Ağlamak:(

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve es_er tarafından 31 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

31 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : es_er
  1. es_er

es_er Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Meltem hn merhaba;
    sorunum su :
    Sınırlenınce haksızlıga uğrayınca haketmedıgım bı davranıs yada soz le karsılastıgımda hemen sesım tıtrıyo bogazım dugumlenıyo ve gozlerım doluyo.hemen baslıyorum aglamaya.bu benı sosyal acıdan çok faxla etkılıyo.işimde ınsanlar zayıf oldugumu dusunuyorlar.iş konusunda daha fazla basıma gelıyo bu olay bazende esımle olan tarısmalarda yada esımden bekledıgım bırseyı yapmayınca...ama iş yerımde bu durumu yasamak ıstemıyorum.ınsanların bakıs acısı degısıyo.çocuklugumdan berı var ama 28 yasındayım ve bu olayı cozmek ıstıyorum.yardımınıza ıhtıyacım var.bazen kendımı tutmayı denıyorum cok nadır basarabılıyorum.lutfen yardım edın.
    ılgınıze tesekkur ederım

2. 1 Eylül 2009
  3. emdev

emdev Guest

kimsenin önünde ağlamak istemediğin zaman,müsade isteyip ortamı terkedebilirsin.sakinleşip yüzünü yıkarsın sonra rahatlarsın.
    yada dişlerini birbirine sıkıca kenetle.titremelerini durdurabilirsin beyin gücünle.

4. 2 Eylül 2009
  5. sophronie

sophronie Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    172
    Ödül Puanları:
    123
    kızlar aynen beni anlamışsınız.. bilmiyorum bunun bi açıklaması var mı ama gerçekten kendimi çok güçsüz hissediyorum. bi problemim varsa, ya da isteğim yerine getirilmezse anında sesim titriyor, başlıyorum hüngür hüngür ağlamaya. ya da en basitinden bir ortamda sesim normalin bir perde yukarısına çıksın anında gözümden yaşlar boşalır, sesim titrer. allahtan okulda, işte şimdilik böyle bir ağlama vakası yaşamadım ama arkadaş ve aile ortamında çok yaşarım. annemlerde bi şey olduğunda hemen hadi ağla, şimdi ağlıcak vs. tepkiler veriyor.

kendimi savunduğumda da aynı şeyleri yaşıyorum. ya da birine yapılan haksızlıkta aynı şekilde ağlamama yetiyor. üstelik avukat olucam, ilerde müvekkillerimi nasıl savunurum ben hakime ağlayarak mı?

çok rezil bir durum. ağlamak gülmenin kardeşidir ama fazlası da insanı yerin dibine sokup güçsüz gösterir. ne yapmam gerekiyor söyler misiniz?

6. 2 Eylül 2009
  7. kardelen18

kardelen18 Guru Üye

Beğenildi:
    361
    Ödül Puanları:
    353
    aynı durum bende de var ne yapacaz ki nasıl çözüm bulacaz

8. 3 Eylül 2009
  9. sophronie

Beğenildi:
    172
    Ödül Puanları:
    123
    en kısa zamanda sorunu çözmeye çalışıcam. günlük hayatta çok zorluyo bu problem beni. ağlamadan sorunlarımı çözmek istiyorum. öyle aciz aciz ağlayarak değil. sorun dediğim şeyler öyle basit ki.. allah korusun bir hastalık, ölüm, maddi sıkıntı vs. de değil. dizim yayından kaldırılsa ona bile ağlarım ben :) vallahi zor şey benimki.

10. 3 Eylül 2009
  11. mestik

mestik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    güzeller bendede bu sorun var hipnozu önerdiler ne dersiniz

12. 3 Eylül 2009
  13. sophronie

Beğenildi:
    172
    Ödül Puanları:
    123
    bilmem ki canım, işe yarar belki. denemekten bi şey çıkmaz. sonuçlarını bizlede paylaşırsan sevinirim. :)

14. 3 Eylül 2009
  15. yasemin81

yasemin81 mert ve ardam canlarım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bende öleyim canım en ufak bırşeyde ağlalarım acaba çokmu duygusalız

16. 4 Eylül 2009
  17. HcR_chika

HcR_chika Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende babamla yada kardeşimle tartışınca bi kelime bile sölemeden gözlerim doluo sesim titriyo bunu nasıl atlatabilirim lütfen aydınlatın

18. 15 Eylül 2009
  19. all-is-well

all-is-well pöff Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar bu konuyu yeni gördüm ve aynısı bende de oluyor.BU DURUMUMA SıNıR OLUYORUM.Bı ÇÖZÜM BULDUYSANIZ, PAYŞAŞIRSANIZ SEVıNıRıM