ağda sonrası sivilcelenme için önerileriniz var mı?

Konusu 'İstenmeyen Tüyler' forumundadır ve zindandelen tarafından 8 Kasım 2010 başlatılmıştır.

8 Kasım 2010
    Konu Sahibi : zindandelen
  1. zindandelen

zindandelen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    ağda sonrası sivilcelenme probleminden muzdarip olup bu duruma bi çare bulabilmiş olan var mı aramızda?yani asıl o sivilcelerin hiç çıkmamasını sağlayacak bi öneriniz varsa daha kıymete geçer çünkü sivilce çıktıktan sonra çok zor iyileşiyo öyle bepantene falan bana fayda etmiyo

2. 8 Kasım 2010
  3. zindandelen

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    yakın zamanda yine ağda yapacağım baştan bi önlem almak çıkmalarına engel olmak istiyorum ağda öncesi veya sonrası yapılabilecekler nelerdir sivilcenin oluşmasını engellemek için????

4. 10 Kasım 2010
  5. zindandelen

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    inanmıyorum kimse bu dertten muzdarip değil mi kimsenin bi önerisi yok mu:KK43:kendimi çok yalnız hissettim

6. 10 Kasım 2010
  7. matahari_

matahari_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Tatlım pek çok bayan bu dertten muzdarip tabi ki, özellikle hassas ciltlerde mutlaka oluyor bu. Açık konuşayım belki masraflı diyeceksin ama bu işin tek kesin çözümü lazer epilasyon. Çünkü kıl köklerin yokolmadığı sürece sivilce sorunu olacaktır.

Sivilcelerden banyoda sık sık kese yaparak kurtulabilirsin. Ağda sonrası da gözeneklerinin açık kalıp iltihap oluşmasını engellemek için tonik ve nemlendirici kullanabilirsin.

8. 10 Kasım 2010
  9. EbRuLi

EbRuLi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bende bunun çözümünün bu olduğunu anladım. yılbasından sonra baslayacağım, başka çözümü kalmadı:KK43:

10. 11 Kasım 2010
  11. LadyCastle

LadyCastle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    61
    Canım 22 yaşından küçüksen sakın lazere başlama. fırsat buldukça yazmaya çalışıyorum, bu işi para için yapanlar dışında tüm doktorlar 22 yaşına kadar büyüme hormonlarının aktif olmasından dolayı tüylerin kendini tekrar edeceğini söylüyor. Kendim hüsrana uğradığım için söylüyorum 21-22 yaşından küçüksen birkaç sene daha bekle..

Ağdadan önce pudra kullanabilirsin sivilce oluşumunu engellemek için. normal talk bebek pudrası.. Oluşan Sivilceler için de epilasyondan sonra kantaron yağı sür birkaç gün tekrarlarsan faydasını görürsün. (kantaron yağı ağda sonraıs olamsa bile sivilcelere iyi geliyor.)
    Ayrıca bepanthane de iyi geliyor sivilcelere. epilasyondan hemen sorna yaparsan daha etkili olur sanırım bende oluşmuyor bile

Son düzenleme: 11 Kasım 2010
  12. 11 Kasım 2010
  13. Beany

Beany Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    ağda sonrası kızarıklar vb şikayetlere yağ salgısını(sebumu) dengeleyici ajanlar iyi gelir.
    salisilik asitli solüsyonlar (bacak bakımı bölümünde seminay nickli arkadaş başlık açmıştı ,bi bakın isterseniz,eczanede hazırlatmış kendisi)
    epilasyon sonrası suyla temas etmeden direk salisilik asitli solüsyon sürülürse çok kısa sürede şikayetler azalır.

14. 11 Kasım 2010
  15. zindandelen

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    ben lazere başldım ama tüm bacağım sivilce doldu bacağımı epilatörle alınca tek tük çıkardı onlara bile gıcık olurdum ama alexandrite lazer yaptırdım hem tüylerim dökülmedi hem de her yerim sivilce doldu ben lazerde olmaz sanıyodum 5 misli daha fazla sivilce oldu benim kıllarım lazere göre ince kalıyolar lazer sert kalın kıllarda daha etkili şimdi ndyag diode gibi lazerleri bacağıma deneticem ama belli bi bölgesine onlarda olmazsa artık epilatöre dönemem ağda yapıcam mecbur

16. 11 Kasım 2010
  17. zindandelen

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    bepantene bana fayda etmiyo ağda öncesi pudra kullanıcam bundan sonra daha evvel sadece ağda sonrası kullanırdım cildim düzelirdi ama iki senedir cildim sivilce yapıyo ne sürdüysem de geçmiyo geçene kadar kıllar çıkmış oluyo çoktan

18. 12 Kasım 2010
  19. LadyCastle

LadyCastle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    61
    Canım alex kalın tüyler için iyi ancak yanık sorunu olabiliyor gideceğin yeri seçmelisin. doktor gözetiminde yaptırmanı öneririm. Diod ince tüylerde daha iyi. ben 2 yıldır Alex, diod, ıpl tüm lazerleri denediğim ve azalma var anacak istediğim sonuç değil. yaşın küçükse lazerden medet umma diyorum tekrar.