ağlamaya bırakıp kendikendine uyumasın sağlayan var mı??

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve papatyam_83 tarafından 15 Ocak 2009 başlatılmıştır.

15 Ocak 2009
    Konu Sahibi : papatyam_83
  1. papatyam_83

papatyam_83 civciv Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    bişi sormak ve sizin ne yaptığınızı örenmek buna göre ben de bişiler yapmak istiyorum ya da yapamamak ,,,
    yanlış anlamayın yermek ya da kınamak asla yok bebeğini ağlayarak uyutan var mı??
    yok canım biz deil bebekler :p
    ya işin şakası bi yana gerçekten ağlamaya bırakıp kendikendine uyumasını sağlamaya çalışan var mı ???
    başaran??
    ya da olumsuz sonuçlar alan???
    yapanlar ço memnun ilk 1-2 hafta ço zorlanıp adeta içerde kendileri de ağlarken yine de kendini tutarak bebeğe asla bakmayan sallamayan emzirmeyen (karnı tok olta kuru bunu bilerk)
    anneler sonradan rahatlık yaşıyor biz hala 2-3 yaşında sallayarak uyuturken hala geceleri emzirmeye vs.3-4 kez en az kalkarken onlar bebeğini beşiğnie koyyo tamam çıkıp gidio odadan bi kaç dakkalık mızırdanma ile belki de çok sonraları başarıya ulaşınca hiç mızırdanmadan gözünü kapatıp uyuyo bebek,,,
    ben gerçekten gece defalarca uyanmaktan sıkıldım allahım dıorum bare aralıksız 3-4 saat uyusa sonra 2 saat falan devam etse en fazla 2 saati bazen geçio ancak yarım saat o da,,,
    bence acıktığı yok artık allaha şükür güzellllce emiyor corkcork 1buçuk 2 saat sonra uyurken hem de acıkır mı????
    yarın öbürgün çalışmaya başlayınca da aynen büyük ihtimal devam etcek 9 aylık olcak olsa bile bence,,,:KK43:(
    nolcak bu durum
    fazla yazdım bundan müzdaribim ama biliyorum yapamam ağlamaya bırakıp odadan çıkıp bu şeilde kendi kendine uyumasını yapamam ben ya :KK43:((
    ama bu sonradan ikimiz için de çok faydalı olcak
    eskiler naparmışki????
    3-5 bebeği olan koştur küçüğü emzir ordan koştur küçüğün büyüğünü salla öylemiymiş
    eskiler valla bırakır ellerine bi kutu verirmiş onu evirip çevirirken uyur gidermiş bebek,,,,
    nolcak bu hal ???:uhm:

2. 15 Ocak 2009
  3. yigitnil

yigitnil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    69
    Ödül Puanları:
    108
    ya beni öldürseler yine yapamam benim içim gidiyo o ağladığı zamanlar
    şubatta çalışmaya başlıyorum ben benimki de saat başı kalkıyo biliyorum aç olmadığını ama ne yapayım illa memeyi istiyo veriyom iki çekiyo hoooop içi gidiveriyo :))) bu şekilde sabah oluyo

4. 15 Ocak 2009
  5. rzme

rzme öpmeye kıyamadığım..... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    benim bi arkadaşımın 2 çocuğu var...
    diyoki; ilki kız kızda cahildim gece her ağladığında kalkar emzirir oyun ister oynardım diyo...
    2.indede hiç kalkmadım kendi kendine uyudu çok rahatladım diyo bebeğin olursa sende öyle yap diyo bende düşünüyorum valla........

6. 15 Ocak 2009
  7. EU3

EU3 Guest

yok canım bende yapamam o orda ağlarken içim sızlar benim.bizim gece uykumuzda bir sorun yok kızım yanımda yatıyo zaten uyansa bile hemen memeyi veriyorum ağzına yattığımız yerde 2 dk geri uyuyo .böylece oda bende uykumuzu almış oluyoruz.yanımda yatması ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem ama,ben yanımda yatmasından çok mutlu oluyorum.kızımın kokusunu hissederek uyumak çok güzel.

8. 15 Ocak 2009
  9. papatyam_83

papatyam_83 civciv Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    ben de ,,mem almadan mümkün değil uyumuyo çok çok istisna olarak bi ya da iki kere salladım uyudu o da sallayarak yani sonuçta ama memeyi almadan uyumuyo hayır acıkıyo galiba da bayağı da emiyo anlamadım ,,,
    bi de son 1 haftadır kendimce sonuçsuz denemelerim oldu mızmızlanıyo tam ağlama değil duyuyorum hadie gitmeyim dıorum bakalım azalır susar uykuya dalar beli die aaoo ne mümkün daha da şiddetleniyo ben de fırlıyorum daha da şiddetlenmesin die :)))
    yok yav o yöntem zorzor,,,,bebeğine göre belki de tutana yani

10. 15 Ocak 2009
  11. yexsxilxoxzen

yexsxilxoxzen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ay bende aglatamam valla gündüzleri kendi kendine uyumaz ama gece ışıkları kaptınca kendi kendine uyuyo benimkii emmek içinde artık sık sık kalkmaya başladıı önceleri rahattım büyüyo ondan galiba daha tez acıkıyolarr

12. 15 Ocak 2009
  13. ceko

ceko Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    yaa yapamayız ama arkadaşlar papatyamı n durumu baya zor bir durum o da var.canım benc e sen eğer yapabilcksen bırak ama o-sonra alırsan kucağına sakın kalkışma boşu boşunda ağlatma çocuuu.yine sen bilirsin.ama BEN YİNEDEYAPAAMAM:))

14. 15 Ocak 2009
  15. ertuxgx

ertuxgx ERTUĞ'UN anneçiiii TUĞBAA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bi kere denedim oda 5 dak.agladı yanına gittim gerçekten gözyaşı vardı ve kendimi gün bu gündür asla afettttttttttttttmiyoooooooorum afetmicemde banada birisi söylemişti manyak ne yapıyosun bidaha asla kimsenin dediğine inanmadım yapmadımda kendi bebeğim istediğim gibi büyütürüm dedim çıktım işin iç,nden sonuçta bir tane ebbegim var ve başka düşünmüyoruz ne isterse yaparım valla bidaha bebek büyütmicem ya nazlım o benim nazlıda büyüsün kuzum ya mucize oğlum zateen sakın deneme pişmanlık hiç geçmiyo valla ben artık herşeyinin tadını çıkarıyorum valla el bebek gül bebek yapıyorum ve yapcamda ben annesi kurban olur onaaaaaaaaa

16. 15 Ocak 2009
  17. helinasli

helinasli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ah bende denedim kizlar..ilk sefer hic durmadan 35 dakka bagirarak agladi..ama benimki fena meme bagimlisi..surekli emmek istiyo hatta sadece orda yasamak istiyo..yarim saatte bir ayaktayiz geceleri..yasayan zombi olmustum..neyse agladi 35 dakka hic susmicak sandim sonra sustu..sonra bi daha,,sabah bi baktim ses kisilmis nasil fena..agladikca daha da kisilio..ses iyice gitti..o kadar kotu oldum ki..2-3 gece dayandim ama ses gittikce kotulesti ve bende ne yazik ki dayanamadim..gene eskiye donduk..ses de duzeldi..ama uyku olayimiz cok fena..

18. 15 Ocak 2009
  19. EU3

EU3 Guest

bende kesinlikle yapamam yaaa zaten kaan yanımda uyuyo ağlamadan hemen ufacık bi sesine uyanıyorum meme veriyorum emerek tekrar dalıyo