Adetten 13.günü kanama neden olur?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve raebzeh tarafından 1 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1 Kasım 2010
    Konu Sahibi : raebzeh
  1. raebzeh

raebzeh Elhamdülillah Ya Rabbi.. Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    kızlar acil yardımınıza ihtiyacım var..bugün adetimin 13.günü..sat ekimin 20 siydi..iç çamaşırımda kanama gördüm..wc de de geldi..böyle bişey yaşayan var mı kızlar..:26:

2. 1 Kasım 2010
  3. tume

tume geldim anne de Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    101

canım eğer kanaman lekelenme tarzında ise korkma ovulasyon zamanında olur böyle

4. 1 Kasım 2010
  5. raebzeh

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    canım lekelenmden biraz farklı..wc ye gittğimde yoğun akıntıyla farkettim zaten..sonra iç çamaşırımdakini gördüm..orda da baya vardı leke:26:enfeksiyon felan mı acaba..:KK28:normal adetin ilk günkü akıntısı gibi yani:KK30:

6. 1 Kasım 2010
  7. tume

tume geldim anne de Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    101
    canım akıntı da olduğuna göre bence ovulasyon zamanı yani 24 saat içinde ilişki gerçekleşirse hamile kalabilirsin.. ama yine de bir jinekologa görün derim... inşallah enfeksiyon falan değildir

8. 1 Kasım 2010
  9. efsal

efsal Fikrim Firarda Üye

Beğenildi:
    691
    Ödül Puanları:
    148
    ara kanamalar bircok zaman sperm yumurtaya yapıştığı zamanda olabiliyor.ben hamile olduğumu ara kanamamdan anlamıştım.bircok arkadaşımdada böyle oldu.

10. 1 Kasım 2010
  11. zemheri__zemheri

zemheri__zemheri boncuk gözlü kuzucuk :) Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    doğum kontrol hapı kullanıyorsan ve zamanından geç aldıysan (4-6 saat gibi) ya da son bir kaç günde hapını almayı unuttuysan böyle kanamalar oluyor

12. 1 Kasım 2010
  13. km0734

km0734 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim adetim bitti..3 gün sonra 4. gün tekrar bi kanama başladı bende..ertesi güne kadar bekleyim geçmezse dr a giderim dedim..ertesi gün o kadar arttıki acilden doğumhane kısmından aldılar beni..teşhis de rahim ağzı yarası ve iltihabı..o gün dr bana 4 ilaç yazdı..bunları iç yoksa bu kanaman durmaz senin dedi..sizin de o derece yoğunlaşırsa mutlaka dr a görünün..
    geçmiş olsun..

14. 1 Kasım 2010
  15. raebzeh

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    dr gittim ama benim dr istemeyerek baktı sanırım..pek ilgilenmedi..tuttu usg yi pko,ters rahim vs.dedi..sonra beni gönderdi tahlile..sonra bişeyin yok normal bunlar dedi..sen pco lisin ara ara bu tür kanamalar normal dedi..ama benim kanama anormal:18:koyu renkte içinde parçalar var..bana serophene yazıp gönderdi 10 gün sonra gel dedi..ne yapacağımı bilemiyorum açıkçası:KK19:çok kızdım dr a

En Büyük KKherkese ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum canlarıııııımmm...:KK16::KK16::KK16::KK16:

16. 1 Kasım 2010
  17. samantha

samantha bkz: kara mizah ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    2.559
    Ödül Puanları:
    163
    ya bu aralar bundan mustarip ne çok bayan var. bana da oldu bu ay adetime 10 gün kala koyuya yakın bir kanamam oldu sonra normal adet zamanından birkaç gün geciktim dedim herhalde hamileyim ama regl oldum pat bir gün sürdü sürmedi kesildi o da.

18. 2 Kasım 2010
  19. km0734

km0734 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben kanama geçirdiğimde dr a kanamamın pko ile alakası olabilir mi dedim..bunu özellikle sordum..cvb ı hayır oldu..pko kanama yapmaz genelde dedii.anca büyük kist olurda patlarsa vb ani kanamalara neden olurmuş..benim kanamımın nedeni ne peki sizce dedim rahim iltihabıdır dedi..
    dr ların çoğu çok ilgisiz,haklısın..insanın kafasını daha çok karıltırıyorlar..hele devlet hast.dr ları o kadar ilgisiz ki sinir oluyorummmmmm :KK47:
    geçen bi dr a gittim..(ben pko hastasıyım..adetimin 3.günü gidiyorum hormonlarıma bakılıyor her ay)..adama dedim ki benim adetimin 3.günü..hormon tahlili için gelmiştim..prolaktin sorunum var ve pko hastasıyım dedim..adam bana diyo ki senden tahlili kim istedi :KK47: buna ne cvp verilir yaaaaa..bin minnetle iş yapıyor bi çoğu..iyi dr a denk gelmek mucize..ayrıca hiçbirinin dediği hiçbirini tutmuyor..