Ağlasam tesiri yok, Sussam gönül razı değil...

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve MyWorLd tarafından 27 Şubat 2009 başlatılmıştır.

27 Şubat 2009
    Konu Sahibi : MyWorLd
  1. MyWorLd

MyWorLd İkincİ MELEGİM YoldA :) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hemen hemen 5 ay kadar önce başladı tüp bebek yolculuğum. doktorum başta olmak üzere çok umutluyduk. bi sorun yoktu çok şükür. neden olmayacaktı ki, tüp bebekti bu en garantisiydi olacaktı elbet. ama olmadı.:1no2: ilk denemem karma karışıktı. önce pozitif diye söylendi. başta biz daha sonrasında aileler , arkadaşlar, kankiler yani tüm çevremiz çok sevindik özel gün ilan edip her sene kutlayalım dedik....:eek: öyle ya 7 yıldır ilk defa pozitif çıkmıştı yapılan testler-tatlicadiarzu- ama 4 gün sonra kimyasal gebeliğe dönüştü. sustum... oysa haykırılacak , bağırılacak ve ağlayacak çok nedenim vardı, sustum...senağlama kendimi bırakamazdım teselli etmem gereken bi eşim vardı, bi annem vardı, bi babam vardı ve abilerim vardı... baba olmayı, anneanne olmayı,dede olmayı ve dayı olmayı haketmişlerdi artık bana göre.senağlama ilk torundu nasılda sevinç çığlıkları koparttırmıştı herkese ..:sm_cool:ama olmadı. senağlamayine kısmet değilmiş dedim hem kendimi hem onları teselli ettim. senağlamave kendi kendime bi karar alıp 2. denememi eşim ve kk dışında kimseyle paylaşmayacaktım. aldığım kimyasal haberinin 3 gün sonrası hasta oldum ve doktorda aldım soluğu. doktorum 3 ay beklememi istedi hayır dedim inatla eğer durumum müsaitse hemen yola çıkmak istiyorum. :lepi:kontroller yapıldı ve hiçbir sorun olmaması üzerine 2. deneme için start verildi. :lepi::teytey:vee 18 şubat yine istanbul yollarındayım. gamyoncuiremsubebişim için hiç bilmediğim memleket 2. adresim olmuştu. bu defa umutlanmakta yoktu CADIARZUolmayacak gözüyle bakmalıydım. ara ara öyle baksamda yinede bi yerlerde hep umut kırıntım vardısenağlama
    hergün iğne vuruluyoruz transferden beri. bugün yine iğneye gittik. bi anda hemşireye gebelik testi yaptırılıp yaptırılmaadığını sorduk. yaptırıldığını da öğrenince tamam dedik ve doktordan tahlil istettik. 20:30 da kan verdim ve 22:00 da alabileceğimi söylediler. ve aldım. senağlamasenağlama bugün transferimin 9. günü ve sonuç kocaman bi sıfır. moralim berbat. eşime çaktırmaan ağlayacam diye oda da sessiz sessiz ağlıyorum 1 saattir.senağlama o bir odaya çekildi senağlama ben diğer bi odayasenağlamayine dedik vardır bi vakti zamanı vardır bi hayır diye ama içimde fırtınalar kopuyo bu defa senağlama bu nasıl bi acıdır , bu nasıl bi özlemdir ve bu nasıl bi umuttur Rabbim kimseye yaşatmasın. canım acıyobu defa pess dedim. kalmadı gücüm takatim. çok yoruldum ve çok ama çok canım acıyo ...senağlamasenağlama bende hamileyimmmmmmmmmmmm diye yazacaktım sonrasında doğum hikayemi. hani yıllardır okuduğum , dinlediğim şu doğum hikayelerinden bende yazacaktımsenağlama ama yine olmadı. bugün 9. gün ya acaba 12. güne kadar bişeyler değişirmisenağlamaRabbim bu yolda emek harcayan umut bağlayan kimseyi boş bırakmasın inşallah.

2. 27 Şubat 2009
  3. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.665
    Ödül Puanları:
    163
    Yazdıklarının her kelimesi beni yıllar yıllar öncesine götürdü. Aynı yollardan geçmiş aynı duyguları yaşamış biri olarak seni çok iyi anlıyorum. Üstelik bizde hiçbir problem yoktu. Ama olmuyor olmuyor olmuyordu. Sonunda eşime boşanmayı bile teklif ettim. Kabul etmedi.
    Bir gün doktorum beni karşısına oturtup, "yeter artık ben bıktım sen bıkmadın. Biz beceremiyoruz işte. Senin işin Allaha kalmış. Lütfen tedaviyi kes seni gördükçe benim içim acıyor" dedi ve bizde eşimle bu konuyu kapatmaya karar verdik.
    Biliyormusun ilk işimiz tatile çıkmak oldu, sonrasında ise 1 yıla kalmadan hamile olduğumu öğrendim, şimdi iki çocuk annesiyim.
    Allahtan tek dileğim isteyen herkese çocuk nasip etsin. İnşallah sende bir gün bebişini kucağına alırsın. Stres hamile kalmanın en büyük düşmanı bunu unutma güzelim ve dualarını eksik etme.

4. 27 Şubat 2009
  5. Egem

Egem Yokluk içinde Cumhuriyeti kuranların torunuyuz. Pro Üye

Beğenildi:
    9.435
    Ödül Puanları:
    238
    allahım tüm isteyenlere ver güzel allahım:Saruboceq:

6. 27 Şubat 2009
  7. firstday

firstday Canlarım ve ben Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Evet canım burbuka katılıyorum...Stres gerçekten de en büyük negatif etken...KEndini şartlandırmışsın, doktor ara verelim demiş, sen devam etmekte ısrarcı olmuşsun...Benim görümcem 12 sene sonra nisanda doğum yapacak, kaçıncı denemelerinde ilk kez hamile kaldı, eltim de aynı şekilde 10 sene boyunca sayısız deneme sonrasında şimdi ikiz annesi...
    Allahtan umudunu hiç yitirme sen verse de ondan vermese de ondan...

8. 27 Şubat 2009
  9. MyWorLd

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    zaten ağlıyordum ki yazdıklarınla daha bi gözyaşlarım seri bi şekilde aktı sanki Rabbim 2 evladına hayırlı ömür versin sana bağışlasın. akşamdan beri aynı şeyi düşünüyordum da dile getirememiştim. boşanmak... bilmiyorum kafam çok karışık ama desteğinizden dolayı Allah razı olsun. zaman ayırıp bişeyler paylaştınız çok teşekkürler

10. 27 Şubat 2009
  11. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.350
    Ödül Puanları:
    363
    Yapma arkadaşım yapma..:1no2:
    Allahımdan hayırlısını iste..
    Evet anlayamam,elbet çok büyük acıdır,ama her ne olursa olsun Mevlam çaresiz dert vermez,vardır bunda hayır deyip toparlan..:1hug:
    Sakın aklına bir daha boşanma kelimesini de getirme lütfen.

12. 27 Şubat 2009
  13. Libyana

Libyana Allah var, Allah yâr... Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    İnşaallah olanda daima hayır vardır..Olacak,herşey güzel olacak biiznillah kendine sürekli bunu telkin et cancağzım..Deme ki olmayacak deme ki herşey ters gidiyor.Bizi Yaradan hakkımızda en iyisini bilir,en iyisi planlar programlar..
    Yüreğindeki tüm hayırlı dualar kabul olsun canım..
    o kadar çok salya sümük mendilli smili kullanmışsın ki daha okumadan üzdün bizi...
    En hayırlı zaman da Anneliği nasip etsin sana Rabbim innnşşaalllahhhhhh

14. 28 Şubat 2009
  15. DALOLIM

DALOLIM pes etmek yok yola devam Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canim seni okadar iyi anliyorumki inan aglamamak icin kendimi zor tuttum bundan iki bucuk sene önce bende bu yoldan 3 sefer gectim ben 7 yillik evliyim senin gibi ilk denememi 2004 de yaptim tuttu ve hamile kaldim bebegimi ultrasyonda görecegim günün aksami düsük yaptim yani onu göremedim bile sadece kan ve idrar tahliliyle hamile kaldigimi ögrenmistim ilk bebegim düstükten sonra bende senin gibi hic beklemeden 1 ay icinde ikinci denememi yaptim doktorumda cok umut verdi hani ilkki tuttu düstü buda kesin tutar ve düsmez falan birazda benim hatamdi agir kaldirdim ve bebegimi düsürdüm
    neyse ikinci denemem hic tutmadi okadar umutluyken bu negatif sonuc beni cok yikti bende senin gibi yalniz agliyordum esimi üzmemek icin ona belli etmemeye hep calistim aradan 9 ay gecmisti ikinci denememin ve biseyler yapmadan durmak beni daha cok üzüyordu ve esimle karar verip yine basladik allahima binlerce kez sükürler olsunku bana pamuk prensesimi sevval'imi verdi simdi kizim 2 bucuk yasinda ve allah onu bana bagislasin yeter diyorum sende umudunu kaybetme insallah sende benim gibi 3 . de mucizene kavusursun
    inan seni cok iyi anliyorum vurdugun ignelerin acilari sislikleri morluklari daha gecmeden adet görmek cok üzücü ben her bacaklarimdaki igne izlerini gördükce aglardim allahim bu kadar aciyi cektim ama elim yine bos döndüm diye
    simdi ise allahima hep dua ediyorum ben anne oldum bu özlemi duyan herkesin yüzünü güldürsün mevlam

16. 28 Şubat 2009
  17. MyWorLd

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    amin inşallahbir bana değil her zaman derim isteyen herkese versin:Saruboceq:

evet var böyle bir sürü örnek. insan çoğu zaman bu örneklerle teselli bulsada bazende tık dediği yer oluyo ve hiç bir şey teselli etmez duruma geliyor. Rabbim daha büyük acılar yaşatmasın inşallah.

doğru diyosun lalecim de işte bazen olmuyo. belki diyorum bi başkasıyla olursa babalığı yaşar. bazende diyorum bizim kaderimiz birdir belki bi başkasıyla olsada olmayacak. ama canımın bu kadar yanarken eşiminde bu kadar üzülmesi daha çok acıtıyo beni. hani bazen sevmek onun için ondan vazgeçmektir ya bilmiom kafam allak bullaksenağlama
    amin canım benim aminnn. ama ddiyorum ya öyle bi noktaya geliyosun ki umut da çare de anne olma inancım da resmen yok oluyosenağlama

18. 28 Şubat 2009
  19. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.350
    Ödül Puanları:
    363
    Bence eşin sen ağlıyorsun diye üzülüyordur..:çok üzgünüm:
    Hele ki bu düşünceni bilse daha çok yıkarsın adamı..
    Siz ikiniz elele verip bir yola girdiniz..:1hug:
    Ama evlilik yoluna girdiniz,hayat yoluna..
    Elbet zorluklar olacak,hemen pes etmek olur mu?
    Sakin ol canım,Allaha sığın,inan Allahım çok büyük,elbet bu gözyaşların son bulacak inşallah..:Saruboceq: