ağladım, ağladım

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve YeniHayat tarafından 15 Haziran 2010 başlatılmıştır.

15 Haziran 2010
    Konu Sahibi : YeniHayat
  1. YeniHayat

YeniHayat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yaçmıştım, hemilelik hazırlığı için diş tedavilerim başlamştı, bu arada çocuk çalışmalarına ara vermiştik, ancak 2 kere daha birlikte olduk ve ben diş çekimi için diş hekimine gittim.
    anestezi yapıldı, hekime gebeliği etkiler mi dedim. oda "öyle bir şüphe var olduğunu bilseydem yapmazdım" dedi.

başımdan aşağıya kaynar sular döküldü, Dünyam ters döndü, sokak ortasında ağlaya ağlaya eve gittim, çok kötüyüm, çok korkuyorum

2. 15 Haziran 2010
  3. YeniHayat

YeniHayat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hamilelikte böyle bişey yaşayan yok mu ya

4. 15 Haziran 2010
  5. nazela

nazela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bu kadar kendini yıpratma eğer henüz gebelik oluşum safhasındaysa ve anestezi bebekte bir probleme neden olursa zaten vücut bu bozuk gebeliği kabul etmez ve gebelik erken dönem düşüğü ile sonuçlanır, yok problem oluşmazsa bebeğin büyüyüp gelişir ve annesine tutunur...

6. 15 Haziran 2010
  7. alisim365

alisim365 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım gebelik için en riskli dönemin 8-16.haftalar arası olduğunu biliyorum. ayrıca gebe kaldıysan ve gerçekten çok büyük bir zarar görse bebek, ilk 3 ay içinde düşükle sonuçlanır. o yüzden kalbini ferah tut. bak ben hamileliğimin 5. ayında omurgama (bel kemiğime) platin takılmıştı ve 2 kere film,2 kere MR ve ameliyatta anestezi almıştım. bende sürekli ağlayıp duruyodum,çocuğum kesin zarar görmüştür diye. ama görsen maşallah cin gibi. yani Allah'a sığın eğer olacağı varsa gücümüz hiçişeye yetmez. ama bişey olmaması için dua edebiliriz. Bol bol dua et. Kendinide bu kadar yıpratma canım.

8. 15 Haziran 2010
  9. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    ya iyide sen hamile değilsinki, niye ağladın, ağladın.

Niye kendini bu kadar yıprattın.

10. 15 Haziran 2010
  11. red

red 31 mayis ~ 74 Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben 7. ayımda diş çektirdim..
    belki doktorun dişine vurduğu uyuşturucu dozunu daha az tutmayı yeğleyebilirdi..
    diş ağrısı da erken doğumdan tut yoğun stres kaynağı olduğu için de olumsuz etkiliyo.. jinekoloğum bi diş hekimine yönlendirdi durumuma uygun ilaçlarla dişim çekildi tedavim yapıldı.
    hamileysen de daha bi kan pıhtısı yavrun =) korkma canım insanlar bilmeden ne ilaçlar içiyolar.. etkilenmez daha çok küçük çünkü... kendini kafanda kurup kurup da sıkıntıya sokma.

12. 15 Haziran 2010
  13. YeniHayat

YeniHayat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ay bilmiyorum ya benim çok istediğim şeyler hep sorunlu olur korktum bende ya hamileysem diye

hepiniz çok sağolun içimi ferahlattınız

14. 15 Haziran 2010
  15. dorukk

dorukk S ♥ A ♥ B ♥ İ Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    ben ameliyat oldum dikiş atıldı rahmime12 haftalık gebeyken 30 dk lık narkozaldım..

16. 15 Haziran 2010
  17. YeniHayat

YeniHayat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    diş hekimi dedi "ilk 3 ay ve son 3 ay tehlikelidir arada yaptırırn tedavinizi" dedi

18. 15 Haziran 2010
  19. alisim365

alisim365 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ya canım bak ben anlattım,film çektirdim diyorum.Trafik kazası geçirdiğim için. sana diyorum ya 8-16. haftalar en riskli dönem diye. içini ferah tut. dişçi risk almak istememiştir tabiki. yoksa kesin böyle bişey olacak diye bir kaide yok. yani eğer bişey olmamışsa vede gebeysen zaten bu stres ve üzüntüyle zarar verirsin çocuğa.