Adımıza bilgimiz dışbir hat çıkarılmışsa ve borcu varsa ne yapabiliriz?

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve aysun444 tarafından 27 Kasım 2008 başlatılmıştır.

27 Kasım 2008
    Konu Sahibi : aysun444
  1. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Bir velim akıl danışmaya geldi yardımcı olamadım.Burdan umarım ilgilenen olur..
    Velinin adına kendinden habersiz hat çıkarılmış ve bunun borcu oluşmuş bu borç ödenmediği için evine haciz gelmiş. Ben böyle durumlarda 7 gün içinde itiraz edilmesi gerektiğini biliyorum. Nereye itiraz edecek ayrıca 7 günü geçmişse ne yapabilir. Maddi durumlarıda iyi değil. Ne yapabileceği konusunda ve nasıl yapacağı konusunda bilgilendirirseniz sevinirim.

2. 28 Kasım 2008
  3. gxuxlcee

gxuxlcee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Evet canım 7 gün içinde itiraz edicek.Yalnız,haciz geldi demişin,eşyalarını haczettilerse takip kesinleşmişir.Yani itiraz süresi geçmiş demektir.Eğer sadece ödemesine dair bir kağıt geldiyse yani ödeme emri işte o zaman o ödeme emrinin geldiği günden ititbaren 7 gün içinde ödeme emrinin geldiği icra dairesine itiraz edicek.İtiraz ettiğinde takip durur.
    Bunun dışında savcılığa şikayette bulunsun.Kendi adına olduğunu fakat kendisinin böyle bir hat almadığını ve kullanmadığını belirtsin.Nasıl oluyor bilmiyorum ama başkası senin benim adıma gidiyor hat alıyor yaa.Böyle bir olaya yine rastlamıştım.

4. 29 Kasım 2008
  5. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106

Öncelikle teşekkür ediyorum. Bunun nedeni neymiş biliyormusunuz biz kendi adımıza hat alırken nüfus cüzdanı fotokopisi ile başvuruyoruz ya, işte o fotokopi ile daha sonra bayiler hat satabilmek için başka hatlar çıkarıyormuş. Örnek veriyorum öğrenci hatları peynir ekmek gibi satılıyor öğrenci olunmamasına rağmen!!
    Sanırım bayiler her sattıkları hat için ayrı bir ödeme alıyormuş