Adolf Hitler - Siyasi Vasiyetim

Konusu 'e-Kitap Tarih, Araştırma' forumundadır ve Kuzey tarafından 23 Haziran 2007 başlatılmıştır.

  23 Haziran 2007
  Konu Sahibi : Kuzey
 1. Kuzey

  Kuzey Popüler Üye Üye

  Katılım:
  30 Ocak 2007
  Mesajlar:
  2.039
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  Siyasi Vasiyetim

  Adolf Hitler
  BİLGE KARINCA YAYINLARI

  [​IMG]


  Eserimizi inşa etmek için barışa ihtiyacımız vardı. Ben her zaman barış istedim. Fakat düşmanlarımız tarafından hep savaşa itildik. 1933 Ocağında iktidara gelişimizden beri aralıksız olarak her zaman savaş tehdidi mevcuttu. Bir taraftan her şeyi ele geçiren Yahudiler ve onlara koltuk verenler, diğer taraftan da politikada realist görüşü tatbik edenler vardı. Aslında bütün tarih boyunca bunlar birbirleriyle anlaşmaları mümkün olmayan iki ayrı düşünce cephesini temsil ediyorlardı. Bir tarafta düşünülmüş bir insanın ve dünya çapında bir formülün tatbik edilmesini isteyenler vardı, diğer tarafta ise realistler bulunuyordu.
  Nasyonal Sosyalizm Alman insanından başka hiç bir şeyle ilgilenmez ve onun saadetinden başka hiçbir şey aramaz. Enternasyonalistler, idealistler, hayâlciler her zaman fazla yükseği hedef olarak alıyor. Ulaşılması mümkün olmayan bir cinneti vaadederek bütün dünyayı aldatıyorlar. Etikleri ne olursa olsun, Hiristiyan, komünist, hümanist adını alsın; samimi, ahmak utanmaz veya sıradan biri olsun, bütün, bütün bu insanlar ellerinde bayrak gibi salladıkları bu formüllerle ancak köle imâl edebilmektedirler. Eldeki imkânlar nispetinde ben daima kendi çapımızda bir cenneti tahayyül ettim. Bu cennete Alman milleti gelişip ilerleme yoluyla uaşacaktır.
  Ben, yalnız yerine getirebildiğim ve yerine getirebilme gücüne sahip olduğu şeyleri vaadetmekle yetindim. Kışkırttığım cihanşümul kinlerin sebeplerinden biri de budur. Bütün düşmanlarım gibi. yerine getirilmeleri imkânsız olan vaadlerde bulunmadığım için oyunun kurallarını bozuyordum. Kararlı ve itiraf edilmeyen gayelerin, insanlığın saflığını istismar etmek alışkanlığı içinde olanlardan ve kışkırtıcılardan daima uzak kaldım...  Okumak için tiklayin...