Ağız yaraları?

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve icisleri tarafından 6 Ocak 2009 başlatılmıştır.

6 Ocak 2009
    Konu Sahibi : icisleri
  1. icisleri

icisleri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Agizda cikan minik beyaz yaralar icin ne tavsiye edrsiniz ? Bir hafta durup geciyor ama acili 1 hafta oluyor..:1no2:

2. 6 Ocak 2009
  3. kardelen18

kardelen18 Guru Üye

Beğenildi:
    361
    Ödül Puanları:
    353
    canım eczanelerde onun için kremler satılıyor sorabilirsin adını yazsam sorun olurmu bilmem ama yine de sen bi eczaneye sor yardımcı olurlarr

4. 6 Ocak 2009
  5. my_sakura

my_sakura Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bugün televizyonda maranki ona bişeyler önermişti onun yalancısıyım işe yarar inş.

6. 6 Ocak 2009
  7. my_sakura

my_sakura Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Behçet hastalığı, ağızda aftlar ve yaralarla başlayan, ama sadce kortizonla tedavi edilebilen bir hastalık. Ahmet marankinin behçet hastalığı için önerisi ;
    KİŞNİŞ KÜRÜ: Kişniş maydonozun akrabasıdır. İster tohumlarını alıp kendiniz yetiştirin, maydonoz gibi tüketin. İsterseniz de aktarlardan alacağınız kişniş ile bir kür hazırlayıp 3 gün kullanın.
    * Kişnişi havanda dövüp toz haline getirin. 1 çay bardağı kaynar suyun içine dökün ve 15 dak. bekletin. Sabah ve akşam 1 er çay bardağı için. 3 Gün sonra ağızdaki yaraların kaybolduğunu göreceksiniz.

8. 11 Ocak 2009
  9. yeliz_35

yeliz_35 Guest

evet şuan bendede var ya beyaz ayda yılda bir oluyor ama çok acıyor ya acılı acılı 1 hafta=)

10. 7 Şubat 2009
  11. palm

palm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kekik yağını aftın üzerine kulak pamuguyla sürüyorsunuz, sonra da ağzınızı çalkalıyorsunuz. Bu kadar :)

12. 7 Şubat 2009
  13. maytap80

maytap80 varmı aşktan öte? Pro Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148
    ben küçüklüğümden beri ara ara çekerim doğumdan beri 3 ay boyunca ağzımdan eksik olmadı hemde 1 tane değil çok stresli günler geçirdim bunun en büyük düşmanı stres işte pek bişey işe yaramıyo keşke bişeyin faydası olsa ben neler deniyorum olmuyo .ayrıca bu behçet hastalığıyla ilgilibişeydeğil aft sadece behçet hastalığının bir belirtisi bununla beraber bir çok belirtisi var ağızda aft var diye hemen behçet hastalığından şüphelenmeyin

14. 7 Şubat 2009
  15. maytap80

maytap80 varmı aşktan öte? Pro Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148
    kekik yağı çok yakar bence dayanılmaz olur

16. 9 Şubat 2009
  17. nisaaa

nisaaa Guest

mrb arkadaslar ben bikacgündür cekiyorm ağız yarasını cok acıyo ya dayanamayacak hale geliyorm bazen bende arada oluyo bazen iki üctane cıkıyo yokmu bunun tedavisi kremini denedim gecmedi sprey denedim gecmedi doktora gittim vitamin hapı sprey verdi yine etkili olmadı vitamin eksikliğinden oluyorms öyle söyledi karbonatta iyi gelir dedi doktor ama anlasılan haftasını tamamlaması lazım gecmesi için

18. 18 Şubat 2009
  19. yaleli

yaleli sevdiğin kadar sevilirsin Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ayva çekirdeğini önerdi bir arkadaşım onu denedim 1 gün sonra ağzımda yaradan eser kalmadı uygulanısı şöyle 1 çay bardağının yarısı kadar suya 1 ayvanın çekirdeklerini koyup 20 dakika bekletip içiyoruz deneyin