Ağız kokusu

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve aspirinn tarafından 22 Haziran 2010 başlatılmıştır.

22 Haziran 2010
    Konu Sahibi : aspirinn
  1. aspirinn

aspirinn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba.. benim ağzım - nefesim de koku oluşuyor bununla ilgili dişçiye gittim çürük olan dişlerimi yaptırdım ama bu kokudan kurtulamadım.. dişlerimi düzenlide fırçalıyorum.. özellikle sabah uyandığımda çok ağır oluyor.. diş eti kanamasıda var önceki cevaplarınızda diş taşından olduğunu söylemişsiniz.. bu kanlı durumdan mı oluyor acaba bu koku.. ama kan yokkende kokuyor ağzım.. senağlama

2. 25 Haziran 2010
  3. dentist

dentist Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    fırçalamanın yanında dişlerin ara yüzlerini temizleyebilmek için diş ipide kullanın.gece yatmadan önce fırçalamaya özellikle özen gösterin.fırçalama işleminden sonra bişey yememeye dikkat edin.hala koku sorununuz devam ederse mutlaka bir kulak boğaz doktoruna gidin.kronik faranjit sorununuz varsa o zamanda koku oluşabilir

4. 25 Haziran 2010
  5. maonyaaa

maonyaaa bir melek diliyooorrumm Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
  6. 8 Temmuz 2010
  7. eylul85

eylul85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    merhaba ..aynı sorun bende de mevcut ne yazıkki..çalışan bir insanım ve insanlarla diyalog içerisindeyim..sırf ağız kokum yüzünden hergün 1 paket draje naneli sakızlardan tüketiyorum..çünkü çok rahatsız oluyorum..2 adet 20 lik dişim vardı çürük..onlardandır diye düşündüm ikisinide çektirdim..ama hala devam ediyor..ama konuyu açan arkadaşa kbb cıya görün demişsiniz???anlayamadım..:KK43:

mafoldumben

8. 8 Temmuz 2010
  9. kahvefincanxix

kahvefincanxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    88
    fırçalarken kanama oluyorsa diş etlerinizde sorun vardır...bir uzmana gidip diş taşlarını temizletmek ve tedavi olmak gerekir..diş eti hastalığı çok sinsidiraklinialirimsmile..ayrıca Ebru Şallı'nın programına katılan bir diş doktoru "yatmadan hemen evvel dişlerimizi az bir macunla fırçalayıp suyla çalkalamadan fazla macunu tükürmemiz gerektiğini" söylemişti...sabahları ağız kokusunu ve diş eti rahatsızlığını önlüyormuş...daha önce bunu bir doktor yakınımdan öğrenip burada bir konuya yazmıştım ve tepki almıştım...bu doktorda aynı şeyi söyleyince tekrar yazmak istedim...ben şöyle uyguluyorum yemekten sonra dişlerimi normal şekilde fırçalayıp suyla çalkalıyorum..yatmaya yakın az bir macunu fırçayla dişlerime yediriyorum sonra da tükürüyorum...bunu bir deneyin sabah farkı hissedeceksiniz...ayrıca diş macunlarının ağız yapısına uygun üretildiğini böyle yapmanın zararlı olmadığını söylemişti dr....

10. 9 Temmuz 2010
  11. dentist

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kbb (kulak burun boğaz doktoru demek.)faranjiti olan hastalarda da ağız kokusu olabiliyor.
    yeemeklerinizdeki baharat ve düzenli fırçalama yapmamakda ağız kokusuna neden olabilir

12. 9 Temmuz 2010
  13. EftelyaSanem

EftelyaSanem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bendede faranjit var napıcam peki?

14. 9 Temmuz 2010
  15. eylul85

eylul85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim en kısa zamanda bir kbb cıya görüneceğim..

16. 9 Temmuz 2010
  17. dentist

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kulak burun boğaz doktoruna giderek bu sorununuzu tedavi ettirmeniz lazım

18. 9 Temmuz 2010
  19. Kumrual

Kumrual Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende hep ağız kokusu çekiyordum özelliklede sabah kalkınca.kbb gittim meğer bademcik taşlarından oluyormuş ben artık o taşları aklıma geldikce yada kokuyu hissedince temizliyorum o cıkan şeyler inanılmaz kötü kokuyor sizinde böyle sorununuz olmasın