adetin 3. günü doktora gidenler yardım lütfen..

Konusu 'İnfertilite / Kısırlık' forumundadır ve nahle tarafından 4 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

4 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : nahle
  1. nahle

nahle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar yarın adetımın 3 gunü ama doktorum yıllık izne çıkmış bu ay yumurtlama

takibi yapılacaktı aynı hastande başka doktoru aradım gtmek için oda,yumurtlama takibi 8,9. gunler yapılıyo dedi .
    peki bu adetin 3.nıye özellıkle çağırıyo doktorlar muayene ediyomu yada yumurtalara bakıp ona gore mı hap verıyo şimdi ben napıyım bir akıl ver

2. 4 Ağustos 2010
  3. tume

tume geldim anne de Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    101
    ben de adetimin 3. günü gittim geçen hafta.. muayene yapmıyorlar. sadece kan alınıyor. hormon tahlilleri adetin 3. günü yapılıyor.. merak edikecek bir şey yok yani... doktorun olmasa da mutlaka git başka doktora yaptır. çünkü tahliller sadece o gün yapılıyor. çıkan sonuçlara göre tedavi uygulayacaktır

Son düzenleme: 4 Ağustos 2010
  4. 4 Ağustos 2010
  5. nahle

nahle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yardımcı olduğun için teşekküler canım

6. 9 Ağustos 2010
  7. badenur

badenur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    yumurta takibine adetin 2. veya 3. günü başlanıyor. doktor muayene ediyor kaç yumurtan var bakıyor, bazı durumlarda yumurta geliştirici bir ilaç var klomen , onu veriyor... o nedenle 2. 3. gün önemli, ilacı sonraki günler veremez, baştan vermeli. sonra birkaç kez daha gidiyorsun, büyüklükleri ölçülüyor, eğer ilaç verdiyse çatlatma iğneside verebiliyor, sonra ilişki için gününü belirliyor. o gün ilişkiye giriyorsunuz. yumurta takibi ile hamilelik elde etmeye çalışıyorsan sistem bu.
    yok sadece o ay yumurtan oluşuyormu oluşmuyormu bakılacaksa ve kendiliğinden ne zaman çatladığına bakılacaksa, her halde 8. günde olur ama emin değilim.

8. 9 Ağustos 2010
  9. jakobi

jakobi Binlerce kez şükür Üye

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    153
    5. denememde olmadı diye dr umu aradım 6 denemeden sonra adetinin 3. günü gel dedi bir deneme daha yap dedi...beklemekte ne zormuş şimdiye kaç aylık hamile olcaktım ilk denememde olsaydı

10. 19 Ağustos 2010
  11. nameless2560

nameless2560 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ben de 1 yıllık evliyim 5 aydır deniyoruz ama olmuyo bu ay da olmazsa doktora gidicem doktorda ne gibi kontroller yapılıyo ben direk adetimin (inşalah olmam tabi) 2.günü gitsem ne yapacaklar ve sonra başka ne gibi kontroller yapılıyo,yardımcı olursanız çok sevinirim,bir de eşimin de kontrolü için sperm ölçümünü nereler yapıyo ben istanbul avrupa yakasındayım nerelerde yaptırabilir,lütfen yardım

12. 5 Ekim 2016
  13. Elfita58

Elfita58 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    1
    Bnde adetin 3. Günü gideceğimtedirginim nasıl muayne ediyor acaba

14. 5 Ekim 2016
  15. Elfita58

Elfita58 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    1
    Adetin 3. Günü muayeneye gel dedi doktor çok tedirginim nasıl muayene ediyor. Nasıl gitmel lazım yardım edin lütfen