Aerobik fitness ve pilates eğitmeniyim kızlar merak ettiğiniz sorular varsa egzersiz

Konusu 'Spor ile Sağlıklı Yaşam' forumundadır ve avzen tarafından 9 Haziran 2010 başlatılmıştır.

9 Haziran 2010
    Konu Sahibi : avzen
  1. avzen

avzen Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
  2. 9 Haziran 2010
  3. Green33

Green33 oğluşunun annesiii Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Özel Mesaj At
    valla ne güzel düşünmüşsünüz hamileyken pilatese gitmeyi çok istemiştim ama çok sorunlu bir hamilelik geçirdiğim için doktorum izin vermemişti 5 ay oldu doğum yapalı göbeğimin çok fazla kaldığını söyleyemem ama basenlere toplanmış birkaç kilo fazlam var 5 kilo versem ortalama yeter 74 den 68 indim şuan ama gidenler göbek ve bel bölgemden gitti sanırım basenler duruor nasıl bir çalışma yapmam lazım basen bölgesi için yardım ederseniz sveinicem tşkler şimdiden
  4. 9 Haziran 2010
  5. avzen

avzen Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    öncelikle basen bölgenizde bir depo var bunun için gereksiminiz cardio egzersiz yapmak. yapılan minder egzersizleri daha sıkı bir görünüm var olan kiloyu koruyorak daha fit bir görünüm sağlar önemli olan tempolu yürüyüş ve bi sağlık probleminiz yoksa koşular. bunları yaparken depodaki yağlar gider ve kilo verirsiniz. en sağlıklısı pilates minder egzersizinin arkasından ortalama 40 dakika haftada 3 gün yürüyüş ve koşu sadece bacak egzersizleri ile bacak sadece mekik ile karın erimez. unutmayın dünyanın en sıkı kaslarına sağip olabilirsiniz mükemmel çalışabilirsiniz ama üzerinde yağ varsa bunu kimse fark etmeyebilir... düzenli haftada en az 3 gün egzersiz artı diet malesef biz bayanlar dietsiz kolay kilo veremiyoruz KOLAY GELSıN...
  6. 10 Haziran 2010
  7. oya54

oya54 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım çok teşekkürler benim sorum kalçaları yuvarlaklaştıracak hareket varmı resmen üçken kalçalıyım yanlar boş hatta çukur arkaya doğru maşallah
  8. 10 Haziran 2010
  9. avzen

avzen Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    şöyle söyliyim o zaman bol yürüyüş ve minder egzersizleri yan yatış pozisyonundaki bacak egzersizleri ( bacak kaldırma öne diz çekme küçük daireler)yüz üstü yapabiliceğin kalça ergersizleri(yüz üstü yatıp sağ sol tek tek bacak kaldırma, topuklarını birbirine değdirip dizler bükülü ve yukarıya itişler gibi) var. masa pozisyonu veya dizler üzerinde eller yerde ve diz bükülü tek bacağı kalca hizasında kaldırma fakat bunlar daha çok bi uzman kontrolunde olmalı sakatlanmaman için yapısal faktörlerde önemli kolay gelsin...
  10. 10 Haziran 2010
  11. jose

jose Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    avzencigim benimde bir sorum olacakti :kedi:
    bugun fitness salonunda spora basladim sadece aletli jimlastik aletlerini kullanmak istedim birde yuzmeye basladim uzunnn zamandir vucudum cok ham spor yapmiyordum..neyse egitmen yardimci oldu aletleri nasil kullanacagim soyledi vs vs..bugun 15 dk bisikletde 15 dk da kosu bandinda yurudum 2 hafta boyle yapariz sonra normal ...bende bisey diyemedim kayit olurken 2 ay once apandis ameliyati oldugumu soyledim(soruyorlar cunku)...acaba ondanmi bunu uygulamak istedi....ya ben hic terlemedim bile yarin cok az bu sure desemmi ya...acaba hani et kirigi filan olmasin hemen birden vucudumu yormayayim diyemi bunu uygulayalim diyor soramadim bende...normalmi bu simdifisfisfis
    Son düzenleme: 10 Haziran 2010
  12. 10 Haziran 2010
  13. purelove00

purelove00 Cansu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    platesi zaman zaman yapıyorum ve gerçekten yararını da görüyorum ..
    çok araştırdım ama bulamadım baldırlar için platesin özel bi hareketi var mı ..
  14. 10 Haziran 2010
  15. hasretim34

hasretim34 Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    iyi aksamlar,

benimde merakettigim hani sporu yemekden 2 saat sonra yada ac karnina yapmak gerekiyoya ,yapmassak ne gibi bi dezavantaji olabilir yani kilo vermeyimi engeller yaptigimiz spormu ise yaramaz yani illaki sartmi bu öngörülen saatlerde yapmak zira ben her zaman vakit bulamiyorumda icimde rahat etmiyor böyle olunca
  16. 10 Haziran 2010
  17. nazar_363

nazar_363 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    iyi akşamlar benim sorum bacakla ilgili ayak bilegini sporla kalınlaştırabilirmiyiz bacak kalınlaştırmak için neler yapabiliriz
  18. 11 Haziran 2010
  19. avzen

avzen Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım iki ay önce ameliyat olduğun için temkinli davranıyorlar vucuduna birden yüklenirlerse duvara toslarsın ve minaral dengelerin vs bozulabilir. kas ağrıları çekebilirsin, ayrıca sigara içiyorsan bu da bir faktör hocalarına güven ama ilerleyen zamanlarda cardio egzersizini arttırırsın max nabizının yüzde 50 si ile 70 i arasında tempo tutturursan yağ yakabilirsin koşarken veya yürürken nabiz çok önemli
    hacaların iki hafta adaptasyon için öle yapmış çok ağırlık kullanma...
    kolay gelsin canım...:eek:lmaz: