Ağız kokusu :(

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve ahbubenn tarafından 14 Eylül 2010 başlatılmıştır.

14 Eylül 2010
    Konu Sahibi : ahbubenn
  1. ahbubenn

ahbubenn Guest

ya offf :sinifsinif: ben 2-3 yıldan beri düzenli olarak her sabah ve her gece yatmadan mutlaka dişlerimi fırçalarımm ama sabahları oluşan ağız kokusunu bi türlü gideremiyorum dişlerimde ufak tefek siyahlıklar dışında hiç çürük yok bunu nasıl önleyebilirim çok sinirim bozuluyor mafoldumben

2. 14 Eylül 2010
  3. angelpoem

angelpoem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    ciddi bir diş eti sorunun olabilir,fazla geciktirmeden bir doktora görün bence..

4. 14 Eylül 2010
  5. ahbubenn

ahbubenn Guest

ciddi mi ya :S o kadar öenmsemiyordum ama bi doktora görünsem ii olacak sanırım sağolun :S

6. 15 Eylül 2010
  7. sunshineee

sunshineee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım ben diş hekimliği 5 . sınıf öğrencisiyim ağız kokusunun bir çok nedeni olabilir özellikle reflü ve gastrit gibi mide sorununuz varsa ondan kaynaklanıyor olabilir. ayrıca şeker hastalığı veya karaciğer hastalıkları da koku yapabilir..eğer ağız kökenli bir koku mevcutsa bu çürüklerden dil üzerindeki bakterilerden ya da diş etlerinizdeki bir iltihaptan kaynaklanıyor olabilir. mutlaka dilinizi de fırçalayın ve diş ipi kullanın. çünkü arayüzlerde oluşan çürükleri dışardan bakarak görmek pek mümkün değil ve o kısımlarda gıda birikimi oluyor olabilir.. fırçalama esnasında kanama oluyorsa bu diş etlerinizde bir iltihabın olduğunu gösterir tabi sigara kullanıyorsanız çok fazla kanama olmayacak ve bu da sizin iltihabı fark etmenize engel olacaktır. hekime gittiğinizde o detaylıca anlatacaktır zaten size. umarım sorununuz çözülür

8. 16 Eylül 2010
  9. pnrarsln

pnrarsln güneşe aşık . . . Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    61
    eğer koku sadece sabah kalktığınız da oluyorsa o herkezde oluyor zaten tükürük bezlerinin çalışmamsından ve midenn boş olmasından kaynaklanna bi koku
    onun dışında sürekli bi koku oluyorsa bi hekime başvurun geçmiş olsun

10. 24 Eylül 2010
  11. anelia

anelia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    82
    Ödül Puanları:
    113
    ewt uyurken tükrük bezleri çalışmamasınndan dolayı ağızdaki bakteriler coğalır ve koku olur...... zaten sabahları ağzı kokmayan varmıdırki acaba...