adetten hemen sonra hamile kalinirsa dogacak cocuk erkek olur

Konusu 'Bebeklerimizin Cinsiyetleri ve İsimler' forumundadır ve 11Agust tarafından 5 Ekim 2009 başlatılmıştır.

5 Ekim 2009
    Konu Sahibi : 11Agust
  1. 11Agust

11Agust Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Resulullah buyuruyor:

"Nutfenin (rahme düşmesinden sonra) kırkiki gece geçti mi, Allah ona bir melek gönderir (ve onun vasıtasıyla) nutfeyi şekillendirir; işitmesini, görmesini, derisini, etini, kemiğini yaratır. Sonra melek sorar:

"Ey Rabbim! Bu erkek mi, dişi mi?" Rabbin dilediğini hükmeder, melek de yazar."

"Erkeğin suyu beyazdır. Kadının suyu ise sarıdır. İkisi birleşir ve erkeğin menisi kadının menisine üstün gelirse Allah'ın izniyle çocuk erkek olur. Kadının menisi erkeğin menisine üstün gelirse çocuk Allah'ın izniyle kız olur" .

Salih bir kimse, yatağa girince; önce İhlâs sûresini okur. (Ya Rabbi bana bir oğul ihsan edersen ismini (Muhammed koyacağım) der. Böyle duâ edenin Allahın izniyle erkek çocuğu olur.

Hadis-i şerifte,

"Hanımı hâmile iken, elini onun karnına koyup, "Bismillahi ahadis samed ellezi lem yelid ve lem yûled, yâ Rabbi bu çocuğun ismini Muhammed aleyhisselâmın hürmetine, Muhammed koydum" derse, bu çocuk erkek olur." buyuruldu.

Kadın, hayızdan temizlendikten sonra beş gün içinde hâmile kalırsa, çocuğu erkek olur. Beşinci günden sekizinci güne kadar olursa kız olur.

Erkek Çocuk İstiyenin Duası Erkek çocuk isteyen kişi, cinsi münasebetten önce besmele çekip, üç defa ihlas süresini okuduktan sonra:

"Allahümmec'alnâ min ledünke zürriyetten min tayyibaten mütiy'aten, Allahümme in terzukni min hazihil vak'ati veleden üsemmiyhi Muhammeden"

2. 5 Ekim 2009
  3. 11Agust

11Agust Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    deneyen varmi hamile kalipta oglu olan varmi bayanlar
  4. 5 Ekim 2009
  5. cmrm

cmrm Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bunu ilk defa duydum bebeğim yok ama sağlıklı ve hayırlı evlat olsunda kıs erkek fark etmez benim için eşimde öyle düşünüyo zaten.
  6. 14 Ekim 2009
  7. bir daha ki sefere bunu denemeliyim... erkek bebek isteyenler bence denesin. hamile kalmayı düşünenler.. Rabbim sağlıkla hayırlısıyla nasip etsin
  8. 14 Ekim 2009
  9. sellvi

sellvi Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Kizlar duadaki adini "Muhammed koyacagim" sözü örnek veriliyor demi?
    Sanki bu duayi okursak ve oglumuz olursa adini Muhammed koymak zorundayiz gibi hissettim.
    Umarin anlatabilmisimdir.
  10. 14 Ekim 2009

11. cidden adını Muhammed SAV koyuyorsun. duayı edip erkek evladın olunca
  12. 14 Ekim 2009
  13. seliss

seliss umuda yolculuk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bu konuda tecrubesi olanlar lütfen paylaşsın ben kız bebek istiyorum adet sonrasıda ilişkide bulundum bakalım nolcak sizlerle paylaşırım burda sonucu tabi hamile kalırsam:)
  14. 14 Ekim 2009
  15. azize1

azize1 Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    slm canım.
    bende kızm olsun isterim hayırlısıyla.
    bende adetten hemen sonra ilişkiye girdim bakalım nolcak...
  16. 14 Ekim 2009
  17. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Ne güzelmiş.Kim istemez evladına o güzel insanın ismini vermeyi.Benim erkek olsaydı gerçekten o güzel ismi koyardım Allahın izniyle
  18. 14 Ekim 2009
  19. benim_olan

benim_olan Canım esadımmm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    banada öyle geldi canım ayrıca çocuğa peygamberimizin ismini koymayıda doğru bulmuyorum Allah korusun ağızdan bir küfür çıktığı an günaha girer insan bu kişininde çocuğumuz olduğunu ve bizi bazen sinirlendireceğinide düşünürsek koyulmamalı...:umursamaz: