adetlerim çok düzenli ama 9 aydır hamile kalamadım

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve erva15 tarafından 9 Mart 2009 başlatılmıştır.

9 Mart 2009
    Konu Sahibi : erva15
  1. erva15

erva15 Guest

arkadaşlar 28 günde bir adet görüyorum genellikle hep 4 ila 5 gün suruyor pek ağrılı da olmuyor herşey normal gorunuyor şimdiye kadar doktora gıtmedık fakat cuma gunu eşimle nisa hastanesinden randevu aldık ve doktora gideceğiz benimle aynı durumda olna bır arkadaş varsa bana yazabilir mi?

2. 9 Mart 2009
  3. erva15

erva15 Guest

adetler düzenli olup da başka ne gibi bir problem olabilir cunku hep duyduklarım genellikle adet düzensizliği çeken kişiler hamile kalamıyorlar ya da daha zor hamile kalabiliyolar laborantım ama bu konularda bılgı eksiğim var bana cevap yazın arkadaşlar ne olur biraz rahatlamak istiyorum

4. 9 Mart 2009
  5. gulsun37

gulsun37 Guest

Slm canım özelden msj yazacaktım sana özelden yazmayı beceremedim
    ben 1.5 yıllık evlıyım emin hersey normaldi tahliller vs istedıkten sonra bir yıl sonra hamile kalabıldım oda dusuk oldu sımdı yıne hersey normal adetlerim vs. Dr. Stres yapıyosun diyor bana bu ay böbürtlen kökü ictim bakalım faydası olacakmı hayırlısı artık hoscakal...

6. 9 Mart 2009
  7. kahvelokum

kahvelokum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    benimde düzenlidir adetlerim...ağrı vs. de olmaz... ancak 5 aydır uğraşmamıza rağmen tık yok... sorduğum sorunun cevabını bende merak ediyorum... bir gebelik yaşadım ama maalesef kaybettim. onda ilk denememizde olmuştu. ama hemen olmaz diye çok rahattım.. şimdi hesap yapıyorum, dikkat ediyorum ama olmuyor... stresin çok etkili olduğunu düşünüyorum bende... bence hesapama işini eşlerimize öğretelim, bize farkettirmeden onlar hesaplasınlar yumurtlama günlerini... böylece stres yapmayız...

8. 10 Mart 2009
  9. gulkurusuu

gulkurusuu güzel günler, bizi bekler Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bende uğraşmıştım sonunda ayaklarımı ıyıce yukarı dıkıp belıme yastık koydum ve o ay tuttu ama duşuk yaptım. dışarı akıyo olabılır yada ulaşamıyo olabılır belkıde cok basıt bır nedendır. sıkma canını streste onemlı faktör. senağlama

10. 10 Mart 2009
  11. debby

debby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sadece kadindan kaynaklanmiyor hamile kalamama...

esinin sperm kalitesi dusuk olabilir..

12. 10 Mart 2009
  13. NaZaR_BoNCuGu

NaZaR_BoNCuGu Güneş topla benim için! Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    88
    debby hakli sorunlar sadece kadinlardan kaynakli degildir...
    fazlada takma stres yapma ...

14. 10 Mart 2009
  15. SadeceMeyra

SadeceMeyra heyecanlı ve acemi :) Üye

Beğenildi:
    38
    Ödül Puanları:
    153
    aaaahhhh arkadasim o kadar cok kisiyiz ki burda bir sorunu olmadigi halde hamile kalamayan.... yillardir ugrasan arkadaslarimiz var. misal ben 3 yillik evliyim ama hala tik yok. her ay yeni bir umut. bu ay kacirdim ama adetleri düzenli, esinde ve kendisinde bi sorun olmayan arkadaslar bögürtlen köküyle care bulmuslar, bende denemek istiyorum, gerek kalmaz ins ama umut fakirin ekmegiymis. bakalim ne olacak.

bir de hanimlar, aktar dedi ki sorunu olmayan bayanlarda genelde iltihaplanma oluyor ve testlerde cikmiyor dedi. ben cocukluktan beri idrar yolu iltihabi yasarim. sogan kürü denedim, sadece yanmayi kesti, akinti yapmadi. adacayi yagi denedim faydasi oldu sanki. acayip akintim var. paylasalimki belki birimiz sebeplenir.

belgeseller ve sltnn006 bunu beğendi.
  16. 10 Mart 2009
  17. erva15

erva15 Guest

arkadaşlar ya cok sağolun bıraz olsun içim rahatladı ama bende denedım gulkurusu belıme yastık koydum ayaklarımı yukarı kaldırdım ve yumurtlama donemlerımı eşim de bende cok iyi takıp ederız o benden daha ıyı bılır ne zaman adet olacağımı çok ilgilidir ama smear yaptırmıştım meyra arkadaşım ilthap çıkmadı ne olabılır bılemıyorum

18. 10 Mart 2009
  19. erva15

erva15 Guest

ama su bi gercekki ben cok stresli bı ınsanım yanı bı turlu hiçbir konuda rahat olamıyorum ufacık seylere kafayı takıp da ağlayabılıyorum bılemıyorum bu kadar stresli olduğum için mi hamıle kalamıyorum yanı hamılelığı stres bu kadar etkıler mı acaba