Adı konulamayan infertilit

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve cigdemm26 tarafından 5 Eylül 2010 başlatılmıştır.

5 Eylül 2010
    Konu Sahibi : cigdemm26
  1. cigdemm26

cigdemm26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    88
    merhaba benim öğrenmek istediğim tüm kontrollerim tağliller yapıldıktan sonra adı konulamayan infertilit dendi eşimdede bandede herşay norma olmasına rağmen gebelik oluşmadığı için ilaç tedavisdine başlandı izmir centar tüp bebek merkezinde tedavi başladı 3 kez klomen tedavisi uygulandı iğneyle yumurta çatlatma felan yine sonuç alamadık ilaç tedavisi 3 kez uygulanıyormuş ama bendeki şuanki aşama aşılama oldugu söylendi. ne yapmalıyım sizc4

2. 14 Eylül 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar evlilik surenizi ve yasinizi bilmemde fayda var benim size onerecegim sebebi bulmak ve tedavi etmem amaciyla laparoskopi olmanizin yarari olacagi kanaatindeyim bunun sonucunda sorulara daha net cevap sansi bulacaksiniz eger yaptirmaya karar verirseniz muhakkak kayit ettirin sevgiler kolay gelsin

4. 21 Eylül 2010
  5. cigdemm26

cigdemm26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    88
    merhaba doktor bey evet bazı bilgileri sanırım eksik verdim 1 yıllık evliyim eşim 38 ben 27 yaşındayım eşimin ilk evliliğinden 1 çocuğu olmasına ragmen şuan bende gebelik oluşmuyor. central hospitala kontrol için gittiğimizde bana biçok tahlil yapıldı. smear testi normaal. hormonel değerler normal.yumurtlama normal akışında .hsg rahim filmi çekildi tüplerdede sorun yok.eşimden sperm testi yapıldı iki kez 1.de normozospermia tanısı konuldu.2.sperm testin de ise sperm sayısı 38.000.000 sonuç hafif astenospermi fertil indeksi %47 birey fertil diyor.doktor a4 ay düzenli olarak kontrole gittik ilaç tedavisi uyguladı klomen progestan ve yumurta çatlaması için iğne yapıldı bu tedavi 3 kez uygulandıı fakat cevap vermedi 7 ay önce gittigimizde 1 yılınız dolsun kendiliğinden gebelik oluşmazsa aşılamaya geçeriz dendi .eşimin sperminde hareketlilik biraz düşük oldugunu söyledi ama bir ilaç veya herhangi birşey tavsiye ve yönlendirmede bulunmadı en son bizden bir test yaptırmamızı istemişti o test te 75 tl civarında bir test oldugu için o an yaptıramadık .ve kendi akışına bıraktık hala birşey yok.bu arada doktor her ay hormanel seviye takibi için tahlil yaparken benim troid bezlerimle alakalı hiç tahlil yapmadı neden hamile kalamamakta bu da önemli bi etken olabilirmi troid bezlerinnin fazla çalışması veya çalışmaması buna bakılmadı kamama takılmıyorda değil.ve birşey da eşimin daha önceden 1 çocuğu olduğu için aşılama ücretinde baya fark ediyor bize doktor 800 tl ücret çıkardı.ne yapmalıyız bilgilendirirseniz çok memnun olucam.

6. 21 Eylül 2010
  7. cigdemm26

cigdemm26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    88
    birşey daha ilave etmeliyim hsg film sonucumda 1 cm olan multp folikül kisti saptanmış .laparaskopi hala gereklimi sizce.

8. 21 Eylül 2010
  9. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar oncelikle rahim filminde HSG de folikul kisti saptanamaz ya filmi ya da teshiste bir yanlislik var gibi gozukuyor tiroid hormonlariniza bakilmasi yani olarak onem arz etmektedir esinizin sperm sonuclari normal sinirlar icinde bence hormonal sonuclariniz normal sinirlar icindeyse hsg niz tamamen normal ise bir asilama deneyip eger olumsuzluk olursa laparoskopi yaptirmanizda fayda var sevgiler kolay gelsin

10. 22 Eylül 2010
  11. cigdemm26

cigdemm26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    88
    ilginize teşekkürler halit hocam