Adi konulamayan infertilie ?

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve selvinur tarafından 16 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    16 Eylül 2010
    Konu Sahibi : selvinur
  1. selvinur

selvinur KUCUK PASAM EYMEN'IM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba simsiden cok tsk ederim ben yurtdisinda yasayan bir bayanim yasim 21 4 senelik evliyim ve hic korunmadik ilk gunden itibaren cocuk istiyoruz ama olmuyor bircok jinekoloja gittim bir probleminiz yok erken dedi ben yine hap kullanmadan cokta kafama takmadan 4 yilima girdim ve hala olmuyor gecen yil 3 kere asilama olduk 2 si tutmadi 3cusu erken yumurtlama olmu olmadi asilamam rahim filmi normal kkanallemiz yumurtaliklarda bir problem yok esimin sperm sayisi iyi ve hala olmuyo ve 4 yil oldu normal oldugunu dusunmuyorum sebepsiz infertilite deniyo kasim da tup bebek yaptirmayi dusunuyorum sizce daha once baska birsey yaptirmalimiyim tup bebekte sansim ne kadar ve en cok merak ettigim cok cok sebepsiz deyipte 4 yilidr neden olmamasi hersey normal denilmesi ne yapmaliyim cok cok tesekkurler

2. 17 Eylül 2010
  3. ikramaya

ikramaya Gel Ey Canparemm Pro Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    153
    merhaba bende aynı dertten muzdaribim ..ama sanırım doktor bey cevaplamamış sorunuzu....neden acaba?

4. 17 Eylül 2010
  5. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Açıklanamamış infertilite çocuk sahibi olamayan çiftlerin %20nde izlenmektedir. Bu durumda daha fazla tahlil yapmadan direk aşılama daha sonrada tüp bebeğe geçmek gerekebilir. Burada önemli olan tahlillerinizin normal olduğu söyleniyor. 1- Tahlil yapılan laboratuar (özellikle sperm tahlilerinde) yeterli olmayabilir 2- Rahim filmi iyi okunmamış veya çekilmemiş olabilir 3- Jinekolojik olarak yumurtalıklarınız iyi değerlendirilmemiş olabilir.
    Bu gibi durumlara çok sık rastladığım için bu şikayeti olan hastaların muhakkak kısırlık üzerine uzmanlaşmış hekimler tarafından değerlendirilmesi önemlidir.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.