Adrenalin fazlalığı ve böbrek üstü bezlerimde de kist

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve ay_yuzlum tarafından 26 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    26 Mart 2010
    Konu Sahibi : ay_yuzlum
  1. ay_yuzlum

ay_yuzlum PaMbık PrenseSim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba Aytun Hanım,

23 yaşındayım ve yaklaşık 7 aylık evliyim..
    annem kanser hastası tedavisi döneminde sıkıntıdan bir ay boyunca kanamam oldu ve kanama azınsanmayacak kadar fazlaydı hgb çok düştüğü iiçin baygınlık geçirdim bunun üzerine kadındoğum alanında özel bir hastaneye gittiğimde yumurtalıklarımın gayet sağlıklı olduğu söylenmişti stres nedeniyle olmuş dendi.
    6 ay sonra tüylenme ve aşırı zayıflık nedeniyle endokrin uzmanına göründüm..
    pcos tanısı kondu, adrenalin fazlalığı olduğu ve böbrek üstü bezlerimde de kist olduğu tesbit edildi..
    çok fazla bi tüylenme yok ama adet düzensizliği bazı dönemler sancı gibi şikayetlerim oldu.
    pcos un son evresinde olduğum söylendi iki yumurtalıkta kistlerle dolmuş.. aldacton isimli bir hap verdiler 100mg ve bu beni altüst etti midemde sorunlar çıktı içemiyorum.. bebeğimizde olmuyo ne yapacağımı bilemiyorum psikolojimde iyce bozuldu..

2. 26 Mart 2010
  3. ay_yuzlum

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    eklemeyi unuttum ilk gittiğimde myomlar vardı ama şuanda myomlar yok ve erimiş olabileceği söylendi acaba göremediler mi..

4. 26 Mart 2010
  5. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba durumunuz sadece pcodan kaynaklı gibi görünmüyor öncelikli olarak böbrek üstünden salgılanan hormon değerlerinizin endokrinolog tarafından normale indirilmesi şart. belki o bile adet düzeninizi tekrar düzeltebilir.
    aldacton kullanması zor bir ilaçtır ama kullanmanız şart, kontrollerinize mutlaka zamanında gidin. miyomlar ilaçla erimzeler, muhtemelen görünememiştir..

6. 26 Mart 2010
  7. ay_yuzlum

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    teşekkür ederim aytun hanım,

aldacton sadece tüylenmeyi engellemek için değil mi. başka amaçlarıda var mı?

8. 27 Mart 2010
  9. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam tekrar evet kullandığınız ilaç andojenik etkiyi azaltır yani kıllanma ve sivilcelenmenin önüne gecebilmek için.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.