Ağlayarak uyanma!!!

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve wetw tarafından 5 Ocak 2010 başlatılmıştır.

5 Ocak 2010
    Konu Sahibi : wetw
  1. wetw

wetw Mucizenin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86

4,5 aylık kızım son 15 gündür geceleri saatte bir bazen yarım saatte bir ağlayarak uyanıyor. Bir ağrısı olsa gün içinde de huzursuz olur diye düşünüyorum ama gün içinde uyanıkken gayet neşeli. Bende de uyku kalmıyor. Diş çıkaracak diye bekliyorum ve ona bağlıyorum ama u kadar uykuyu etkiler mi diş? Geceleri uyumadan evvel detinox jel kullanıyorum. Anlamadım gtti. Sure de okuyorum acaba korkuyor mu diye. Hep bu şekilde. İştahsız da.:S Çoküzülüyorum çok. Yardım ederseniz bilginiz veya benzer yaşamışlığınız,duyumunuz varsa bana anlatırsanız sevinirim.

2. 5 Ocak 2010
  3. ikoncan85

ikoncan85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    canım benimkide bu aralar aynen öyle huy haline getirdi sütünü içirip yatırıyorum tekrar uyanıyor tekrar veriyorum belki diş olabilir sen anlayamazsın sızlama da yapabilir.yada karnı ağrıyordur belkide hiçbirşeyi yoktur miniğin sadece huysuzlukta olabilirgamyoncuiremsu

4. 5 Ocak 2010
  5. wetw

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    seninki ne kadarlık? Benimki tüm gece boyunca böyle. Gözlerini açmadan ağlamaya başlıyor. uyurken gözlerinden yaş gelerek ağlıyor. Mememe alıyorum emeckmiş gibi, ama ememeden sadece yalancı meme gibi emerken yine uyuyakalıyor, yerine yatırıyorum biraz sonra yine aynı. Bi yeri ağrıyor olsa gün içinde uyanıkken dehuysuzluk yapar diye düşünüyorum ama yapmıyor. Sürekli mızıldanma hainde. Ben de çok yoruluyorum...

6. 5 Ocak 2010
  7. sofiasultan

sofiasultan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gece karnı acıktığı için ağlıyor olabilir karnını mama yada sütle iyice bi doyurun yatmadan önce daha rahat uzun uyuyorlar

8. 6 Ocak 2010
  9. wetw

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Onu da denedim. Uyumadan evvel emzirsem de yarım saat sonra aynı şekilde uyanıyor. Sanki etinden et koparcasına ağlıor. Bu şekilde ağlarken uyandığında ise gülücükler atmaya başlıyor, herhangi bir anormallik olmuyor. Dün gece uyutmadan evvel iyice karnını doyurayım dedim, -sadece anne sütü veriyorum- kusturdum zorla yediricem derken.:KK43:

10. 6 Ocak 2010
  11. eness

eness Avoncu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    doktora götürdün mü?kulak agrısı falan olabilir.benım oglum 7 aylık dedıgın seylerı bu ay yapıyor o da rüya gördüğü içinmiş.senınki henüz 4 aylık.genelde bebekler aç olunca ağlar sütün miktar olarak yetiyordur belki ama doyurmuyordur sen en iyisi doktoruna danıs

12. 6 Ocak 2010
  13. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Eğer gündüz se büyük ihtimal gaz yada diş sancısı çekiyordur. Beslenmesinde bi değişiklik oldu mu?
    Yattığı odada yada yatağında bi değişiklik yaptınız mı? Bu da huzursuz eder bebekleri. Pıtırcıklar düzenlerine pek bi bağlı oluyorlar :)
    Gündüz bol bol kucaklayın. Kendini güvende hissetmesini sağlayın. gündüz ne kadar huzurlu olursa gece o derece iyi hisseder.
    Birde gece terörü denen bi olay var ama sizin bbeğiniz bunun için küçük.

Bol uykulu geceler dilerim. Sadece biraz sabır.

14. 6 Ocak 2010
  15. zeyon

zeyon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    bazen benim oğlumda kakasını yapamadığında ağlıyor öyle bende elimle karnına masaj yapıyorum altını açıyorum kakasını yaptırmaya çalışıyorum öyle rahatlıyor..sende masaj falan yap gazını çıkartmayı çalış istersen..

16. 6 Ocak 2010
  17. tugce32

tugce32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    benim 2 çocuğumdada aynı sorun vardı açlıktan falan değil bence diş çıkarma ve rüya görmeye başlamaları. birde gece uykularından 3-4 saat öncesine kadar fazla hareketli yada heyecanlanacakları şeyler yapmayın. çok heyecanlandıkları yada yoruldukları zamanda gece uyuyamıyorlar. mesela dışarda çok kalmayın fazla kalabalığa sokmayın. malesef bu duruma fazla çözüm yok ben her yolu denedim sadece bu yazdıklarım biraz hafifletti.

18. 6 Ocak 2010
  19. wetw

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Pediatriportalında soru olarak sordum. Bi doktor meyve suyuna erken başladığımı idrar yolu enfeksiyonu olabileceğini söylemiş. Diğer doktor dişe bağlamış. Geçen akşam uyutmadan evvel banyo yaptırdık ki rahatlasın diye ama hiçbir faydası olmadı. Bu böyle ne kadar devaam edecek iyice korkmaya başladım.