. normalde bu sıvı gelmiyor SIKINCA geldi işte.. neyse hayırlısı

12. 14 Mayıs 2008
  13. ilsenim

ilsenim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım ilaç kulllandığından gelmiştir süt bence eğer kullanmadan önce de sütün olsaydı hamile kalma olasılığın düşerdi sen doktoruna yine git bi görün bakalım belkide hamilesindir belli olmaz bu işler allah heepimiz için hayırlısını versin

14. 14 Mayıs 2008
  15. bebixsximm :))

bebixsximm :)) **çınar'ım** Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bununla ilgili bilgim yok ama gecmiş olsun..sende biliyosunkı bı cok rahatsızlığın en temel sebebi stres yasdığın sıkıntıların birazını bildiğim kadrıyla soyluyorumkı bazen normal hayatımızda yasadığımız problemlere çok uzulduğumuz için vucudumuza yansıyo dolayısyla herseyi kafaya takmamaya ve stresten biraz olsun uzak durmaya çalış tatlım..bence baska doktorlarlada gorus sabit bir doktorda baggımlı kalma ..tekrardan gecmiş olsun..

16. 14 Mayıs 2008
  17. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Göğsünüzü asla şıkmayın sıkınca uyarılır ve süt üretimine geçer.Prolaktini yüksek olanlar acaba süt geliyormu diye denerseniz prolaktininizi yükseltmiş olursunuz.Bu arada prolaktin yüksekken hamile kalma şansı kişiden kişiye değişir mesela benim prolaktin 55 ken hala düzgün yumurtluyordum ne zamanki 115 falan oldu o zaman durdu.

18. 14 Mayıs 2008
  19. setrik

setrik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aynı problem bendede var ilaç kullandıgım zaman yoluna giriyor ve ben 2.5 senedir evliyim ve hala çok istedim halde bebişim yok