Adım adım evlılığe gıderken ...

Konusu 'Yeni Evleneceklerin Sohbet Alanı' forumundadır ve glsh85 tarafından 7 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

7 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : glsh85
  1. glsh85

glsh85 Guest

burda okuyorumda kımı arkadaŞlar bız herşeyı kendımız yaptık dıyor evlenırken , bu çok hoş .. nasıl yol aldılar ne sekılde para bırıktırdıler bız bekarlara yol gosterseler a.s.

napılabılır? ne sekılde para bırıkır acaba?

2. 7 Temmuz 2009
  3. Mermaid

Mermaid Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    para biriktirme kabılıyetı olmayanlar için özel bi yöntemi olan ya da bilen varsa bana da a.s lütfen

4. 7 Temmuz 2009
  5. flamingo2754

flamingo2754 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    elinize geçen parayı biriktiremiyorsanız, çeyizinize kredi kartıyla birşeyler alın. nasıl olsa ödemek zorundasınız..

6. 7 Temmuz 2009
  7. nnisanyagmuruu

nnisanyagmuruu ooO♥Sensiz Olmaz♥Ooo Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    sözlüm ağustosta askere gidiyo.anneminde tedavisi kasım sonu bitiyo hayırlısıyla.azcık birikmişim var.tüm gayretimle dahada biriktirmeye çalışıcam inş ocak ayına kadar falan. bi sıkıntımız olmazda harcamazsam çeyizim için kullanıcam o parayı.aylık belli miktar çeyiz için ayırayım eksikleri tamamlayayım diyorum. KK sayesindede eksiklerimi hatırlayıp notlar alıyorum unutmayayım diye.malum daha 5-6 ay var a.s ozamana kadar sizlerdende fikir alırım.nsl davranmam gerektiğini daha iyi kavrarım.

8. 7 Temmuz 2009
  9. dokuzuc

dokuzuc Guest

ayrı b banka hesabı açın.
    her ay gelirinizden belli bi kısmı o bankaya borcunuz varmış gibi maaşınızı aldıgınız ilk gun o hesaba yatırınhihoyyyt
    başka turlu biriktrmeniz mumkun değil. bi ay sabretseniz ikinci ay vtrinde gördüğünüz bluzu almak için oraya yönelirsiniz:lepi:

10. 7 Temmuz 2009
  11. ranunu

ranunu kocacıkının papatyası Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben maaş almıyorum malum kendi eczanemiz =) ama aylık market alışverişinde annem bana 50 lira limiti koydu her ay 50 liraya kadar eksiklerimi alıyorum mesela bu ay şampuan,cif,çamaşır deterjanı,bulaşık deterjanı falan aldık.diğer büyük ıvır zıvır içinde kendimize aylık limitler koyduk bu ay bu kadarı çeyiz için diyoruz ve ne olursa olsun o paraya dokunmuyoruz

Allah herkesin yardımcısı olsun bu devirde evlenmek gerekten çok zormuş =/

12. 7 Temmuz 2009
  13. dasilvadido

dasilvadido NoŞugar:) Pro Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148

bu yöntemi ben kullanıyorum gerçekten işe yarıyor...
    nişanlımla daha aramızda bi resmiyet yokken 2 ayda bir çeyrek altın atıyodum kenara, tek kredi kartına düştüm ve her ay maximum 100 tl harcama limiti koydum kendime..
    nişanlımla ayda bir kez dışarda yemek yeme hakkımız var diğer buluşmaları evlerimizde geçiriyoruz ordan da kar ettik bayağıkaydirigubbakcemile3
    ben zaten maşallah para biriktirmede kirli çıkıyımdır hiç zorlanmıyom çok şükür...Allah sağlık versin daha çok da biriktiririm:nazar:

14. 7 Temmuz 2009
  15. Lavanta

Lavanta benaşıkoldum sendeolsana Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bende para biriktirebilirm ama kısa süre için snr onu en uygun yerde kullanırım ama annem o konuda çok beceriklidir bereketli kadının eli

16. 7 Temmuz 2009
  17. jnaz

jnaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    576
    Ödül Puanları:
    238
    canım bizde eşimle birlikte yaptık. mesela ilk isteme oldu o sırada ben öğrenciydim ve son dönemimdi babamlarda okul bitsin diyince 6 ay o şekilde bekledik. bu sürede eşim beyaz eşyaları taksitle aldı ve söze kadarda taksitleri bitti. sonrasında her ay çeyrek altın biriktirdi mobilyalar için hepsine yetmedi tabiki ama üzerimizden büyük bir yük kalktı. birde o süre zarfında çok masraf yapmamaya çalıştık ayrı şehirlerdeydik çıkarken 2 haftada bir geliyorsa ayda 1 e indirdik ve daha çok evde vakit geçirdik.

18. 7 Temmuz 2009
  19. mawro

mawro biraz ayrılık biraz hüzün Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    biz aylığı aldığımız gibi taksit ödüyoruz sonra kalan harçlık için ayırldıklarımızla mutfak eksiklerini ufaktan ufaktan alıyoruz.2010 baharına yetişiriz gibi geliyo bana...