Ağır metaller

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve nilhan tarafından 21 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

21 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : nilhan
  1. nilhan

nilhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar 14 haftalık hamileyim ağır metaller çoçuklara büyük tehdit
    ağır metallalerden korunmak için neler yapabiliriz bilen varmı
    neleri yiyip içmemeliyiz

2. 21 Mayıs 2010
  3. SARAYLI

SARAYLI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    benim bildiğim kadarıyla ağır metaller olarak kurşun ve civa var. kurşun beyin hücrelerini öldürüyor ve beyinde gerilige dikkat eksikliği bozukluğuna da sebep veriyor.genelde dış çevremizde kurşunlu maddelerden uzak durmak lazım .kurşunlu boya yada depolar tanklar gibi...civa da aşılarda koruyucu olarak bulunuyor o yüzden diş tedavisini hamilelere önermiyorlar diş çekimi gibi iğne uygulanması gereken tedavi yönteminde yani.benim bildiğim bu kadar ama gıda olarak bilemiyorum..

4. 21 Mayıs 2010
  5. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    büyük balıklardan sakınmak gerekiyor.. mesela kalkan yada ton balığı gibi en sağlıklısı somon ve sardalya onun dışında bilindik levrek cipura vs gibi balıkları yemekte sakınca yok.. sadece egzantirik balıklardan bu dönemde uzak durman gerek... bir de enerji tasarruflu ampuller kırıldığı zaman çok zehirli bir gaz çıkarıyorlarmış.. bulunduğunuz ortamı hemen havalandırıp odaya bir süre girmemek gerekiyor.. ve kesinlikle kırıklara çıplak elle müdehale etmemek lazım.. ayrıntılı bilgiyi internetten alabilirsin.. bunun dışında aklıma geldikçe yazarım..

6. 21 Mayıs 2010
  7. nilhan

nilhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tşk ederim benim yeğinimde ağır ağır metal zehirlenmesi yani otistik çok zor bi durum allah kimseye yaşatmasın

8. 21 Mayıs 2010
  9. Harpy

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    onun neden olmuş? bilginiz var mı?

10. 22 Mayıs 2010
  11. nilhan

nilhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bilmiyorum doğdunda herşey normal gözüküyordu büyüdükçe kesilmeyen boş ağlamalar
    takıntılı hareketler zaten bir kaç kelimeden fazlasını da konuşamıyor çok doktora gitti beyin haritaları yapıldı doktorlar ağır metal zehirlenmesi yani otizm tehşisi koydu civa kurşun ve nikel vucudunda çok çıktı sadece özel eğitime gidiyor 8 yaşına geldi ama hala okula gidemiyor çünkü normal çoçuklara ayak uyduramıyor onun için yediklerimize ve civalı olan aşılara dikkat etmeliyiz

12. 24 Mayıs 2010
  13. Harpy

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    çok geçmiş olsun canım inşallah bebeklerimiz sağlıklı olur..

14. 3 Haziran 2010
  15. melodi1970

melodi1970 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    88
    mrb acil yardım lütfen canım çok sıkılıyor oğlum aylık baba dede ve anlamsız birkeç kelime sölüyor bunun dışında konuşmuyor ismine tepki vermediği için bugün gata ya götürdüm dr psikoloğa yolladı psikologta otizm bulguları olduğunu söledi ne yapacağımı şaşırdım sadece ismine tepki vermiyor kafası çalışıyor çok hareketli çok güleryüzlü tos diyoruz kafamıza tos yapıyor çak deyince elimize çakıyor al deyince alıyor ama seslendiğimizde bakmıyor çocuk kanalını seyrediyor reklemler başlayınca nerde olursa olsun duyup koşarak geliyor bana birileri yardım etsin ne yapacağımı şaşırdım lütfen

16. 3 Haziran 2010
  17. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Ağır metaller ile otizm ilişkisinde aslında tıbben herşey çok net değil. Otizme neden olan bozukluk ağır metal atılımını yavaşlatttığı için mi zehirlenme oluyor yoksa zehirlenme mi otistik tabloya yol açıyor? Bu henüz kesin değil.
    Ama tabi ki ağır metal birikimi bebeğe çok zararlı elbette.
    Ağır metallerden uzak kalmanın yolları arasında kabuklu deniz ürünlerinden ve dip sularda yaşayan balıklardan (kılıç gibi, kefal gibi) uzak durmak, boya kokusuna maruz kalmamak da var.

18. 3 Haziran 2010
  19. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Melodi öncelikle sakin ol. Daha tanı doğrulanmış değil. Tanı konsa bile otizm öyle çok çeşitleri olan öyle farklı derecelerde seyreden bir tablo ki. Birçoğu da çok zeki ve itinalı bir özel eğitimle yaşıtlarını yakalayabiliyorlar. Yakın arkadaşımın oğluna tani 3 yaşındayken kondu. Şimdi 4,5 yaşında ve neredeyse tamamen normal. Doktora şimdi götürseler doktor tanı koyamaz.
    Sana yardımcı olabilecek bir link veriyorum. Bu dernek bu konuyu en çok ciddiye alan kurumlardan biri. Telefon edersen de mutlaka yardımcı olurlar. Senin bulunduğun ildeki doğru adrese yönlendiriler. Bir de broşürleri vardı, otizm tanısı ilk konduğundan anne ve babanın ihtiyacı olan bilgileri içeren. Onu da istersin.
    Ama sakın çaresiz hissetme. En güçlü olması gereken kişi sensin. Çok iyi örnekleri de göreceksin oradaki insanlarla konuşup tanışınca.
    Derneğin linki: http://www.ilgider.org/
    Sevgiler.